Zamknij
REKLAMA

Symbolicznie łopaty poszły w ruch. Niebawem ruszą prace przy budowie strażnicy w Raciążu [FOTO-VIDEO]

20.42, 25.08.2022 RED Aktualizacja: 21.00, 25.08.2022
Skomentuj Na zakupionej pod tę inwestycję działce pojawiło się wielu gości. 
REKLAMA

W czwartek, wczesnym popołudniem w Raciążu odbyło się uroczyste przekazanie placu budowy pod siedzibę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Raciążu. 

Oprócz posła Macieja Wąsika, przedstawiciela Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, do Raciąża zawitali Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku bryg. Artur Czachowski, nadbryg. Jarosław Nowosielski - Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, radny wojewódzki Artur Czapliński, czy radni powiatowi – Bożena Szerszeniewska i Elżbieta Kuźniewska. Nie zabrakło lokalnych samorządowców – wójta Zbigniewa Sadowskiego, przewodniczącego rady miejskiej w Raciążu Pawła Chrzanowskiego i skarbnik miasta Marii Karwowskiej (reprezentowali nieobecnego burmistrza Mariusza Godlewskiego). Obecni byli także przedstawiciele wykonawcy całej inwestycji, firmy BIOŚ – Piotr Gierczak i Michał Rybarczyk.

[FOTORELACJA]972[/FOTORELACJA]

Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przez bryg. Artura Czachowskiego, który podkreślał, że usytuowanie siedziby JRG PSP w Raciążu pozwoli zabezpieczyć także części powiatów żuromińskiego i ciechanowskiego, przystąpiono do podpisania umowy między inwestorem a wykonawcą na budowę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciążu (etap I). Następnie oficjalnie przekazano teren budowy, na którym lada chwila zaczną się pierwsze prace. 

Kilka chwil później głos zabrał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik.

Tuż po nim, w imieniu burmistrza Godlewskiego na temat inwestycji wypowiedział się Paweł Chrzanowski. – Ta inwestycja, która tu powstanie, jest dla miasta potężną inwestycją. Podniesie ona prestiż tego miasta. Jako radni długo rozmawialiśmy o tej inwestycji, mieliśmy pewnego rodzaju obawy, ale po słowach pana ministra  uspokoiliśmy się, bo pan minister widzi też potrzebę istnienia naszej długoletniej OSP w Raciążu. Tak naprawdę nie mamy się czego powstydzić, bo do dzisiejszego dnia świetnie broniła nas przed wszystkimi zagrożeniami. To wspaniali druhowie, którzy nas na pewno nie zawiodą i liczę, że ta współpraca (z PSP, przyp. red.) będzie dalej pogłębiana – podkreślał przewodniczący rady miejskiej.

Końcowym akordem uroczystości było symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowej strażnicy. Wszyscy obecni na przyszłym placu budowy mieli okazję, aby obejrzeć także wizualizację budynku, który powstanie w Raciążu. 

Przypomnijmy, że Miasto Raciąż oraz Gmina Raciąż przekazały na zakup działki w sumie 80 tysięcy złotych. Koszt budowy jednostki szacuje się w tej chwili na około 18 mln złotych, a termin jej oddania do użytku to III kwartał 2023 roku. Pracować mają w niej 33 osoby oraz dowódca i jego zastępca. Na 24-godzinnej zmianie służbę ma jednocześnie pełnić 7 strażaków. 

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA PONIŻEJ. 

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GabiGabi

6 1

Bardzo do twarzy Panu z łopatą, panie pąsik! 21:46, 25.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%