Zamknij
REKLAMA

Jest nowy plac zabaw przy podstawówce w Kołozębiu

16.23, 09.05.2022 za info UMiG Sochocin dodał RED Aktualizacja: 16.41, 09.05.2022
Skomentuj
REKLAMA

Nowoczesny plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Kołozębiu jest już gotowy i czeka na najmłodszych mieszkańców tej miejscowości i pobliskich okolic, ale też dorosłych. Z pewnością będzie tętnił życiem od rana, bo i atrakcji jest tam mnóstwo. To przedsięwzięcie Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze, we współpracy z Miastem i Gminą Sochocin, a także ze szkołą w Kołozębiu, czytamy na stronie urzędowej sochocin.pl. 

Wszystko zaczęło się połowie lutego 2022 roku, kiedy to Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze podpisała umowę z Województwem Mazowieckim na realizację projektu współpracy pod tytułem „Centrum Edukacyjno – Rekreacyjne Skrzatolandia”, o akronimie „CERS”. Liderem projektu jest LGD – Przyjazne Mazowsze, natomiast partnerem LGD „Kurpsie Razem”.

Celem inicjatywy jest aktywizacja mieszkańców obszaru obu LGD, a także wzrost atrakcyjności turystycznej regionu. Koncepcja przedsięwzięcia o całkowitej wartości 1 300 351,00 zł obejmuje utworzenie Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnego pod nazwą „Skrzatolandia”, a mianowicie budowę placów zabaw dla dzieci i rodzin we wszystkich gminach z obszaru działania LGD, czyli po prostu w każdej gminie powiatu płońskiego. W projekcie nie zabrakło gminy Sochocin i miejscowości Kołoząb, gdzie przy szkole podstawowej takie nowe miejsce zabaw już powstało.

Wyposażenie placu zabaw w Kołozębiu, to między innymi: bocianie gniazdo, bujaki, piaskownica, linarium, zestaw zabawowy, tablica edukacyjna i informacyjna, ławka oraz kosz na śmieci. Ponadto miejsce to będzie mogło być wykorzystywane także przez organizacje i instytucje do realizacji własnych projektów animacyjnych i edukacyjnych.

W ramach projektu opracowano już i wydano grę „Memory”, która przedstawia wybrane zasoby z obszaru partnerów projektu. Zakupiono również sprzęt umożliwiający ciągłą promocję „CERS”, między innymi poprzez animacje i fotokasty.

Jak czytamy na profilu LGD – PM na portalu społecznościowym Facebook, organizacja planuje wspólnie z poszczególnymi gminami powiatu płońskiego uroczyste otwarcie każdego placu zabaw, a także gry i zabawy oraz niespodzianki dla uczestników.

Na koniec dodajmy jeszcze, że koszt budowy placu zabaw w Kołozębiu wyniósł blisko 39 tys. zł.

(za info UMiG Sochocin dodał RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%