Zamknij
REKLAMA

Pięć miast stworzy Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. Jest w tej grupie Płońsk. Mieszkania dla osób, których nie stać na kredyt

11:16, 19.08.2021 | za info UM w Ciechanowie dodał RED
Skomentuj Samorzą Miasta Płońska na spotkaniu w ciechanowskim ratuszu reprezentowała wiceburmistrz Teresa Kozera [Foto: UM w Ciechanowie]
REKLAMA

W tym tygodniu podpisano porozumienia o współpracy pięciu miast, co do realizacji inwestycji mieszkaniowych w naszej części Mazowsza. Zadaniem nowo tworzonego podmiotu we współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości będzie budowa mieszkań na wynajem. Będą to lokale dla osób, które posiadają ograniczoną zdolność kredytową, ale jednocześnie mają możliwość utrzymania mieszkania i bieżącego regulowania swoich zobowiązań.

Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński podpisał 17 sierpnia w ciechanowskim ratuszu porozumienia o współpracy w ramach realizacji inwestycji mieszkaniowych z pięcioma miastami: Ciechanowem, Pułtuskiem, Sierpcem i Glinojeckiem i naszym Płońskiem.

Z inicjatywą współpracy wymienionych miast wystąpił prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński (to Ciechanów jest liderem projektu). Jest to pierwszy krok na drodze do utworzenia spółki celowej z siedzibą w Ciechanowie o nazwie: Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Północne Mazowsze Sp. z o. o.

Jak dowiadujemy się, każde z miast zwróci się z wnioskiem o 3 mln zł wsparcia ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, które następnie zasilą nowo tworzoną spółkę, a miasta obejmą w ten sposób swoją część akcji.

Samorządy nie będą ponosiły żadnych kosztów funkcjonowania nowego podmiotu ani kosztów planowanych inwestycji mieszkaniowych. Przekażą jednocześnie jako aport działki, na których będą mogły być realizowane inwestycje w budowę budynków wielorodzinnych. 

Lokale mieszkalne będą przeznaczone dla określonej grupy najemców, którzy posiadają środki na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są na tyle ograniczone, że nie stać ich na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

– Zaprosiliśmy do współpracy w obszarze mieszkalnictwa inne miasta z terenu północnego Mazowsza. Ciechanów jest liderem tego projektu. Chcemy skorzystać z możliwości nowej formy aktywności samorządów. Formuła społecznej inicjatywy mieszkaniowej jest bezkosztowa dla budżetu samorządu, a naszym wkładem będą miejskie działki – mówił Radiu dla Ciebie prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Strony podpisanych porozumień zobowiązały się do wzajemnej kooperacji poprzez wymianę informacji, materiałów i dokumentów dotyczących nieruchomości wykazujących potencjał w zakresie realizacji na ich terenie inwestycji mieszkaniowych, informuje Urząd Miasta w Ciechanowie.

(za info UM w Ciechanowie dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

TrwaTrwa

6 1

rozbudowa zintegrowanego systemu paśników.
" Samorządy nie będą ponosiły żadnych kosztów funkcjonowania nowego podmiotu ani kosztów planowanych inwestycji mieszkaniowych...".
Oczywiście, że nie samorządy bo samorządy nie mają własnych pieniędzy, mają tylko te które najpierw wyszarpią z naszych kieszeni.
17:00, 19.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Emerytka Płońsk 76l Emerytka Płońsk 76l

4 0

Będę niewygodnie wdzięczny za podanie imion i nazwisk szczęśliwców z nowego podmiotu, którzy od pierwszego dnia będą doić kasę z naszych podatków - vide Centralny Przekręt Łąkowy. Kozera też coś chapnie? 10:16, 20.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%