Wzrost płacy minimalnej wpłynął na składki ubezpieczeniowe. Wykup polisy OC jest obowiązkowy, a zwlekanie z zakupem może spowodować duże kłopoty. Wiemy, jakie kary grożą za brak ważnego ubezpieczenia.
Mimo, że wykup polisy OC jest obowiązkiem to zdarza się, że Polacy nie wykupują lub zapominają o końcowej dacie ważności tego ubezpieczenia.
- Do 199,2 tys. osób w 2020 roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wysłał wezwania do wniesienia kar za brak OC, to o 58 proc. więcej niż w 2019 r. - informuje dziennik Rzeczpospolita.
Warto jednak dobrze zapamiętać dokładną datę, kiedy mija termin naszej polisy. Za spóźnienie z opłatą wiążą się kary, a te wraz z początkiem 2022 roku wzrosły.
Wysokość kary może kilkukrotnie przekraczać składkę ubezpieczeniową.

Najmniej zapłacisz, jeśli spóźnisz się do trzech dni. Wtedy kara za pojazdy osobowe wyniesie 1024 zł i 1806 zł w przypadków ciężarówek.
Spóźnienie wykupu OC od 3 do 14 dni karane będzie kwotą 3010 zł ( za osobówki) i 4515 zł (za auta ciężarowe).
- Najwyższa stawka jest stosowana, gdy polisa nie zostanie wykupiona przez więcej niż 14 dni - informuje Radio Zet.
W 2022 roku najwyższa kara wyniesie 6020 w przypadku aut osobowych, za pojazdy ciężarowe kara za brak OC wyniesie nawet 9030 zł.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu plonskwsieci.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Płońsk: Kurtyny wodne stanęły w dwóch miejscach
Oficjalnie oswiadczam- jestem jasnowidzem😁 gdzie mieszkancy beda mogli sie chlodzic kiedy urzad zabramia korzystania z fontanny? Przy urzedzie gdzie urzedasy ustawili chlodzenie dla siebie😁😁 Doslownie plucie mieszkancom w twarz😁 Wy sie usmażcie a car z carewna beda sie chlodzic😁
Ja
13:37, 2026-06-25
Kurs reedukacyjny dla kierowców podrożał pięciokrotnie
Ci którzy jeździli bez prawka i za nic mają przepisy dalej będą jeździć i na takie kursy nie chodzą. Ale tym, którzy chcą wyjść na prostą, odzyskać uprawnienia itd. takimi zmianami rzuca się kłody pod nogi. Gdzie tu logika? Po wyborach miało być lepiej. Jest powtórka z rozrywki.
Rozczarowanie
13:08, 2026-06-25
Kurs reedukacyjny dla kierowców podrożał pięciokrotnie
Kuriozum. Tak się zniechęca ludzi do brania udziału w tych kursach i odzyskania prawa jazdy. Efekty będą łatwe do przewidzenia. Zamiast starać się odzyskać prawo jazdy, niejeden dalej będzie jeździł bez prawka, narażając się na sprawy sądowe i kolejne karty.
Gdzie ja życzę
12:57, 2026-06-25
Płońsk: Kurtyny wodne stanęły w dwóch miejscach
Ale jakże to tak?!?!? Przed fontanną się ostrzega bo chodnik jest tam śliski i można się przewrócić a od zraszaczy się kostka chodnikowa nie zamoczy? Tam chodnik będzie suchy? Jakieś podwójne standardy. Ale spokojnie, to tylko Płońsk i jego władze.
Skandal
12:51, 2026-06-25