Zamknij
REKLAMA

Kuchnia i stołówka jak nowe! Nowy wystrój, nowy sprzęt i dwudaniowe obiady! [FOTO]

14.34, 20.09.2022 RED Aktualizacja: 13.08, 21.09.2022
Skomentuj W nowomiejskiej szkole powstanie nawet kulinarna pracownia dla uczniów
REKLAMA

- To jest dla nas wspaniała wiadomość na ten nowy rok szkolny. Jeśli chodzi o inwestycję stołówkowo-kuchenną, to będziemy mogli rozpocząć teraz wydawanie dwudaniowych obiadów - mówiła nam podczas uroczystego otwarcia nowych pomieszczeń Edyta Jakubowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście. 

W nowomiejskiej placówce zakończył się remont zaplecza kuchennego oraz pomieszczenia, gdzie uczniowie jedzą obiady. Na inwestycję miejscowy samorząd otrzymał fundusze w kwocie 80 tys. zł w ramach rządowego programu ''Posiłek w szkole i w domu''. Cała modernizacja kosztowała 135 tys. zł. 

Do tej pory remonty były w zasadzie niewielkie, bowiem większy zakres prac w pomieszczeniach uniemożliwiał brak zewnętrznej dotacji na ten cel. Teraz, kiedy dofinansowanie już jest, zmieniło się tam praktycznie wszystko. Wyremontowane zostały ściany i podłogi. Zakupiono także nowy sprzęt - energooszczędny, co pomoże zmniejszyć rachunki za energię. Dzięki przeprowadzanym pracom oraz zakupom zwiększy się oferta stołówki.

Narzędzia do pracy symbolicznie przekazane paniom kucharkom przez burmistrza Nowego Miasta i dyrektor placówki 

- Myślę, że te warunki, które są teraz, pomogą dzieciom w realizowaniu swoich zamierzeń edukacyjnych, ponieważ bez dobrego posiłku nie byłoby możliwości, żeby osiągnąć naprawdę dobre wyniki w nauce. Dzieci i młodzież są tym kwiatem naszej szkoły i naszego społeczeństwa - mówi Sławomir Zalewski, burmistrz miasta i gminy Nowe Miasto. - Dzięki dofinansowaniu możliwe jest spełnienie pewnych naszych nadziei, bo ta nowa stołówka i kuchnia ubogacą ofertę Zespołu Szkół w Nowym Mieście - kontynuuje burmistrz. - Dzięki pracownikom szkoły, i pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Nowe Miasto, którzy przygotowali wniosek, młodzież i dzieci otrzymują naprawdę wspaniałe nowe zaplecze w postaci stołówki i kuchni.

[FOTORELACJA]989[/FOTORELACJA]

- Nasza kuchnia była przestarzała i absolutnie wymagała diametralnych zmian, odnowienia. Mamy nowe podłogi, nowe ściany, ale to nie wszystko, bo głównie - co nas bardzo cieszy - posiadamy już nowoczesny, nowy sprzęt i wyposażenie kuchni. Nowy wymiar, wystrój zyskała także stołówka. Jeszcze trochę szczegółów dodamy - stwierdza Edyta Jakubowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście. - Przy okazji realizacji tego projektu powstanie także pracownia kulinarna dla uczniów, gdzie będą mogli oni realizować gastronomiczne zajęcia - kończy. 

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%