Zamknij
REKLAMA

Nikt tego dokładnie nie wie, kiedy będzie można popływać na płońskim basenie...

11:00, 21.10.2019 | DT
Skomentuj Płońska pływalnie jest zamknięta do odwołania [Foto: Redakcja/Archiwum]
REKLAMA

- Na tym etapie nie znamy terminu, kiedy z powrotem będzie funkcjonowała pływalnia, a nie będę strzelał - powiedział nam dziś Filip Przedpełski, rzecznik prasowy ratusza. Płońską pływalnię czeka inwestycja - chodzi głównie o wykonanie przyłączenia odpływu wód basenowych do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej.

Kryta pływalnia MCSiR znów znalazła się w centrum zainteresowania na początku września, kiedy to radni opozycyjni dostrzegli, że bezpośrednio do Płonki trafia woda z detergentami z miejskiej pływalni. Urząd miasta przyznawał, że jest to tzw. zrzut kontrolowany, a odbywa się już od wielu lat w czasie przerwy technologicznej. Opozycja wskazuje, że takie zanieczyszczenie rzeki powodowało masowe padanie ryb, kiedy to jeszcze o tych złych praktykach centrum sportu mało kto wiedział.  

MCSiR na swojej stronie przeprasza za utrudnienia i informuje, że pływalnia będzie nieczynna do odwołania, a ważność  zakupionych karnetów zostanie przedłużona o czas niefunkcjonowania basenu.

Mleko, bądź jak kto woli ścieki z płońskiego basenu, już się niestety rozlały, a korzystający z pływalni muszą uzbroić się w cierpliwość. Nie tylko naszym zdaniem szanse na to, aby jeszcze w tym roku skorzystać z basenu, są marne. Na razie Rada Miasta w Płońsku podjęła decyzję o zabezpieczeniu kwoty 200 tys. zł na budowę systemu odprowadzania wody basenowej i po płukaniu filtrów. Kiedy rozpocznie się owa inwestycja, pytamy rzecznika prasowego magistratu. 

- Trwają prace zmierzające do wyłonienia projektanta, który określi szacunkową wartość zamówienia w zakresie prac remontowych, a także wykonawstwa polegającego na przyłączeniu odpływu wód basenowych do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej - stwierdza Filip Przedpełski. - Pierwszym etapem będzie oszacowanie wartości prac projektowych oraz kosztu prac modernizacyjnych podbasenia. Na tej podstawie zostanie ogłoszone zapytanie ofertowe dotyczące wykonania projektu modernizacji podbasenia, a także zapytanie ofertowe lub przetarg nieograniczony na prace modernizacyjne ww. sieci - dodaje rzecznik. 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (5)

kutuniekkutuniek

0 0

nie ma to jak na......ć do własnej kieszeni i potem wąchać;że smierdzi.... 18:57, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obywatel. Obywatel.

0 1

Młodzi przed komputer ;) 20:28, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PAMIETAMY KUMOTERSTWPAMIETAMY KUMOTERSTW

1 0

Ale jak wygryżc starego dyrektora to wiedzieliscie????? 12:58, 02.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bez_52bez_52

2 0

To co wydarzyło się z naszym basenem to jedno wielkie: draństwo, kołtuństwo i sku.......two. Odpowiedzialni za to są w równej części władze basenu, miasta jak i ci którzy tę burzę rozpętali, a teraz udają *%#)!& i niby nie wiedzą o co chodzi. Władze miasta uważają iż nowy plac dla dzieci czy też nowa fasada kamienicy przy Płockiej załatwiają temat ich wielkiego trudu i poświęcenia dla miasta. Codzienne życie Płońska to nie fajerwerki typu fasada kamienicy czy bezużyteczna siłownia plenerowa na Piaskach. Codzienne życie miasta to: rudery na 19 stycznia, Przejazd i Kolejowej, to ślimaczący się remont na rogu Grunwaldzkiej, to dziura na rogu Targowej i Warszawskiej i to także nie czynny od dwu miesięcy base 20:05, 03.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kwak kwak

0 0

Ktoś sobie jaja robi z ludzi i uważa ich za niepatomnych ,najpierw były jaja z działką przed basenem gdzie stał niby właściciel działki z Mercedesem i kasował myto za parking to teraz kontrolowany zrzut wody chlorowanej do rzeki a starostwo umywa oczywiście ręce i twierdzi że to norma jak ktoś lubi bajki to powinien ich słuchać na okrągło jak za dawnych czasów PO-PLS. 21:09, 22.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA