Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
13:51, 25.09.2020
Do końca tego tygodnia miała potrwać przerwa w zajęciach uczniów Ośrodka przy ulicy Młodzieżowej. Taka decyzja podyktowana była przypadkiem zakażania koronawirusem u jednego z nauczycieli placówki. Wiemy już, że nauczanie na odległość potrwa dłużej.
1
11:29, 25.09.2020
Lekarze rodzinni od września mogą zlecać testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jednak, by mogli to zrobić w ramach zdalnej porady u pacjenta, muszą wystąpić równocześnie cztery objawy: duszność, kaszel, temperatura powyżej 38 st. Celsjusza oraz utrata węchu lub smaku. W przypadku pojedynczych objawów lekarz musi zbadać pacjenta osobiście i dopiero po tym zadecydować o wydaniu skierowania.
6
14:38, 24.09.2020
Tym razem test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny u jednej z nauczycielek w Szkole Podstawowej im. J. Wybickiego w Baboszewie. Z tego powodu w trzech klasach tryb nauczania zmieniono na zdalny. O sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie debatowano w środę w Starostwie Powiatowym w Płońsku.
1
08:40, 24.09.2020
Jak podano w raporcie przekazanym PAP, mimo że już od dłuższego czasu można bez problemów wybrać się do kina, restauracji, lekarza, fryzjera, na siłownię czy do kościoła, większość osób, która wcześniej bywała w tych miejscach, teraz robi to rzadziej, a niektórzy nadal unikają wyjść.
8
16:08, 23.09.2020
Kilka godzin temu na naszym fan page'u pojawiła się informacja o koronawirusie w płońskim szpitalu. Na oficjalne wieści w tej sprawie zmuszeni byliśmy czekać też kilka godzin. Sanepid powiedział nam wcześniej tylko o 'dodatnim' lekarzu, odsyłając nas do SPZ ZOZ, lecz telefon dyrektora szpitala pozostawał zajęty, a o oddzwonieniu mogliśmy tylko pomarzyć, starostwo też nie wychyliło się z informacją, nawet fragmentaryczną. Tak to (nie)działa, więc przepraszamy naszych Czytelników, którzy chcieli w miarę szybko poznać szczegóły sytuacji w naszej placówce medycznej. Na godzinę 16 zapowiedziano wydanie szpitalnego komunikatu o tym, co dzieje się obecnie z/na płońskim SORze i internie, które jak podawaliśmy, zostały tymczasowo zamknięte, a przyjęcia pacjentów wstrzymano. Jak dowiadujemy się m.in. ze wspomnianego komunikatu, Szpitalny Oddział Ratunkowy wznowił już działalność.
8
09:15, 23.09.2020
Na razie do końca tygodnia zawieszono wszystkie zajęcia dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku. Taka decyzja podyktowana jest przypadkiem zakażania koronawirusem u jednego z nauczycieli placówki przy Młodzieżowej. Nauka będzie prowadzona na odległość.
3
11:07, 22.09.2020
"Maseczka — mała, wielka sprawa. Zasłaniając usta i nos ograniczasz ryzyko zakażenia! #MaskujSię #Covid_19 Załóż maseczkę m.in. w komunikacji publicznej, w sklepie, w aptece, w kościele. Bądź odpowiedzialna/odpowiedzialny. Chroń siebie i innych" – brzmi wtorkowy wpis NFZ na Twitterze.
15
10:09, 22.09.2020
Temat noszenia maseczek w miejscach użyteczności publicznej w dobie koronawirusa staje się przedmiotem coraz bardziej gorącej dyskusji. Nie tak dawno sieć obiegło nagranie z jednego z płońskich sklepów budowlanych, gdzie wywiązała się kłótnia między mężczyzną, który nie miał zamiaru zakładać maseczki a personelem marketu. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. À propos sądu, to i tam doszło w ostatnim czasie do podobnej sytuacji, o czym poinformowała nas w piątek sama zainteresowana, która tego dnia przyszła do Sądu Rejonowego w Płońsku na rozprawę
20
14:41, 21.09.2020
Niedługo trwało nauczanie stacjonarne w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku. Po poniedziałkowej informacji o tym, iż jedna z nauczycielek, która pracuje w placówce ''Staszica", jest zakażona koronawirusem, podjęto decyzję o przejściu od wtorku na naukę zdalną. Dotyczy to 190 uczniów. Na ten temat wypowiedziała się redaktorowi Łukaszowi Wielechowskiemu, Ewa Głuchowska, dyrektor 'jedynki'.
21
11:45, 21.09.2020
Nauczycielka, która pracuje w Zespole Szkół nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku, jest zakażona koronawirusem. Przebywa ona w izolacji domowej. Czekamy na decyzje, jakie podejmą organy prowadzące obydwie placówki oświatowe.
6
10:06, 17.09.2020
"Jeśli pojawi się szczepionka (przeciw COVID-19 - PAP) to ten łańcuch powinniśmy przerwać i tej epidemii nie będzie. Tylko szczepionka może nam to zagwarantować. Jestem przekonany, że w pierwszej połowie przyszłego roku to wszytko będzie opanowane" - powiedział w czwartek Kraska na antenie Polskiego Radia 24.
22
11:39, 15.09.2020
Jak dowiedział się portal ''Płońsk w Sieci", w poniedziałek rano płoński sanepid otrzymał informację o przypadku osoby, której test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny, a która to osoba uczestniczyła w minionym tygodniu w pogrzebie lokalnego przedsiębiorcy. Na tę chwilę wiemy już o dwóch osobach zakażonych, obecnych na czwartkowych uroczystościach żałobnych.
4
11:47, 14.09.2020
W niedzielę resort informował o 502 nowych przypadkach zakażenia, w sobotę o 603 nowych przypadkach, w piątek o 594 nowych przypadkach, w czwartek o 506, w środę o 421, a we wtorek o 400 nowych przypadkach.
7
14:35, 09.09.2020
Minister edukacji, powołując się na opinie państwowej inspekcji sanitarnej i Ministerstwa Zdrowia powiedział, że nie ma powodu, aby "ta grupa zawodowa poddawana była bezpłatnemu i powszechnemu testowaniu na Covid-19." Dodał, że przeprowadzenie masowych testów nie ma racjonalnego uzasadnienia, gdyż byłyby one ważne zaledwie kilkanaście godzin, bo nauczyciele kontaktując się z innymi osobami, choćby w komunikacji miejskiej, mogliby się powtórnie zakazić. Dodał, że szkoły nie są ważnym ogniskiem przenoszenia zakażeń i w placówkach edukacyjnych masowe zachorowania na Covid-19 nie wystąpiły. Wskazują na to doświadczenia innych państw, a zwłaszcza Szwecji i Islandii, gdzie nie przerwano stacjonarnego nauczania w czasie pandemii.
3
18:07, 08.09.2020
Nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego wchodzi w życie w środę, czyli dzień po publikacji w Dzienniku Ustaw.
REKLAMA