Zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie tematu ulicy Pułtuskiej i ogromnej ilości kurzu, którą generują przejeżdżające pojazdy - piszecie w piątek do naszej redakcji.
Część remontów na ulicy została zakończona, przejazd został otwarty. My wszystko rozumiemy, każdy chce przejechać najkrótszą drogą. Jednak prędkość z jaką przejeżdżają pojazdy nie jest dostosowana do sytuacji na drodze. Każdy szybszy przejazd wzbudza tumany kurzu, które dostają się wszędzie.
Budynki mieszkalne i lokale usługowe znajdują się bardzo blisko drogi. Kurz jest dosłownie wszędzie, nie nadążamy go zbierać. Pomijam fakt, że nim oddychamy i niszczymy sobie cały układ oddechowy. Oczywiście, ktoś może powiedzieć, żeby zamknąć okna i przecież kurz nie wpadnie. Odbijam więc pytanie – czy przy obecnych temperaturach zamknąłby/zamknęłaby Pan/Pani okno w domu? Mieszka tu sporo osób starszych, dla których może to być strasznie uciążliwe.
Proszę chociaż o zmieszczenie apelu, aby zwolnić trochę przejeżdżając ulica Pułtuską.
Ewentualnie prośba do Urzędu Miasta w Płońsku o zorganizowanie jakiejś beczki z wodą do polania piachu lub straży pożarnej, tudzież o zamknięcie ulicy i dopuszczenie tylko ruchu lokalnego [z redakcyjnej skrzynki]
no to10:47, 22.07.2022
później niech car zapłaci mieszkańcom za odnowienie elewacji lub sam to zrobi (oczywiście zanim nałoży opłatę adiacencką).
!15:02, 22.07.2022
Jesteś PiS?
do !13:27, 24.07.2022
Jeśli z PiS, to już go lubię, w przeciwieństwie do ciebie. A kurz przeszkadza wszystkim mieszkańcom, niezależnie od barw. Tak, pałulina, przeszkadza.
Pozostałe komentarze
bez_5214:02, 22.07.2022
Rozumiem i współczuję problem faktycznie jest dość istotny, ale to jedno zakurzone lato to drobiazg. Moja ulica na której mieszkam od TRZYDZIESTU lat to Piaskowa. Każde lato to jeden wielki tuman kurzu i niestety musimy z tym żyć. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że i w tym roku nie będzie utwardzonej nawierzchni na naszej ulicy mimo, iż najważniejszy decydent w tym mieście już kilkakrotnie w swej wspaniałomyślności obiecał nam budowę nawierzchni.
Ha18:27, 27.07.2022
To się na Marszałkowska do Wawy przeprowadź
Porada18:21, 22.07.2022
Proszę założyć maseczki na twarz i siedzieć cicho
Drako10:28, 24.07.2022
płatki śniegu xD
Wina pis 05:58, 25.07.2022
Za komuny nawet był tam asfalt, przyszedł pis i wszystko zniszczył więc żuj piach suwerenie
Płońszczak18:25, 27.07.2022
Jak komuś przeszkadza kurz w mieście to niech na wieś sie wyprowadzi. Każdy Polak tylko potrafi narzekać. Weście się za robotę bo zaraz nawet na miskę ryżu wam nie starczy.
Llort06:57, 01.08.2022
Niech takie osoby trzymają się z daleka od wsi. Będzie im przeszkadzać zapach obornika i kurz przy żniwach.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu plonskwsieci.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Policjanci przeszukali dom 55-latka pod Płońskiem...
Jak 3 miesiące aresztu jak ma osiadke 18 miesięcy 😂
Jak 3 miesiace
23:38, 2026-04-02
Ordynator płońskiej ginekologii zwolniony
Zwracam sie do dyrekcji SPZOZ z prośbą o zdyscyplinowanie pana W Achcińskiego ordynatora patologii ciąży w tutejszym szpitalu gdyż sposób w jaki traktowane sa pacjentki jest poniżej wszelkich dopuszczalnych norm .dalekie od kultury jaka powinien sobą prezentować człowiek piastujący takie stanowisko Szydzenie i ośmieszanie pacjentek tuż przed porodem w obecności lekarzy i pielęgniarek podczas porannej wizyty Jest to karygodne. chamskie.
Poniżony
19:13, 2026-04-02
Policjanci przeszukali dom 55-latka pod Płońskiem...
Przecież morawietzki ani kaczyński już nie sprawują funkcji. Przestań tyle ćpać.
Tryndowata
11:33, 2026-04-02
Policjanci przeszukali dom 55-latka pod Płońskiem...
Jak żyć panie premierze jak żyć ?
Pryszczaty
11:03, 2026-04-02