Zamknij
REKLAMA

Rzecznik rządu: na razie nie planujemy modyfikacji obostrzeń

19:26, 21.12.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Rzecznik rządu Piotr Müller był pytany we wtorek w radiowej Trójce, czy planowane są nowe obostrzenia związane z COVID-19, m.in. w związku z pojawieniem się nowego wariantu omikron.

Do stycznia nie planujemy modyfikacji obecnych obostrzeń związanych z COVID-19 - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

"Obecne obostrzenia uwzględniają fakt, że pojawił się omikron, natomiast jeśliby się liczba zachorowań zwiększała, będziemy decydować o dalszych obostrzeniach, ale one i tak są poważne, bo 30 procent limitu to jest znaczący limit" - powiedział Müller.

Rzecznik pytany był, czy planowane jest np. objęcie obostrzeniami nowych branż.

"W tej chwili takich rozwiązań nie planujemy, do stycznia obowiązują obostrzenia, które są w tej chwili, modyfikacji żadnych nie planujemy" - powiedział Müller. "Wczoraj mieliśmy posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i takich rekomendacji, aby dodatkowe obostrzenia przed świętami wprowadzać, nie było" - dodał.

Przyznał, że także podczas Sylwestra w miejscach użyteczności publicznej będzie obowiązywał ten limit osób, który obowiązuje dziś, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

Przedstawiciele resortu zdrowia zapowiedzieli na początku grudnia nowe obostrzenia w związku z pandemią COVID-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział m.in. wprowadzenie od 1 marca obowiązku zaszczepienia się dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Rząd od 15 grudnia zmniejszył też limity osób w transporcie, restauracjach, kinach czy teatrach dla osób niezaszczepionych. Od poniedziałku do 9 stycznia zdalnie odbywa się też nauka w szkołach (większość tego okresu to czas ferii). (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ itm/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%