Zamknij
REKLAMA

Pożegnania nadszedł czas! Słuchacze i kursanci odebrali dyplomy, świadectwa i certyfikaty!

10:17, 19.09.2021 | Materiał zewnętrzny/info szkolne
Gotowi do odebrania świadectw, dyplomów i ceryfikatów kwalifikacji zawodowych [Foto: zbiory szkolne]
REKLAMA

W miniony piątek w restauracji ,,Magia smaku” w Drobinie odbyła się wzruszająca impreza – uroczyste wręczenie dyplomów zawodowych, certyfikatów kwalifikacji zawodowych oraz świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie absolwentom kierunków: florysta, technik masażysta oraz kwalifikacyjnego kursu zawodowego technik turystyki wiejskiej.

Gośćmi honorowymi na uroczystości byli przedstawiciele zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 223 w Raciążu: prezes Jarosław Pietrzak, sekretarz Krzysztof Siwik, skarbnik, Marek Bieńkowski, przewodniczący komisji rewizyjnej Kazimierz Mikołajewski oraz radna z powiatu płońskiego Bożena Szerszeniewska, która zawsze stara się wspierać szkołę w miarę swoich możliwości.

W  wydarzeniu uczestniczyli także: dyrektor Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu Andrzej Nizielski, dyrektor Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu Damian Szcześniewski, kierownik kształcenia praktycznego Krzysztof Kuskowski, kierownik administracyjny Marek Mikołajewski oraz nauczyciele: Agnieszka Jóźwik, Agnieszka Walczak, Elżbieta Garbacka, Marta Samoraj, Agnieszka Kujawa, Daniel Kolczyński, Małgorzata Żmijewska, Maria Męczyńska, Anna Aleksandrzak, Małgorzata Mikołajewska oraz pozostali pracownicy szkoły: Damian Wierzchowski,  Justyna Jaraczewska, Urszula Dobrzyńska, Gabriela Krakowska oraz Tomasz Szcześniewski. 

Dyrektor Andrzej Nizielski serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych, a przede wszystkim tegorocznych absolwentów, którzy wreszcie mogli odebrać upragnione dokumenty z kwalifikacji zawodowych. Tak jak przystało na pożegnanie padło wiele ciepłych słów.

Dyrektor Zespołu Szkół STO w Raciążu pogratulował absolwentom edukacyjnego sukcesu, ukończenia szkoły, zdobycia wykształcenia i cennych kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodów florysty i masażysty. Wspomniał także o rewelacyjnych wynikach absolwentów kwalifikacyjnego kursu zawodowego technik turystyki na obszarach wiejskich, którzy po zdaniu egzaminów w zakresie kwalifikacji TG.08 (prowadzenie działalności turystycznej na obszarach wiejskich) kontynuują edukację w zakresie kwalifikacji HGT. 10. (prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego) w nowo utworzonym Niepublicznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego funkcjonującym od września w ramach Zespołu Szkół STO w Raciążu.

Dyrektor Andrzej Nizielski przypomniał, że po ukończeniu dwóch kwalifikacji absolwenci otrzymają uprawnienia rolnicze ważne w całej Unii Europejskiej, niezbędne do przejmowania i prowadzenia gospodarstw rolnych, pozyskiwania środków z funduszów unijnych, w tym także premii dla młodych rolników stanowiącej ogromne wsparcie dla gospodarstw rolnych, przyczyniając się do ich systematycznego rozwoju.

W swoim wystąpieniu dyrektor przedstawił uczestnikom uroczystości członków Zarządu Samodzielnego Koła terenowego nr 223 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu, kadrę kierowniczą, przedstawicieli rady pedagogicznej oraz pozostałych pracowników szkoły, dziękując im za dotychczasową, bardzo owocną współpracę.

Wiele ciepłych słów do członków Zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 223 STO w Raciążu, dyrekcji Zespołu Szkół STO w Raciążu oraz wszystkich pracowników szkoły, padło także z ust prezesa Jarosława Pietrzaka, który także docenił efekty ich dotychczasowej pracy. Pogratulował słuchaczom ukończenia edukacji, a Damianowi Szcześniewskiemu nominacji na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu, które objął po rezygnacji dotychczasowego dyrektora Łukasza Palmowskiego. Prezes podkreślił, że jest przekonany, że nowy dyrektor bardzo dobrze poradzi sobie na tym stanowisku.

Wiele emocji dostarczyło wręczenie dyplomów zawodowych, certyfikatów kwalifikacji zawodowych oraz świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Łzy wzruszenia zakręciły się w oczach wielu absolwentów, gdy dumnie kroczyli po odbiór nagród za wybitne wyniki w nauce. Świadomi, że pewien etap ich życia nieuchronnie dobiegł końca, pełni nadziei na lepszą przyszłość wiążącą się ze zdobyciem nowych, cennych w dzisiejszym świecie kwalifikacji.

Najlepsze wyniki na egzaminach zawodowych i potwierdzających kwalifikacje w zawodzie osiągnęli:

TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ

Prowadzenie działalności turystycznej na obszarach wiejskich ( TG.08)

  • Tymuł Marta, Ołów Monika – 99%
  • Jackowski Piotr, Marjańska Marta, Stelmaszewska Joanna, Wronkowska Żaneta – 97,5%
  • Dymek Robert, Jackowska Karolina, Bielska Marta, Wronkowska Irmina – 96,5%

FLORYSTA

Wykonywanie kompozycji florystycznych (OGR.01)

  • Szostek Zenona – 98%
  • Nowakowska Danuta – 97%
  • Wasiak Paulina – 96,5%
  • Mroczek Monika – 96%

TECHNIK MASAŻYSTA

Świadczenie usług w zakresie masażu (MED.01)

  • Kowalski Krzysztof, Sikorska Angelika – 91,5%
  • Marciniak Milena – 90,5%

Dużą niespodzianką dla absolwentów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, kadry pedagogicznej oraz pozostałych pracowników szkoły były nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrekcję szkoły oraz Zarząd Samodzielnego Koła Terenowego nr 223 STO w Raciążu. Absolwenci, pełni uznania dla pracy nauczycieli i pracowników szkoły, ofiarowali im kwiaty oraz podziękowali za wspólnie spędzone chwile, wsparcie, cierpliwość i wyrozumiałość.

Autorami sukcesu absolwentów jest grupa znakomitych specjalistów w swojej dziedzinie, pedagogów z wieloletnim stażem, których wiedza, umiejętności, doświadczenie oraz determinacja i sumienność w realizacji postawionych sobie celów zasługuje na docenienie. Ich codzienny trud, wzorowe wykonywanie obowiązków i troska o słuchaczy oraz kursantów przełożyły się na bardzo dobre wyniki egzaminów.

Dyrekcja Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu serdecznie dziękuje nauczycielom uczącym na kierunkach technik masażysta, florysta oraz na kwalifikacyjnym kursie zawodowym technik turystyki wiejskiej.

- Niech Państwo pamiętają! Sukces absolwentów Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu jest także Państwa sukcesem! Gratulujemy wytrwałości! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zespołu specjalistów, którego są Państwo częścią, świetnie przygotowanych merytorycznie do powierzonych im zadań, cechujących się otwartością i indywidualnym podejściem do słuchaczy i kursantów, absolwenci  z łatwością przyswoili niezbędną wiedzę i udało się im osiągnąć tak spektakularny sukces na egzaminach zawodowych i potwierdzających kwalifikacje w zawodzie - podkreślano na uroczystości.

Po części oficjalnej dla zaproszonych gości, kadry pedagogicznej oraz kursantów przygotowany był smaczny obiad.

Niepowtarzalny klimat i nowoczesny wystrój sali sprawiły, że uczestnicy imprezy czuli się naprawdę świetnie. Można było miło spędzić czas w gronie znajomych, wymienić się życiowymi doświadczeniami oraz porozmawiać o planach na przyszłość. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć.

(Materiał zewnętrzny/info szkolne)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%