Zamknij
REKLAMA

Za studentami pierwszego roku uroczyste ślubowanie. Ruszył nowy rok akademicki na UTH [FOTO]

11:21, 06.10.2019 | DT
Skomentuj
Symbolicznego pasowania na studenta dokonała rektor uczelni dr Iwona Przychocka w towarzystwie dziekana wydziału zamiejscowego w Płońsku, dr inż. Stanisława Krysińskiego [Foto: Dawid Turowiecki]
REKLAMA

Studenci wracają do nauki. W pierwszą sobotę października zainaugurowano rok akademicki 2019/2020 Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie, wydziału zamiejscowego w Płońsku. Szczególnie gorąco witano studentów pierwszego roku Zarządzania, którzy powtórzyli za rektor uczelni słowa studenckiej przysięgi.  

Uczelnia na rynku edukacyjnym funkcjonuje od ponad 27 lat, a kampusowi w wydziale zamiejscowym w Płońsku wkrótce miną dwie dekady. - Nasze uczelniane mury opuściło już blisko 35 tysięcy absolwentów. My w was wierzymy i mam nadzieję, że tworzymy fajny klimat w tej uczelni. A jeśli chodzi o pozytywną motywację, to już rola wykładowców, i dydaktyków,  żeby ją w was zaszczepić - zwracała się do studentów uczestniczących w uroczystej inauguracji rektor uczelni dr Iwona Przychocka, prof. UTH, podkreślając, iż tegoroczny nabór na studia cieszył się największym zainteresowaniem od dwóch lat. 

- Wiemy, że znajdziecie tu dla siebie przyjazne miejsce, niech czas tu spędzony sprzyja zdobywaniu wiedzy i umiejętności, a także kształtowaniu osobowości. Będziecie realizować w naszej uczelni swoje marzenia, natomiast my jako kadra na pewno wam w tym pomożemy, bo chcemy być z was dumni. Bądźcie współgospodarzami naszej uczelni, bo naprawdę warto. Nowe warunki kształcenia, rozszerzanie oferty edukacyjnej, współpraca międzynarodowa i współpraca z biznesem to jeden z ważniejszych aspektów naszej działalności - zaznaczała pani rektor. - Nasza uczelnia z roku na rok się rozwija. Głównym zadaniem w zakresie dydaktyki jest doskonalenie programu studiów i dostosowywanie ich do potrzeb rynku pracy stąd też rozwijamy naszą ofertę dydaktyczną. Ale co nas jeszcze tak mocno cieszy, to to, że po minionej rekrutacji na każdym kierunku studiów rozpoczynają studia studenci studiów dziennych - przyznawała dr Iwona Przychocka. - Życzę wytrwałości, wielu osobistych i naukowych sukcesów, żeby każdy z was tworzył tu na uczelni pewien swój album, którego kartki będzie chciał oglądać, i do którego będzie chciał wracać, co będzie oznaczało, że jest on dla was niesamowitą wartością - dodawała. 

- Tu w Płońsku jest środowisko bliskie sobie, które potrafi dobrze pracować i dobrze się bawić. Każdy kto zdobył świadectwo maturalne jest w stanie skończyć studia, to tylko wynik osobistej pracy. I z taki przekonaniem proszę przystąpcie do pracy - mówił z kolei do studentów dziekan wydziału zamiejscowego w Płońsku, dr inż. Stanisław Krysiński. - Studia licencjackie stanowią dobre przygotowanie, aby potem poztyskać znaczący tytuł magistra - dodawał, wręczając niektórym z zaproszonych gości słoik miodu pochodzący z pasieki, której ule znajdują się na dachu uczelnianego kampusu "Jutrzenki" w Warszawie. Wśród władz uczelni obecny był również dziekan Wydziału Inżynieryjnego, dr inż. Leonard Milewski. 

W tym jednym z najważniejszych wydarzeń szkoły wyższej im. H. Chodkowskiej brali udział przedstawiciele Senatu (organu kolegialnego uczelni), władz samorządowych, Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, Powiatowego Urzędu Pracy, jednostek mundurowych oraz duchowieństwa. 

Najważniejszym punktem uroczystości było przyjęcie w poczet studentów uczelni, tak zwany akt immatrykulacji. Delegacja żaków pierwszego roku złożyła ślubowanie, nabywając tym samym prawa studenta i stając się częścią społeczności akademickiej UTH. 

- Trzy miesięce temu mieliśmy uroczyste rozdanie dyplomów - mam nadzieję, że za trzy lata spotkamy się na takiej samej uroczystości i będę miała możliwość i zaszczyt wręczać wam dyplomy ukończenia  studiów, które spełniły wasze oczekiwania - stwierdzała rektor uczelni dr Iwona Przychocka. 

Ciekawy wykład inauguracyjny pt.: ,,Zarządzanie mediami w sytuacjach kryzysowych" wygłosił dziennikarz Jarosław Kociszewski.

Więcej zdjęć z sobotniego wydarzenia znajdziecie poniżej. 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

adsasdadsasd

0 0

fajna bluza FCK :D 15:13, 06.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HahaHaha

0 0

Wygląda jakby pies szmatę gryzł 20:09, 06.10.2019


gpugpu

2 1

A czym ci geniusze będą zarządzać ? 09:03, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA