Zamknij
REKLAMA

Bank niesłusznie pobierał opłaty! Co z pieniędzmi klientów?

12:01, 11.05.2021 | M.O. na podst. inf. UOKiK
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował opłaty pobierane przez mBank dotyczące kredytów odnawialnych. Czy bank zwróci pieniądze swoim klientom?

Postępowanie przeciwko mBankowi zostało wszczęte przez Prezesa UOKiK w maju 2020 roku. 

Podstawą do zajęcia się sprawą była skarga konsumenta, który został zobowiązany do zapłaty określonej kwoty za to, że wypowiedział umowę o kredyt odnawialny.

W wyniku postępowania UOKiK zakwestionował pobieranie przez mBank opłat. 

Umowa była tak sformułowana, że zastrzegała prowizję za odnowienie limitu po 12 miesiącach. Jak wykazało postępowanie osoba, która chciała uniknąć tej opłaty i rozwiązała umowę przed upływem roku od dnia jej zawarcia, musiała jednak zapłacić innego rodzaju opłatę.

- Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim kredyt odnawialny można wypowiedzieć w każdym momencie bez ponoszenia opłat. Klient banku powinien móc zatem swobodnie decydować o tym, czy chce kontynuować umowę - bez obawy o sankcje. W przypadku kredytu odnawialnego w mBanku nie było to możliwe - podkreśla Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Decyzja nie jest prawomocna. 

Jak informuje UOKiK "mBank zaniechał stosowania kwestionowanej praktyki i odda konsumentom pobrane opłaty". Na zwrot opłat mogą liczyć obecni i byli klienci banku.

(M.O. na podst. inf. UOKiK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%