Zamknij
REKLAMA

W Płońsku podpisano umowy dotacyjne na usuwanie azbestu i wsparcie naszych OSP [FOTO]

15.17, 19.09.2022 RED
Skomentuj Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie otrzymały m.in. nasze jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych [fot.: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

W poniedziałek w naszym mieście miały miejsce dwa wydarzenia, w trakcie których podpisane zostały umowy związane z dofinansowaniem Ochotniczych Straży Pożarnych, edukacją ekologiczną i ochroną przyrody oraz usuwaniem azbestu.

Umowy z beneficjentami w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płońsku podpisał prezes zarządu WFOŚiGW w Warszawie Marek Ryszka. W spotkaniu wzięli udział lokalni samorządowcy oraz wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, poseł ziemi płocko-ciechanowskiej. 

Dofinansowanie na usuwanie azbestu uzyskały nasze gminy: Baboszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Płońsk, Raciąż, Załuski oraz miasta i gminy, tj. Nowe Miasto i Sochocin.  

W większości samorządów przyznana dotacja pokryje w całości koszty związane z usuwaniem azbestu. Dzięki wsparciu WFOŚiGW w Warszawie niebezpieczny materiał zostanie w bezpieczny sposób zdementowany z dachów przez specjalistyczne firmy i unieszkodliwiony na składowiskach odpadów niebezpiecznych. Od 2018 roku Fundusz przekazał mazowieckim samorządom środki, dzięki którym usunięto azbest za kwotę ponad 40 mln zł. W tym roku WFOŚiGW w Warszawie zaplanował kolejne 6 mln 800 tys. zł, które trafia do mazowieckich samorządów. 

Powiat Płoński dzięki dotacji z Funduszu w kwocie 75 tys. zł zrealizuje program edukacji ekologicznej dla mieszkańców zatytułowany „Odkrywamy słodkie tajemnice - śladami pszczół i roślin miododajnych". Całość projektu będzie kosztowała ponad 162 tys. zł.


 

Umowy podpisano również z przedstawicielami jednostek OSP w siedzibie powiatowej PSP w Płońsku. Oprócz wspomnianego Marka Ryszki i Macieja Wąsika, ze strażakami spotkał się także oraz nadbryg. Jarosław Nowosielski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Generał opiniował wnioski złożone do Funduszu przez OSP. 

[FOTORELACJA]988[/FOTORELACJA]

Do naszych jednostek OSP trafią pieniądze na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Nowoczesne rozwiązania pojawią się na budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Woli Folwark, Dziektarzewie, Baboszewie, Niedarzynie, Królewie, Siedlinie, Strachowie, Nowych Wrońskach, Krępicy, Szczytnie, Dobrska-Kolonia, Krajkowie, Szapsku i Kaczorowach. 


 

Dodatkowo Fundusz przekaże środki na aktywowanie i doposażenie młodzieżowych drużyn pożarniczych. Wsparcie otrzymają OSP w: Dziektarzewie, Radzikowie, Jońcu, Latonicach, Kołozębiu i Szczytnie. 

WFOŚiGW w Warszawie dofinansuje również zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń. Takie wsparcie trafi do 13 jednostek OSP w: Chociszewie, Raciążu, Starej Wronie, Naruszewie, Radzyminie, Karolinowie, Nowym Mieście, Kownatach, Uniecku, Smardzewie, Sochocinie, Kucicach, Kroczewie.

[ZT]11182[/ZT]

Wspieranie jednostek OSP z Mazowsza stało się jednym z priorytetów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W tym roku Fundusz zaplanował w swoim budżecie łącznie 19 092 487 zł na programy skierowane do służb ratowniczych w tym w szczególności do Ochotniczych Straży Pożarnych. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

NO pisNO pis

5 4

Jak zwykle tylko pisiory coś dostali 🤣🤣 20:45, 19.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A ja mam prośbęA ja mam prośbę

3 4

Do plonsk w sieci, mniej zdjęć, więcej tekstu 😉 21:52, 19.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BuboBubo

9 3

Rządzacy przed wyborami rozdają na prawo i lewo nie swoje pieniądze załatwiając sobie głosy wyborców. Druchowie z OSP przeważnie rolnicy czemu nie zapytacie pana ministra o ceny nawozów, paliw,kredytów, zaniżone ceny w skupie czy wreszcie o sławne czarne złoto którego miało być na 300 lat! Zdajecie sobie sprawę że przed wyborami ktoś zgłosi się do was o głosy , banery, plakaty, udział w wiecach wyborczych? 06:01, 20.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

1 0

Piszemy druhowie!!!!! 20:37, 21.09.2022


Walić pisWalić pis

4 1

Tylko pisiory coś dostają nikt nie patrzy na faktyczne potrzeby jednostek . Kto głębiej wejdzie w du.. ten dostaję więcej , wagon wazeliny proszę zamówić dla beneficjentów . 23:24, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do POpaprańców do POpaprańców

1 1

Wszędzie wietrzycie spisek? POwaliło was całkowicie. 20:38, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

1 1

Gdyby dostali POplecznicy oPOzycji , byłoby gospodarnie , jak u trzaska. 20:39, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wąsik pedauwąsik pedau

0 0

minister co lubi męskie kiełbasy 15:04, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%