Zamknij
REKLAMA

Wyniki egzaminów ósmoklasistów 2021. Jak poszło uczniom z płońskich szkół?

12:38, 05.07.2021 | UM Płońsk/RED
Skomentuj 27 maja br. - trzeci dzień egzaminu ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku [Foto: zbiory szkolne]
REKLAMA

To był szczególny rok dla ósmoklasistów, którzy po roku nauki zdalnej przystąpili pod koniec maja do trzydniowych testów kończących ich edukację na poziomie szkoły podstawowej. Wydział polityki społecznej Urzędu Miejskiego w Płońsku prezentuje średnie wyniki procentowe egzaminu ósmoklasistów w roku szkolnym 2021/2021. 

Egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony od 25 do 27 maja 2021 r. Do majowego sprawdzianu wiedzy przystąpiło z czterech płońskich szkół podstawowych 289 uczniów, najwięcej, bo 111 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku. Średnie wyniki procentowe z poszczególnych przedmiotów przedstawia poniższa tabela.

O komentarz do wyników egzaminów naszych ósmoklasistów poprosiliśmy Krystynę Marszał-Jankowską, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Płońsku.

- Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze, jeżeli spojrzymy na średnią gminną, powiatową, wojewódzką i krajową. Bardzo wysokie notowania ma tutaj Szkoła Podstawowa nr 3, a na drugim miejscu jest ''dwójka" - znacznie wyższej od średniej kraju, np. z języka polskiego średnia kraju to 60, powiatu - 55, a ''trójka" ma 71 procent. Podobnie jest z angielskiego i matematyki - mówi dyrektor. - Nieco gorzej wypadła SP nr 1 i SP nr 4, aczkolwiek nadal jest to wynik powyżej średniej powiatu i wynik równy średniej na poziomie woj. mazowieckiego, więc z perspektywy danych porównawczych to jest bardzo dobre osiągnięcie - kontynuuje Krystyna Marszał-Jankowska. - Te wyniki to nie jest tylko i wyłącznie wypadkowa systemu edukacyjnego, ale wielu czynników, m.in. bardzo długiego okresu lockdown'u, gdzie dzieci, mimo wszystko, pracowały on-line. Są różne utrudnienia, które na tę naukę wpływają, więc pewną poprawkę na te wyniki trzeba wziąć. 

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej. Każdy ósmoklasista przystąpił do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie ma określonej minimalnej liczby punktów, jaką musi uzyskać zdający. Od wyniku egzaminu zależy to, do jakiej szkoły ponadpodstawowej dostanie się absolwent danej podstawówki.

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca br.

(UM Płońsk/RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Fan BMWFan BMW

0 3

Za moich czasów nie było usmej klasy tylko gimnazjum, i co? Gorzej nas nauczyli. Nie. 16:23, 05.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ósma klasaÓsma klasa

4 1

A jednak gorzej. 17:26, 05.07.2021


Do Fan BMWDo Fan BMW

4 1

Widać, że jak nie było ÓSMYCH klas, to jednak gorzej nauczyli. 17:23, 05.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

5 1

Szkoła Nr 3 - pięknie. 18:25, 05.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%