Zamknij
REKLAMA

Minister rozwiał wątpliwości. Jakie obostrzenia będą na wakacje?

13:30, 09.06.2021 | D.W.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Rząd wkrótce zaprezentuje nowe obostrzenia. Chodzi o nowe reguły związane z pandemią, które mają obowiązywać w wakacje.

Temat konferencji w tej sprawie przedstawiono w środę (9 czerwca). Najnowsze informacje podał minister zdrowia Adam Niedzielski.

W wywiadzie dla TVP Info szef resortu zdrowia skomentował aktualne dane epidemiczne. MZ podało w środę, że badania potwierdziły 428 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a także, że zmarło 108 osób z COVID-19. Łącznie od marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono 2 876 289 przypadków. Zmarło 74 363 osób z COVID-19.

Jak informuje portal Wirtualna Polska wkrótce Polacy mają poznać nowe obostrzenia, które będą obowiązywać latem.

- W czwartek przedstawimy pakiet rozwiązań epidemicznych na całe wakacje. Chcemy pokazać dłuższą perspektywę i dać Polakom czas do zaplanowania wakacji. Proszę o odrobinę cierpliwości

- poinformował cytowany przez WP szef resortu zdrowia.

Nowe obostrzenia minister zdrowia ma zaproponować podczas konferencji, w której weźmie także udział premier Mateusz Morawiecki.

- Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o sytuację epidemiczną, ponieważ jeden z podstawowych parametrów obserwowanych w toku pandemii, czyli liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, zredukowany został do jednego przypadku w skali kraju na 100 tys. To dosyć symboliczne - podaje słowa ministra WP.

Co zmieni się w wakacje?

Od kilku dni mówi się przede wszystkim o zwiększeniu limitu wiernych, którzy będą mogli uczestniczyć we mszy świętej i innych nabożeństwach. Obecnie limit ten wynosi 1 osobę na 15 mkw.

Konferencję zaplanowano na czwartek (10 czerwca).

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

EwelinaEwelina

5 0

We wtorek (8.06.2021) gubernator Teksasu, Greg Abbott, podpisał ustawę wprowadzającą zakaz stosowania paszportów szczepionkowych na terenie stanu. Żadna firma ani instytucja publiczna nie ma prawa domagać się okazywania takiego paszportu lub innego zaświadczenia dotyczącego szczepienia na Covid-19. Firmom, które będą wymagać okazania takiego zaświadczenia, odmówi się umów stanowych i mogą one utracić licencje lub pozwolenia na prowadzenie działalności. – Teksas jest otwarty w 100%. Chcemy mieć pewność, że będziecie mogli chodzić tam, gdzie chcecie bez żadnych ograniczeń – powiedział Abbott przed podpisaniem dokumentu. Podkreślił, że dostęp do wszelkiego rodzaju usług nie może być uwarunkowany jakimkolwiek poświadczeniem szczepienia. – Paszporty szczepionkowe są teraz zabronione w naszym stanie – oświadczył gubernator po podpisaniu ustawy. Na szczęście są jeszcze normalni ludzie na świecie. 14:11, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NadprymasNadprymas

0 0

niedzielski, pan życia i śmierci, zbawienia i potępienia pomazaniec który wskazaniem kciuka decyduje, kto co może, komu co wolno. Przez półtora roku wszystkie tzw. obostrzenia z d..y wzięte, bez umocowania w prawie, w konstytucji (ciekawe, że tzw. totalna opozycja w tej akurat kwestii milczy), nie poparte wiarygodnymi badaniami, na podstawie wytycznych "ekspertów" których nazwiska nie wiadomo ilu, jak często i na jakie kwoty pojawiały się na listach beneficjentów koncernów farmaceutycznych. Nigdy jednoznaczna wypowiedź rządu na ten temat nie padła. A co do wywiadu to szkoda że pan niedzielski nie był taki wygadany jak go ludzie odwiedzili na osiedlu, tylko się policją odgrodził, mógł to przecież wytłumaczyć przybyłym:
https://www.youtube.com/watch?v=357cLjeEGjk 08:54, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%