Zamknij
REKLAMA

Pół miliona złotych na żłobek dla Gminy Załuski. Chętnych nie powinno brakować

08:00, 02.07.2020 | RED
Skomentuj Kamil Koprowski gościł w ostatnich dniach w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie w związku z przyznanym Gminie dofinansowaniem na klub dziecięcy [Foto: gov.pl]
REKLAMA

Dobra wiadomość dla rodziców małych dzieci z gminy Załuski – w Kroczewie powstanie żłobek. Fundusze na realizację tej inwestycji zostały pozyskane z rządowego programu Maluch+.

O utworzeniu Klubu Malucha poinformował na swoim profilu facebook'owym wójt Gminy Załuski, Kamil Koprowski. Gospodarz gminy podpisał umowę na dofinansowanie tej inicjatywy w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Do Gminy Załuski trafi ponad 504 tysiące złotych. Placówka ma powstać w Kroczewie, a jej siedzibą zostanie budynek po byłym przedszkolu. W pierwszym etapie do Klubu Malucha ma uczęszczać piętnaścioro dzieci w wieku do 3 lat.

O komentarz dotyczący powstania placówki poprosiliśmy wójta gminy Załuski: – To jest mój autorski pomysł, utworzenia żłobka czy w tym przypadku klubu dziecięcego na terenie gminy Załuski. Zanim złożyliśmy wniosek aplikacyjny, poprzedziliśmy to konsultacjami społecznymi, a one pokazały nam, że jest duże zapotrzebowanie na stworzenie miejsc opieki dla dzieci do lat trzech. Stąd właśnie ten pomysł - stwierdza Kamil Koprowski.

- Chcieliśmy przede wszystkim stworzyć możliwość kobietom z terenu gminy szybszego powrotu do pracy, łączenie pracy zawodowej z macierzyństwem i w ten sposób je aktywizować. W związku z tym złożyliśmy wnioski do rządowego programu „Maluch +” i otrzymaliśmy 504 tysiące zł dotacji, która będzie przeznaczona na modernizację budynku po byłym przedszkolu w Kroczewie - kontynuuje. - Obiekt będzie przystosowany do przyjęcia 15 dzieci w wieku od roku do 3 lat, dodatkowo jesteśmy na liście jednostek przeznaczonych do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, co pozwoli na finansowanie placówki i obniży koszty ponoszone przez rodziców. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę, a myślę, że to nastąpi niebawem, rozpisujemy od razu przetarg, dokonamy wyboru kierownika placówki, ogłosimy nabór personelu, dokonamy rekrutację dzieci do Klubu Malucha. W optymistycznym wariancie chcemy, aby on zaczął funkcjonować już od września, października, mając nadzieję, że nie będziemy mieli do czynienia z drugą falą koronawirusa – ocenił Kamil Koprowski.

Przypomnijmy, że celem programu "Maluch+" jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

DoodDood

0 1

Nie wierzę nie wierzę! 16:34, 02.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do .....do .....

1 0

Wymyśl inny nick. Nie potrafisz, masz jakieś ograniczenia, wolisz mój?👎👎👎 16:44, 02.07.2020


REKLAMA