Zamknij
REKLAMA

Premier: jesteśmy na dobrej drodze, by przezwyciężyć problemy pandemiczne i popandemiczne

11:58, 25.04.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Uważam, że przyszłość przed Polską, przed Europą centralną i przed Unią Europejską wcale nie musi rysować się w czarnych barwach, że jesteśmy na dobrej drodze, aby przezwyciężyć wszystkie problemy pandemiczne, popandemiczne" - powiedział w poniedziałek premier podczas otwarcia 14. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Przyszłość przed Polską, Europą centralną i UE wcale nie musi rysować się w czarnych barwach - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki na otwarciu 14. Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Dodał, że jesteśmy na dobrej drodze, by przezwyciężyć problemy pandemiczne, popandemiczne.

Podkreślił, że obecnie żyjemy w bardzo szczególnych okolicznościach, w szczególnym czasie, gdyż Polska i Europa są w oku gospodarczego cyklonu.

"Pandemia była swego rodzaju czarnym łabędziem, czyli zjawiskiem bardzo nieprawdopodobnym, ale wpływającym ogromnie na losy świata, losy gospodarcze, losy polityczne. Po 24 lutego mamy wrażenie, że cały klucz czarnych łabędzi nadleciał nad europejskie niebo i mierzymy się z wyzwaniami, o których dawno chcielibyśmy zapomnieć - stwierdził szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że obecnie potrzebujemy utrzymania suwerenności przez Ukrainę i opuszczenia Ukrainy przez wszystkich żołnierzy rosyjskich. "To wielkie zadanie przed Europą, przed wolnym światem" - dodał.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

[ZT]10153[/ZT]

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

............

2 0

jest pięknie ,a będzie jeszcze piekniej ,już milion polskich aut elektrycznych jeżdzi po ulicach ,milion mieszkań dla młodych ludzi wybudowane ,samorządy gospodarne co jaskrawie widać po płońsku ,nawet piach juz lezy na ulicach zeby na przyszłą zimę było jak znalazł ,, 15:58, 25.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%