Zamknij

Można już korzystać ze strzeżonego kąpieliska w Nowym Mieście

09:02, 26.06.2024 RED Aktualizacja: 12:54, 28.06.2024
Skomentuj Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają w Nowym Mieście ratownicy Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają w Nowym Mieście ratownicy

Kąpielisko w Nowym Mieście jest już gotowe na przyjęcie miłośników wodnego relaksu. Wydzielono strefy dla dorosłych i dzieci, nad bezpieczeństwem których czuwają każdego dnia ratownicy. - Jest to jedyne strzeżone kąpielisko w powiecie płońskim. Zapraszamy do spędzenia wolnego czasu u nas, nad wodą - zachęca Sławomir Zalewski, burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto.  

Kąpielisko przy nowomiejskim zalewie jest dostępne codziennie w okresie wakacyjnym od godziny 10 do 18 i w tym czasie nad bezpieczeństwem kąpiących czuwa dwóch ratowników z WOPR Ciechanów. W weekendy, kiedy nad wodą przebywa więcej osób, jest ich trzech. Kąpielisko będzie funkcjonowało do końca wakacji.  

- Kąpielisko służy przede wszystkim naszym mieszkańcom, ale i gościom, którzy chcą przyjechać do naszej miejscowości. Jest strefa wydzielona dla dzieci, czyli ta najbezpieczniejsza gdzie woda jest płytsza. Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy wodnego pogotowia ratowniczego z Ciechanowa - przekazuje burmistrz Zalewski. - Kąpielisko musi spełniać wiele kryteriów środowiskowych, odległościowych. Nasze jest przebadane, sanepid dopuścił czystość wody - podkreśla Sławomir Zalewski. - Na plażę nasypano nowy piasek. Tak więc zapraszamy do nas wszystkich chętnych.  

Ratownicy wodni zaznaczają, że najważniejszą zasadą jest stosowanie się do ich poleceń, poruszanie się w granicach kąpieliska, które jest wyznaczone do odpowiedniej głębokości i odpowiednich umiejętności.  

Ważnych porad na wakacje związanych z wodą udziela też Grzegorz Gaworek, kierownik Działu Pomocy Doraźnej i Transportu Medycznego SPZ ZOZ w Płońsku. 

- Przed wejściem do wody powinniśmy się rozejrzeć za ratownikiem. Czy na plaży jest bezpiecznie, czy jest dostęp właśnie do ratownika, który pełni tego dnia dyżur. Powinniśmy zastanowić się, jaką technikę prezentujemy jeśli chodzi o pływanie - wskazuje szef płońskiego pogotowia ratunkowego. - Jeśli doszłoby już do sytuacji zagrożenia życia, to czas odgrywa tu szczególną rolę. Osoba, która znajdowała się pod powierzchnią wody na pewno będzie miała zalane drogi oddechowe na skutek zachłyśnięcia, czyli prawdopodobieństwo zatrzymania oddechu i w konsekwencji zatrzymania krążenia jest ewidentne. Ten moment po wydobyciu powinien być potraktowany priorytetowo. Po potwierdzeniu, że nie jest obecny oddech czy krążenie u takiej osoby, rozpoczynamy działania resuscytacyjne, które prowadzimy do czasu przyjazdu karetki - tłumaczy Grzegorz Gaworek. 

REKLAMA

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

Kąpielisko RutkiKąpielisko Rutki

3 0

Już myślałem że to w Płońsku 🤣🤣🤣 Chyba nie w tej epoce. 12:12, 26.06.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Płoński senPłoński sen

3 0

Jak to jest że mała miejscowość potrafiła rozwinąć rekreacyjnie zalew i wykorzystać naturalne możliwości a Płońsk w upalne dni pewnie wystawi zraszacze. Parodia. Bez względu na opcję polityczną, radni spierają się o szereg innych spraw a kwestia kąpieliska na rutkach została zamknięta w latach 80tych i do dzisiaj cisza. Co was ten temat tak boli, może pływać nie umiecie, albo wody się boicie. Spokojnie każdą fobię się leczy. 12:21, 26.06.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MichałMichał

1 0

Przed 89r.były Piękne czasy,ludzie mieli pracę na miejscu na normalne umowy,do tego mieszkania za pół darmo,był wzwyż demograficzny a po 89r. Zrujnowali wszystko 07:41, 29.06.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%