Zamknij
REKLAMA

Powiat Płoński otrzyma 161 tys. zł na 'Strefę Radości'

15:41, 09.04.2021 | za info starostwa dodał RED
Skomentuj [Foto: Redakcja/Archiwum/zdjęcie ilustracyjne]
REKLAMA

A to oznacza, odnosząc się do tytułu artykułu, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku zyska nowe, radosne miejsce dla swoich podopiecznych. - Zapewniam, że będzie kolorowo, atrakcyjnie i ciekawie. Sam się nie mogę doczekać - mówi Jacek Kostrzewa, dyrektor miejscowego SOS-W-u. 

W ramach projektu, dzięki podpisanej w piątek w Starostwie Powiatowym w Płońsku umowie, powstanie plac zabaw pod nazwą 'Strefa Zabawy' oraz ścieżka sensoryczna czyli 'Strefa Doświadczania' – wspólnie stworzą one zintegrowaną całość pod nazwą 'Strefa Radości'.

Co nowego znajdzie się na terenie Ośrodka? Zakupiony zostanie domek ze zjeżdżalniami, huśtawka kwartet, gniazdo, siedzisko proste, huśtawka, ważka integracyjna, karuzela, bujak 3D, piaskownica, bliźniacze lustra, ksylofon, panel muzyczny, armata powietrzna, peryskop, eko-memory oraz ściana do pisania.

To tu znajdą swe miejsce nowe urządzenia i zabawki dla podopiecznych specjalnego Ośrodka przy ul. Młodzieżowej [Foto: Starostwo Powiatowe w Płońsku]

Ze 'Strefy Radości' korzystać będzie ponad 100 podopiecznych SOS-W-u w Płońsku, w tym: dzieci objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju, dzieci przedszkolne, uczniowie klas I-VII oraz uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

W nowym miejscu będzie można realizować zajęcia ogólnorozwojowe organizowane przez placówkę, np.: zajęcia rewalidacyjne typu terapia integracji sensorycznej, zajęcia usprawniające motorykę małą i dużą, czy też zajęcia korekcyjno –kompensacyjne. 

Na placu odbywać się będą również zajęcia edukacyjne - rozwijające kreatywność, kompetencje emocjonalno-społeczne, wspierające rozwój fizyczny, ale także tradycyjne lekcje przyrody, biologii i fizyki, urozmaicone poprzez edukację na świeżym powietrzu.

- Bardzo się cieszę. Plac zabaw jest kontynuacją działań na terenie Ośrodka. Zarząd Powiatu, na etapie poprzedzającym realizację projektu „Strefa Radości", przeznaczył środki na przygotowanie terenu pod planowaną inwestycję. Wykonano ogrodzenie oraz boisko, a także zagospodarowano teren zielony. Infrastruktura sportowa naszych szkół i ośrodków szkolno- wychowawczych to jeden z priorytetów naszej kadencji - przyznaje starosta Elżbieta Wiśniewska.

- Spełniło się nasze kolejne marzenie - już niedługo powstanie na terenie Ośrodka nowoczesny plac zabaw i ścieżka sensoryczna dla dzieci i młodzieży uczęszczających do  naszego Ośrodka. Planowana inwestycja sprawi, że powstanie miejsce wyposażone w kolorowe urządzenia do zabaw ruchowych, przyjazne sprzęty zabawowe oraz naukowe tak, aby wszyscy nasi podopieczni: młodsi i starsi mogli dla siebie odnaleźć radość. Mamy nadzieję, że 'Strefa Radości' zachęci wszystkich do aktywności fizycznej i społecznej oraz dostarczy odpowiednich bodźców  sensorycznych oraz pobudzi wyobraźnię kreatywność. Mając na uwadze fakt, że nasi podopieczni to uczniowie z deficytami rozwojowymi i niepełnosprawnością intelektualną i najefektywniej przyswajają wiedzę poprzez polisensoryczne poznawanie świata oraz praktyczne działanie, w integracji z placem zabaw, powstanie też ścieżka sensoryczna. Będą tam odpowiednio dobrane urządzenia, które będą mądrze stymulować zmysły wzroku, słuchu, dotyku, koordynację wzrokowo-ruchową i oczywiście sferę poznawczą: umiejętność obserwowania, naśladownictwa, porównywania, kojarzenia czy wnioskowania - wyjaśnia dyrektor Jacek Kostrzewa.

'Strefa Radości' zostanie zrealizowana dzięki darowiźnie w wysokości 161 000,00 zł przyznanej Powiatowi Płońskiemu przez Fundację Orlen w ramach realizacji projektu pn. „Strefa Radości przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku".

(za info starostwa dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

DobrzeDobrze

2 1

Dobra wiadomość. Fajnie że dzieciaki będą mieć nowoczesny plac zabaw. 16:19, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OnaOna

1 1

Pięknie będzie wyglądać to miejsce. Nowoczesny budynek, fajny plac zabaw. Nie mogę się doczekać. 16:21, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jonatan Jonatan

4 2

Miejsce odzyskało swój blask brawo, a pamiętam jak nauczyciele straszyli ucz się bo do piątki pójdziesz. 19:31, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

4 3

Ale po co wogóle takie coś robić. Na co to komu potrzebne. 07:01, 10.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%