Zamknij
REKLAMA

Dzień Grecki u Staszica. Wyjazd na staż zawodowy coraz bliżej

11:01, 20.10.2019 | info Agnieszka Urban, koordynator projektu Erasmus+
Skomentuj
[Foto: zbiory szkolne]
REKLAMA

Zespół Szkół nr 1 w Płońsku od kliku miesięcy pracuje nad projektem w ramach programu Erasmus+. Już za dwa tygodnie młodzież wyjedzie na staż zawodowy do Grecji. W związku z tym 17 października w ''jedynce" odbył się Dzień Grecki.  

W spotkaniu uczestniczyły delegacje uczniów z  klas  I-III Technikum  oraz wszyscy uczestnicy programu Erasmus+ w zawodach technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. 

Celem spotkania było poinformowanie młodzieży o założeniach i celach programu Erasmus +, motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy zawodowej, do kreatywnego i innowacyjnego działania, nauki języków obcych oraz rozpowszechniane informacji na temat projektu i programu. 

Prowadząca spotkanie Agnieszka Urban  - koordynator projektu, poinformowała o szczegółach wyjazdu,  zaprezentowała uczniów, którzy biorą udział w stażach zawodowych oraz ich opiekunów praktyk. Uczniami z klasy technik żywienia i usług gastronomicznych będzie pracować Lucyna Parecka – Łaszczyk oraz Ewa Borawska, z  klasą technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki – Agnieszka Urban i Stanisław Urban oraz z klasą technik grafiki i poligrafii cyfrowej Anna Jackiewicz. Kierownikiem mobilności będzie wicedyrektor Stanisław Urban.

Marzanna Szacherska, dyrektor ZS nr 1, pogratulowała uczestnikom przyszłego stażu oraz wskazała na wiele korzyści, jakie młodzież odniesie, biorąc udział w tym projekcie. Zauważyła ciężką pracę uczniów na zajęciach przygotowawczych, tj. na lekcjach języka angielskiego zawodowego, zajęciach kulturowych oraz kursie pedagogicznym. Podziękowała również nauczycielom, którzy mają ogromny wkład w przygotowanie młodzieży do wyjazdu.

Uczniowie otrzymali worki podróżne, T-shirty, długopisy, ołówki i smycze z logotypem Erasmusa+ oraz swojej szkoły. Po założeniu koszulek wszyscy uczestnicy mobilności stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia i zatańczyli grecką Zorbę, którą ćwiczyli na zajęciach kulturowych z Lucyną Parecką – Łaszczyk. 

(info Agnieszka Urban, koordynator projektu Erasmus+)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA