Tak jak w całej Polsce również w Raciążu odbyło się wydarzenie związane z 34. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze kwestowali na ulicach miasta już od wczesnych godzin porannych, zaś finał wystartował o godzinie 15.
W budynku Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu odbyło się 11 licytacji fantów, voucherów i gadżetów WOŚP, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na mieszkańców czekały też stoiska gastronomiczne z goframi, watą cukrową i innymi słodkimi wypiekami oraz strefa gier planszowych.
Dużo działo się na scenie i tuż przed nią. Zaprezentowali się m.in. Orkiestra Dęta OSP Raciąż, chór działający w Szkole Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu, dziecięcy zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Starym Gralewie, dzieci z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej „Odzyskać Radość” w Kraszewie-Czubaki, Dominika Wiśniewska, Chór Magnolia, a także uczennice Zespołu Szkół w Raciążu – Nadia Cybulska, Zuzanna Lewandowska, Gabriela Koszela i Wiktoria Zawadzka oraz zespoły Jasno Czarni i Kapela. Swoje umiejętności artystyczne przedstawiły dzieci z grup tanecznych działających na co dzień w raciąskim domu kultury, pracujące pod okiem instruktorek Anety Betlewicz oraz Andżeliki Olewnik.
Kulminacyjnym momentem było oczywiście tradycyjne światełko do nieba. Sztab WOŚP w Raciążu zebrał łącznie 27 505,16 zł. Przypomnijmy, że w tym roku Orkiestra zbierała datki na choroby przewodu pokarmowego u dzieci.
::news{"type":"see-also","item":"26051"}
::news{"type":"see-also","item":"26054"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu plonskwsieci.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Policja startuje z wielką akcją. Co sprawdzą?
Proszę nie chodzić nocami, pijana drogówka z małoletnimi kurtyzanami będzie jeździła pijana po chodniku, nah nah nah nah nah
Uwaga
07:26, 2026-04-03
Policjanci przeszukali dom 55-latka pod Płońskiem...
Jak 3 miesiące aresztu jak ma osiadke 18 miesięcy 😂
Jak 3 miesiace
23:38, 2026-04-02
Ordynator płońskiej ginekologii zwolniony
Zwracam sie do dyrekcji SPZOZ z prośbą o zdyscyplinowanie pana W Achcińskiego ordynatora patologii ciąży w tutejszym szpitalu gdyż sposób w jaki traktowane sa pacjentki jest poniżej wszelkich dopuszczalnych norm .dalekie od kultury jaka powinien sobą prezentować człowiek piastujący takie stanowisko Szydzenie i ośmieszanie pacjentek tuż przed porodem w obecności lekarzy i pielęgniarek podczas porannej wizyty Jest to karygodne. chamskie.
Poniżony
19:13, 2026-04-02
Policjanci przeszukali dom 55-latka pod Płońskiem...
Przecież morawietzki ani kaczyński już nie sprawują funkcji. Przestań tyle ćpać.
Tryndowata
11:33, 2026-04-02