Zamknij
REKLAMA

Idzie kolejny front burzowy! Już dzisiaj! Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

06:55, 26.07.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Prognozujemy, że we wtorek front atmosferyczny będzie się przemieszczał z zachodu na wschód kraju. Przyniesie opady deszczu i burze - przekazała PAP synoptyk IMGW Ewa Łapińska. Dodała, że burzy z opadami deszczu należy się spodziewać na wschodzie, południowym wschodzie i w centrum kraju.

Zgodnie z prognozą pogody Ewy Łapińskiej z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek rano na wschodzie i południowym wschodzie kraju powinno być pogodnie i słonecznie.

Temperatura wyniesie od 20 do 21 stopni Celsjusza.

- Od Pomorza przez Kujawy po Ziemię Łódzką i Opolszczyznę mogą wystąpić burze i spaść przelotny deszcz - wskazała Łapińska.

Podkreśliła, że "w rejonach burz porywy wiatru wyniosą do 65 km/h, opady deszczu do około 30 mm".

- We wtorek front atmosferyczny będzie się przemieszczał z zachodu na wschód kraju. Przyniesie opady deszczu i burze - prognozuje synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

[POGODA]1658816304549[/POGODA]

Dodała, że opadów deszczu i burzy należy się spodziewać na wschodzie, południowym wschodzie oraz w centrum kraju.

- Warmia i Mazury, Pomorze, Podlasie, Mazowsze, Lubelszczyzna, Podkarpacie, Śląsk, Małopolska - tutaj wszędzie burze. Natomiast na zachodzie, północnym zachodzie raczej przelotny deszcz - zaznaczyła synoptyk IMGW.

Ewa Łapińska wskazała, że temperatura maksymalna we wtorek będzie się wahać od 21-22 stopni Celsjusza na Podhalu i nad morzem, w centrum i na zachodzie 26 st. C, do 32 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Jak zaznaczyła, we wtorek wiatr będzie słaby i umiarkowany.

- W burzach porywy wiatru mogą wynieść 70-75 km/h, opady deszczu w burzach około 15 mm, na południu lokalnie 35 mm - przekazała Ewa Łapińska.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

OdpekesaOdpekesa

3 0

Płońsk leży w specyficznym miejscu gdzie robi się balon powietrzny jak można zauważyć wszystko idzie bokiem, susza straszna dla rolników i nas konsumentów. Alerty, prognozy dalekie od rzeczywistości. 10:20, 26.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wina pis Wina pis

1 0

Nawet prognozę pogody zniszczyli 17:43, 26.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%