Zamknij
REKLAMA

Ulica równoległa do Targowej doczekała się wznowienia przebudowy

10:13, 10.07.2019 | DT/UM w Płońsku
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: Urząd Miasta w Płońsku]

O przebudowie drogi równoległej do ulicy Targowej w samorządzie mówiło się wiele. Jej stan był fatalny, co spędzało sen z powiek okolicznym mieszkańcom. Temat podnosił m.in. radny Marcin Kośmider, zwracając uwagę na przeciągającą się w czasie modernizacyjną inwestycję. Jeszcze w lutym tego roku burmistrz nie dawał gwarancji na zakończenie robót w tym miejscu, gdyż w budżecie nie było funduszy na ten cel. Jednak na ostatniej sesji z wolnych środków przeznaczono milion złotych na to drogowe przedsięwzięcie. Ratusz poinformował o postępach w pracach, dołączając zdjęcia.  

Przypominamy, że w 2018 r. wydano na prace ziemne 733 347,23 zł i wykonano następujący zakres robót budowlanych: wycinka drzew i krzewów kolidujących z projektowanym układem drogowym, wykonanie odwodnienia drogi – kanalizacja deszczowa, rozbiórka oraz budowa sieci elektroenergetycznej i przebudowa istniejących sieci kolidujących z projektowanym układem drogowym.

W 2019 r. powierzono spółce ZDiM następujący zakres do wykonania: przebudowa drogi dojazdowej do posesji (bez parkingu wzdłuż całej drogi), przebudowa zjazdu do drogi wojewódzkiej nr 632, przebudowa zjazdów indywidualnych do posesji, budowa dojść do chodnika przy ul. Targowej oraz przebudowa istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej.

Jak podaje UM w Płońsku, szacowany koszt robót wynosi ok. 1,4 mln. Spółka otrzymała powierzenie na kwotę 1 mln zł i rozpoczęła prace na odcinku od ul. Poprzecznej do ul. Żołnierzy Wyklętych. Termin wykonania robót określa się na 16 grudnia 2019 r.

(DT/UM w Płońsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone