Zamknij
REKLAMA

Wszystkie wejściówki wyprzedane! Zagrali dla Kubusia [FOTO]

10.16, 02.10.2022 RED Aktualizacja: 08.40, 07.10.2022
Skomentuj Na scenie w Raciążu zespół zespołu Cztery Pory Miłowania [fot.: Dawid Ziółkowski]
REKLAMA

[AKTUZALIZACJA] Podczas wydarzenia zebrano kwotę 9 017 zł. 

***

W miniony piątek w sali widowiskowej MCKSiR w Raciążu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – koncert charytatywny dla małego Kubusia Jagodzińskiego. Na scenie wystąpili wspaniali artyści, a cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na potrzeby chłopca. 

Kubuś Jagodziński w wyniku w wyniku niedotlenienia okołoporodowego cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec ma także padaczkę i jest karmiony przez gastrostomię. Jego codzienność to rehabilitacja na zajęciach i w domu, ciężka praca z neurologopedą, liczne turnusy rehabilitacyjne oraz specjalistyczne sprzęty, które ułatwiają życie.

Bilety na wydarzenie były rozprowadzane w formie cegiełek, a zbiórkę zorganizował Komitet Rycerze Walecznego Kubusia. W dniu koncertu wczesnym popołudniem poinformowano, że wszystkie wejściówki zostały wyprzedane. Na widowni oprócz mieszkańców Raciąża i okolicznych miejscowości, zasiedli m.in. nauczyciele i dyrektorzy raciąskich szkół oraz lokalni samorządowcy, w tym gospodarz Raciąża, burmistrz Mariusz Godlewski. 

Tuż po godzinie 19 przybyłych gości przywitały organizatorki – Aneta Kowalska, Anna Wichowska-Szcześniewska oraz Magdalena Bylińska.

Jako pierwsi na scenie wystąpili lokalni artyści – zespół Jasnoczarni w składzie Andrzej Kowalski, Piotr Grabowski, Robert Szymborski i Sławomir Rumianowski. Formacja wykonała swoje autorskie utwory. 

[FOTORELACJA]998[/FOTORELACJA]

Następnie wokalne umiejętności zaprezentował Michał Wojtusik, który grając jednocześnie na pianinie wprowadził wszystkich w wyjątkową atmosferę, wykonując utwory w klimacie tych Grzegorza Turnaua. 

Kulminacyjnym momentem wydarzenia był występ zespołu Cztery Pory Miłowania, którego twórczość opiera się głównie na autorskiej muzyce członków zespołu pisanej do wierszy m.in. Piotra Konczaka, Bogdana Loebla i Edwarda Stachury. Formacja wystąpiła w składzie: Małgorzata Miotke, Michał Miotke i Patryk Wendrowski i wykonując utwory pt.: „Słuchaj”, „Sny” czy „Więc chodź” zachwyciła zgromadzonych na widowni. 

Po zakończeniu koncertu wszyscy artyści otrzymali od organizatorów specjalne podziękowania. Jak podkreśliła jedna z prowadzących, muzycy nie wzięli za piątkowy występ żadnego honorarium. Głos na scenie zabrała także mama Kubusia, Sylwia Jagodzińska, która podziękowała za organizację koncertu i zaangażowanie w pomoc dla chłopca. Komitet Rycerze Walecznego Kubusia w kawiarni znajdującej się w budynku MCKSiR dodatkowo przygotował jeszcze poczęstunek. Chętni mogli zrobić sobie także zdjęcie przy foto-lustrze, czy też kupić płytę zespołu Cztery Pory Miłowania. 

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%