Zamknij
REKLAMA

Przed nami srogi ATAK ZIMY? IMGW prognozuje śnieg i duży mróz!

16.00, 17.11.2022 PAP Aktualizacja: 16.02, 17.11.2022
Skomentuj Fot. Pixabay.com
REKLAMA

"Do Polski dociera chłodne arktyczne powietrze, a wraz z nim zimowa aura. Potrwa ona nawet do końca przyszłego tygodnia" - mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Po bardzo ciepłym początku listopada przed nami zimowa końcówka miesiąca. Już w czwartek minusowe temperatury i pierwsze opady śniegu. W piątek nawet minus 10 stopni i 15 centymetrów śniegu. Zima potrzyma przynajmniej do końca przyszłego tygodnia.

- W czwartek ochłodzenie będzie już bardzo odczuwalne. Na Suwalszczyźnie termometry nie pokażą wartości dodatnich. Tam maksymalna temperatura to minus 1. Warmińsko-Mazurskie, północna część Mazowsza i północ woj. podlaskiego z temperaturami maksymalnymi w okolicach 0. Na pozostałej części kraju trochę cieplej. Nad morzem plus 2-3 stopnie, w centrum około 2, na zachodzie od 4 do 5 stopni Celsjusza. "W północno-wschodniej i wschodniej części kraju spadnie śnieg

 - prognozuje rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

[POGODA]1668697318858[/POGODA]

Nocą z czwartku na piątek ujemne wartości już w całym kraju, jedynie na krańcach zachodnich w woj. lubuskim, zachodniopomorskim będzie się utrzymywała temperatura dodatnia, ale tylko ok. 1 stopnia. "Najchłodniej na Suwalszczyźnie - minus 6 stopni, a przy gruncie nawet minus 10, w centrum ok. minus 2-1, nad morzem o minus 1, podobnie w Wielkopolsce" - wylicza.

W piątek zdecydowanie więcej śniegu spadnie na południu. W obszarach podgórskich nawet 10-15 cm. Śnieg pojawi się również w północnej części kraju, a nawet w centrum. Na północnym-wschodzie zaledwie się zabieli, ale na południu, szczególnie na wysokości ok. 700 m n.p.m. biały puch będzie się utrzymywał.

W przyszłym tygodniu niewielka pokrywa śnieżna pokryje ziemię także na północnym-wschodzie. Na wychłodzonym podłożu śnieg nie będzie już topniał.

- Weekend wciąż chłodny i ze śniegiem. Jeżeli ktoś nie zmienił opon, to gapa - mówi pół żartem, pół serio.

Przypomina, że wybierając się na spacer trzeba włożyć ciepłą kurtkę, czapkę i rękawiczki. "Przez najbliższe dni na pewno nie będziemy się rozstawać z tym ciepłym ubiorem. Tym bardziej, że wiatr sprawi, iż poczucie chłodu będzie bardziej dojmujące" - podkreśla Walijewski.

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

RedakcjaRedakcja

0 0

...nie ogarnia, że żyjemy poza Suwalszczyzną, Warmińsko-Mazurkiem, itp. Bądźcie konsekwentni, podajcie prognozę dla San Escobar, Dżibuti i Wysp Dziewiczych. 21:29, 17.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%