Zamknij
REKLAMA

Sukces Kaliny w ogólnopolskim konkursie o Żołnierzach Wyklętych

08:18, 23.06.2021 | RED
Skomentuj 12-letnia płońszczanka Kalina Gwóźdź została bardzo wysoko oceniona przez jury w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu 'Żołnierze Wyklęci ? Bohaterowie Niezłomni' [Foto: zbiory prywatne]
REKLAMA

W dniach 20-21 czerwca odbyło się w Lublinie uroczyste podsumowanie X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni", który odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. Laureatką II miejsca w tym konkursie została Kalina Gwóźdź, uczennica klasy VIc Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku, która pod kierunkiem Kryspina Zalewskiego, nauczyciela historii, przygotowała prezentację multimedialną o żołnierzach podziemia niepodległościowego. Gratulujemy!

Wyróżnienie otrzymał również Ksawery Kokoszka z tej samej szkoły. Do konkursu zgłoszono ponad 900 prac uczniów z całej Polski. Jury doceniło prace, których opis, narracja lub obraz były nienaganne merytorycznie i zgodne z prawdą historyczną. Szczególnie wyróżniane są prace, których autorzy starali się przedstawić historię Żołnierzy Wyklętych lub epizody z tej historii w sposób nieszablonowy, ciekawy i niepowtarzalny.

Laureaci i wyróżnieni zostali zaproszeni na zgrupowanie, podczas którego przeszli Szlakiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, odwiedzili m.in. były obóz NKWD na Majdanku, pomnik sierż. Józefa Franczaka, ps. Laluś, były centralny obóz pracy w Krzesimowie, czy bunkier kpt. Zdzisława Brońskiego, ps „Uskok" w Nowogrodzie. Była to bardzo ciekawa i nieszablonowa lekcja historii.

Na uroczystej gali w IPN oddział w Lublinie laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami z rąk władz rządowych i samorządowych oraz gościa honorowego, jakim był jeden z ostatnich żyjących żołnierzy wyklętych.

Kalina Gwóźdź gościła już na naszym portalu w materiale z cyklu 'Młode płońskie talenty'.

[ZT]7112[/ZT]

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

szkoda dziecka szkoda dziecka

1 0

Biedne zindoktrynowane przez PiS i Anżejka dziecko, nie poznalo faktów o żołnierzach wyklętych. Historia oparta na faktach to dla PiSu zło... 20:20, 22.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%