Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne laptopy trafiły do dzieci z terenu gminy Załuski

08.35, 20.05.2022 Ł.W. Aktualizacja: 08.50, 20.05.2022
Skomentuj [fot.: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Otrzymały je dzieci, których rodzice bądź dziadkowie pracowali w Państwowym Gospodarstwie Rolnym, które funkcjonowało na terenie gminy. 

Pandemia COVID-19, w czasie której uczniowie pobierali lekcje online, pokazała duże braki w dostępności do komputerów. W wielu domach z jednego sprzętu korzystało kilkoro dzieci, co utrudniało naukę. Aby w przyszłości rozwiązać problem dostępności do sprzętów, rząd uruchomił specjalny program wsparcia, w ramach którego samorządy mogą zakupić i przekazać nieodpłatnie komputery stacjonarne oraz laptopy.

– Jest to duże wsparcie i bardzo potrzebna pomoc dla dzieci z tych obszarów i na pewno sprzęt będzie dobrze służyły młodzieży szkolnej z tych terenów popegeerowskich, które również mamy na terenie gminy

- mówi Kamil Koprowski, wójt gminy Załuski. 

Laptopy trafiły do siedmiu rodzin. Są gotowe do użycia oraz mają gwarancję w razie awarii. Mają służyć głównie do edukacji i rozwijania pasji dzieci i młodzieży.

– Przekazywane laptopy mają oprogramowanie podstawowe i gwarancję na 24 miesiące - stwierdza Monika Bojanowska, inspektor ds. edukacji w Urzędzie Gminy Załuski.

W ramach programu Cyfrowa Polska w całym kraju zakupionych zostanie 215 tysięcy komputerów i laptopów oraz ponad 3 tysiące tabletów za blisko 600 milionów złotych.

(Ł.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%