Zamknij
REKLAMA

Co dalej z naszą Grunwaldzką?! Mieszkańcy i radni przerażeni, a zima dopiero przed nami...

14.38, 21.10.2022 RED Aktualizacja: 13.12, 26.10.2022
Skomentuj Tak to niestety wygląda, wyglądało przez dłuższy czas na ulicy Grunwaldzkiej
REKLAMA

Przebita opona, uszkodzony zderzak... - to skutki nieskończonej inwestycji przy ulicy Grunwaldzkiej, o których informujecie naszą redakcję. Problem widzą też sami miejscy radni. Alina Braulińska mówiła na ostatniej sesji m.in.: - Jestem przerażona tym odcinkiem Grunwaldzkiej. To czysty plac budowy, na którym niewiele się dzieje. Zimą tam będzie tragedia. Trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie. 

Termin na zrealizowanie inwestycji przy Grunwaldzkiej minął 15 października, jak podaje Urząd Miejski w Płońsku, a niestety mamy to co mamy (dołączamy zdjęcia - przyp. red.). 

- Jeśli chodzi o ulicę Grunwaldzką to tu wykonawcą jest firma Wapnopol, która podpisała z nami umowę 15 grudnia 2021 r., a termin realizacji inwestycji miał zamknąć się w 10 miesięcy. Minął 15 października. Z wykonawcą prowadzimy rozmowy, tak naprawdę mamy narady co miesiąc od maja, ponaglamy wykonawcę, ciągle słyszymy obietnice, że on wejdzie z pracami, podaje konkretne daty, ale terminów nie dotrzymuje - podaje Agnieszka Kania, dyrektor wydziału inwestycji w płońskim ratuszu. - Ponadto wykonawca złożył pismo o waloryzację robót, prowadzimy z nim negocjacje. Natomiast w tej chwili też ustalił z nami, że złoży dokumenty, jeśli chodzi o kosztorysy, ale do dziś (czwartek - przyp. red.) wiemy, że nie złoży, prosił o przesunięcie tego na poniedziałek. Tak naprawdę słyszymy terminy, które są cały czas przesuwane, zastanawiamy się obecnie nad różnymi rozwiązaniami, natomiast nie chcemy o nich mówić, bo jesteśmy już po terminie i nie wiadomo jak rozmowy z wykonawcą dalej będą przebiegały - tłumaczy urzędniczka magistratu, dodając: - Jeśli chodzi o kanalizację deszczową na Grunwaldzkiej to wykonywała to firma ZDiM i zostało to zrobione. Natomiast ZDiM wykonuje wszystko do pierwszego miejsca parkingowego (patrząc od rynku), włącznie z oświetleniem i drogówką. Od tego fragmentu jak zaczyna się parking do obwodnicy centralnej roboty wykonuje Wapnopol, który zrealizował tylko gazociąg na tym odcinku, nie wykonał jeszcze wszystkich robót podziemnych. 

- Ta ulica jest teraz bardzo trudno przejezdna. Tam można naprawdę bardzo łatwo uszkodzić i siebie i samochód - wskazuje wiceprzewodnicząca rady Alina Braulińska. - Zostaniemy z tym na zimę, z tymi dołami, gdzie przyjdzie śnieg, deszcz, więc trzeba zastanowić się nad wyłączeniem ruchu na tym odcinku ulicy Grunwaldzkiej, bo zagraża to bezpieczeństwu i to w bardzo poważnym stopniu.

Radny Ryszard Antoniewski stwierdza z kolei: - To woła o pomstę do nieba. Są tam doły po pół metra, trzeba to wyrównać!

- Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i zastanawiamy się jak zabezpieczyć tę drogę na czas zimy. Jeśli wykonawca w te roboty nie wejdzie, podejmiemy inną decyzję, co do współpracy z nim - odpowiada dyrektor Kania.  

- Są rozmowy, obietnice i wracamy do punktu wyjścia, wykonawca cały czas twierdzi, że potrzebuje 8 tygodni na wykonanie całej pracy, więc gdyby chciał ją zacząć teraz, to skończyłby ją w połowie grudnia, a my wiemy, że ma taki potencjał, bo to jest znany nam wykonawca, wiemy jak szybko kończył obwodnicę zachodnią, kiedy trzeba było zrobić to w terminie - przyznaje Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska. - Jesteśmy już chyba w końcówce czasu, kiedy musimy podjąć ostateczną decyzję, czyli albo robimy, albo nie robimy. Droga musi być zabezpieczona na zimę, musi być wyrównana. Sytuacja jest taka, że nikt tego teraz nie wyrównuje z racji, że będą kolejne wykopy, ale jeśli te prace nie będą wykonane w tym roku, to przywrócimy drożność tej drogi - na części drogi trzeba będzie odkryć asfalt i pozostałą część drogi utwardzić w inny sposób, żeby była przejezdna. Jestem przeciwny jej zamykaniu. Mój niepokój o Grunwaldzką jest największy, bo mam jeszcze odpowiedzialność za tę inwestycję - dodaje szef ratusza.  

Masakra...[fot.: zbiory Czytelników]

- Ta firma jest znana na naszym rynku, ale jemu najbardziej pasuje robić drogi wiejskie, bo tam nie ma krawężników, nie ma nic. Rzuci trochę towaru, asfaltu, ubije i do widzenia. Zobaczył, że tu jest kupa roboty i dał sobie spokój... - stwierdzał radny Andrzej Ferski.  

- Czy wykonawca będzie pociągnięty do odpowiedzialności? - dopytuje radna Monika Zimnawoda. - A poza tym jak my traktujemy naszych przedsiębiorców, którzy za chwilę zaczną zamykać lokale przy tych ulicach. To małe, rodzinne firmy, dochody ich zmniejszyły się, niedługo nie będą mieli za co kupić sobie z następnego towaru, czy z czego żyć. Kiedy ten remont się skończy, bo niektóre sklepy nie zarabiają.

[ZT]11463[/ZT]

- Wadium jest tylko do momentu podpisania umowy z wykonawcą, później jest zwracane, więc na etapie budowy jego już nie ma. Na etapie budowy jest zabezpieczenie umowy, które jest i w tym przypadku. Każda umowa ma kary umowne, to jest standardem u nas, ale o ich wysokości nie będziemy jeszcze mówili - tłumaczy Agnieszka Kania. - Za niewykonanie kontraktu są konkretne kary i to niemałe - dodaje Andrzej Pietrasik. 

- Cały czas w jakiś sposób o tą ulicę dbamy, mimo że firma nie wykonuje swoich zadań. PGK polewa wodą, żeby się nie pyliło, jeśli są większe dołki to ZDiM to wyrównuje. To nie jest tak, że zostawiliśmy to na pastwę losu. Musimy ten trudny czas przetrwać - apeluje dyrektor Agnieszka Kania. 

- Jeżeli ktoś urwie coś w samochodzie o znacznej wartości, to kto zapłaci odszkodowanie? - dopytuje radna Braulińska. - Wykonawca - pada odpowiedź. 

Agnieszka Kania dodaje ponadto: - W tej chwili wykonujemy prace głównie na Placu 15 Sierpnia. Roboty są niestety opóźnione, głównie spowodowane jest to badaniami archeologicznymi, gdzie projekt został wstrzymany, można powiedzieć, kilkunastokrotnie w ciągu tygodnia. Poza tym po wykopach stwierdziliśmy, że grunt na całej płycie rynku, ale i na ulicach przyległych niestety trochę różni się od dokumentacji projektowej i byliśmy zmuszeni do zmiany warstwy konstrukcji drogi. W tej chwili mamy wszystkie dokumenty ustalone, natomiast wykonawca nie wykona w terminie prac, zostaną one przesunięte na przyszły rok. Chodzi o Plac 15 Sierpnia i ulice: Pułtuską, Przejazd, Zduńską i Warszawską - stwierdza dyrektor wydziału inwestycji UM w Płońsku.

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (57)

przecieżprzecież

23 5

car wie co robi. Pewnie już przygotowuje opłaty adiacenckie dla mieszkańców tej ulicy i pozostałych remontowanych ulic. 15:40, 21.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PoczekamyPoczekamy

20 3

Poczekamy do śniegu, lodu, jak zaczną ludzie nogi łamać na kostce na Warszawskiej a po roztopach na dziury w tym deptaku imienia Pietrasika. 15:57, 21.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fan BMW Fan BMW

8 4

Najgorzej że nie można sobie postać furom na Grunwaldzkiej, zawsze to z ziomalami się tam wieczorem postało, pooglondało inne fury jak latajom po mieście ipt. A teraz wjechać bardzo nie idzie nawet nie bardzo 16:02, 21.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Fan Fana BMWFan Fana BMW

4 1

Furę to widziałeś jedynie na YouTube. Nie pomyl kontenera na śmieci z swoim E46:) 17:53, 21.10.2022


......

18 0

Na jakiej podstawie został wybrany wykonawca? 16:34, 21.10.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Taki tam przetargTaki tam przetarg

15 0

Kolega koledze nastręczył robotę, ale w tem przypadku przerosła go skala 19:05, 21.10.2022


123123

13 2

Reklamówka z Biedronki 21:04, 21.10.2022


A takie coś?A takie coś?

10 0

UKŁAD TOWARZYSKO-BIZNESOWY....to nie pasuje tu????? 07:16, 22.10.2022


Oczywista oczywistosOczywista oczywistos

22 0

Wapnopol i wszystko w temacie hahahaha hahaha hahaha....TO WY NIE WIECIE O CO TU CHODZI??????? 16:59, 21.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WidokWidok

28 0

Widok tej ulicy przeraża mnie. Gdybym nie wiedział, że to remont, pomyślałbym to sabotaż. 17:31, 21.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AsamAsam

15 0

Bo to jest sabotaż mówiłem że gościu z WAP polu machał giwero w Prdm przed nosem Łazarskiego policja powinna sprawić czy ma pozwolenie na broń 04:35, 22.10.2022


TresuraTresura

25 0

trwa w najlepsze. Jaka ta władza wyrozumiała i od kilku miesięcy nic nie robi tylko rozmawia, żadnych stanowczych kroków tylko rozmowa. O ile nam podniesiecie podatki, żeby pokryć straty wynikajace z tego b..delu. Jak nic "inwestycja" zostanie ukończona tuż przed kolejnymi wyborami, żeby obywatele wiedzieli i pamiętali na kogo trzeba oddać głos, komu zawdzięczają tak pięknie odnowioną ulicę. A ilu bedzie ojców tego "sukcesu".Przecież to są jakieś żarty, i tłumaczenia dla de.ili. W każdej poważnie zawartej umowie, szanujący się zleceniodawca zabezpiecza się wysokimi karami za nie dotrzymanie terminu. Skoro tak jest i w tym przypadku, a konsekwencje nie są wyciągane, to wnioski nasuwają się same, i chyba najlepiej by było żeby bezradni radni, zamiast bez sensu biadolić, cały proces od oogłoszenia przetargu do dnia dzisiejszego oddali do zbadania przez Najwyższą Izba Kontroli i CBA. Z mielenia jęzorem nic nie będzie, niech przemówią czyny, po to was wybraliśmy. Do roboty albo złóżcie mandaty. 18:22, 21.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

111111

21 0

CIEKAWE KTO ZAPŁACI W PRZYPADKU JAKIEGOŚ WYPADKU BO O ZŁAMANIE NOGI NA TYCH DZIURACH NIE TRUDNO A ZIMA PRZED NAMI KTO ZAPŁACI ZA USZKODZENIE SAMOCHODU BO JAZDA TĄ ULICĄ TO JAKIŚ ROLLERCOASTER . CAŁY TEN REMONT TO JEDNA WIELKA PORAŻKA NASZEJ WŁADZY AŻ BOJĘ SIĘ CO Z TEGO WYJDZIE 18:48, 21.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zz

26 1

zaorane jest ,zasiać ziarno pszenne , ,wieś to wieś ,pogasić lampy ,,chyba zaden radny nie mieszka tam , 19:22, 21.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

19 1

W normalnym państwie osoby odpowiedzialne za taką sytuację w mieście miały by honor i podały by się do dymisji .To samo tyczy się niezdatnej do użycia wody w okolicacy Płońska sytuacja powtarza się już któryś raz a winnych brak żałosne 21:02, 21.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

W normalnymW normalnym

15 0

kraju, to taczki kursowałyby na 3 zmiany, żeby wywieść tę bandę karierowiczów. Ale tak to jest jak matołki mają krótką pamięć. 22:42, 21.10.2022


REKLAMA

ArturArtur

19 2

Gdyby władze miasta miały choć odrobinę honoru to po takiej serii żałosnych porażek i ośmieszania się natychmiast podałyby się do dymisji. A tak swoją drogą kto wybiera kogoś takiego na burmistrza... ŻENADA 22:14, 21.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jakjak

7 0

to kto upośledzone lemingi. 22:44, 21.10.2022


Agila Agila

18 6

Coś nie wyszedł wam ten deptak panowie radni z Płońsa tak będzie wyglądać Polska z Donka Tuska . 04:40, 22.10.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

InsigniaInsignia

6 12

Na razie wygląda za jarusia....i nie zanosi się że będzie lepiej...nie *%#)!& bzdur nawiedzony cymbalisto. 07:13, 22.10.2022


jaja

7 1

Rządy w naszym mieście pokazują, jak radzi sobie PO. Przecież szanowny pan Andrzej jest przedstawicielem tejże partjki 17:23, 23.10.2022


do: jado: ja

3 1

Macie mniej więcej takie samo podejęcie o sprawiedliwości, uczciwości, gospodarce i ekonomii, 20 procentowa inflacja, ceny paliw i energii pokazują jak radzi sobie pis. I nikt za nic nie odpowiada, przez 3 dekady nikogo nikt nie rozliczył. 22:06, 24.10.2022


PrzecieżPrzecież

15 0

To co miałobyć dane zostało przyjęte!!!!!! A gawiedź niech czeka. 07:10, 22.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgilaAgila

12 10

Insigna, zobaczymy Jak twój: Tusek i jego nazistowsko unijna banda do prowadzi kraj całkowicie do ruiny
Insignia: a to Jarek rządzi w Płońsku czy leawcko - pelesowska świta.
i co ty cymale rzuczasz mięsem sam jesteś cymbałem Insignia 09:20, 22.10.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

E., E.,

4 5

Ruska ścierko do podlóg do Moskwy paszla 19:17, 22.10.2022


ObserwerObserwer

2 7

Agilka po twoim jarusiu ,nie będzie już czego rozwalać ,agenturo putinowska wszystko Moskalom oddacie,na to usilnie z Falenta pracujecie...zasłużoną bohaterki związku zdradzieckiego hajahahahaha 19:21, 22.10.2022


nie będzie niczegonie będzie niczego

19 0

Żal lokalnych przedsiębiorców, rynek i grunwaldzka już częściowo opustoszały, a będzie jeszcze gorzej. 15:40, 22.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Rynkowiec 1977Rynkowiec 1977

3 0

To, co dzieje się z centrum Płońska, z Rynkiem i z Grunwaldzką wygląda na celowe obniżanie wartości gruntów i budynków,w świetle tzw modernizacji.
Ludzie, Rynek już nie żyje, nikogo tam nie ma, tylko mordobicia pod Wyszynkiem Śledziowym.
Na Grunwaldzkiej handlarze zamykają sklepy. Na Grunwaldzkiej!!!
O hu tu chodzi, ja się pytam? 12:32, 26.10.2022


@:nie będzie niczego@:nie będzie niczego

12 1

"Nasi włodarze" najwyraźniej przystapili do wprowadzenie nowego porzadku świata, w Płońsku, nie będziesz miał nic i bedziesz szczęśliwy,
https://www.youtube.com/watch?v=QpZ26KQ9L3Y 20:59, 22.10.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

US 17US 17

0 0

Czy to nie przypadkiem cytat z Kononowicza? 12:26, 26.10.2022


@: US 17@: US 17

1 0

Klaus Martin Schwab, Czwarta rewolucja przemysłowa, Wielki Reset 17:49, 26.10.2022


Połowa Płońska rozkoPołowa Płońska rozko

22 0

Trzeba nie mieć wyobrażni, żeby rozkopać połowę ulic w Płońsku jednocześnie ! No ale przecież są jeszcze radni. Za co ci ludzie biorą pieniądze ?! 13:28, 23.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Adecco Adecco

7 0

Układ polityczny nie wyszedł. Wapnopol zmieszał Braulinska i Jasińską z błotem z 🤣Grunwaldzkiej nie mają szans w wyborach Pietrasik kończ waść wstydu oszczędź. 19:46, 23.10.2022


Du.okracjaDu.okracja

18 0

rządy hien nad osłami w całej okazałości. Tak naprawdę to mieszkańcy rynku i Grunwaldzkiej sami sobie wyrabiają opinię, miękich faj. Przecież jakby się zebrali do kupy, jak wzięliby krótko za mordę, całe to towarzystwo z ratusza, to spiep..aliby z miasta jak sanacja w 1939 roku do Rumunii, a za tydzień remont byłby zakończony, a ponieważ wszyscy siedzą cicho to trwa testowanie na ile sobie mogą jeszcze pozwolić. 14:40, 23.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Rynkowiec 1977Rynkowiec 1977

3 0

W Rynku już nie ma ludzi... Na Grunwaldzkiej sami imigranci...
Prawdziwi Płońszczanie to albo na poniemieckich, albo na Eksach...
Reszta to element napływowy. 12:35, 26.10.2022


Adecco Adecco

6 1

Lud powiatu Płońskiego teraz będzie głosował na arbuzów z PSLu , to i tak wam nie pomoże wasze plantacje truskawek a wasze ciągniki rolnicze pójdą na złom bo będą zdjęcia na przeglądach 🤣🤣🤣 19:41, 23.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wina piswina pis

4 9

za Pana TUSKA były drogi nowiutkie i bezpieczne, osiem gwiazdek ! 12:28, 24.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jesteście jesteście

6 1

jednym złem, a najlepiej to pokazuje, że nawet w tym przypadku, tu i teraz radni pis nie chcą zrobić krzywdy tuskowemu burmistrzowi, nie zgłosili przecież sprawy do zbadania przez żadną z wyspecjalizowanych służb. Razem piliście wódkie z Kiszczakiem w Magdalence. Nikogo nie rozliczyliście i jedni i drudzy przez 30 lat, i tak do dzisiaj, tylko dużo gadania. 21:54, 24.10.2022


REKLAMA

AGAAGA

13 1

Zapraszam pana burmistrza ze swoją świtą na spacer po rynku i Grunwaldzkiej po opadach deszczu . Taki bezmyślne remont to można robić latami ale gdzieś na zabitej dechami wiosce a nie w centrum miasta gdzie sa sklepy parkingi ludzie próbujący dotrzeć do pracy . A tu 6 rano ciemno jak w dupie błoto kałuże wystające kable druty z chodników gdzie jest jakiś nadzór budowlany czy ktoś udaje że nie widzi tego bałaganu .Czy wszyscy czekają na jakiś nieszczęśliwy wypadek 13:04, 24.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

widzwidz

5 0

Zgadzam się w 100%. Czy latarnie muszą świecić w nocy, jak wszyscy śpią??? Rano ludzie wyruszają do pracy a na ulicach ciemności egipskie i wykopaliska pod wezwaniem Marka G. 09:45, 25.10.2022


do redakcji do redakcji

11 2

Mam nadzieję że chociaż Płońsk w Sieci będzie monitorował sytuacje Grunwaldzkiej i innych remontowanych ulic . Bo reszta Płońskich redakcji udaje że problemu nie widzi . Widać boją się narażać naszej władzy 15:50, 24.10.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

..............

11 2

redakcja monitoruje ,oczywiście ,wyłącza możliwość komentowania ostatnich poczynań dyrekcji szpitala ,pogratulować 19:45, 25.10.2022


@do redakcji@do redakcji

0 0

Redakcja służalczo ochlapane się wazeliną przed Wielką Bolszewią Wolską. Omponuja jej kapusie SB i komuniści z katopisu 10:07, 02.11.2022


................

10 2

to teraz juz wiecie po co budowane obwodnice płońska ,dziwnym trafem prowadza wprost do galerii handlowych ,rozkopać jeszcze płocką ,będzie w sam raz ,wszystkie małe sklepy padną ,bo chyba tylko o to chodzi 19:29, 24.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiS POPiS PO

4 3

jedno zło, a jak to załatwiają na Śląsku:
https://nczas.com/2022/10/24/chcieli-zabetonowac-wejscie-do-biura-morawieckiego-czas-rozliczenia-nadejdzie-juz-niebawem-video/ 21:21, 24.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jeszcze PSL jeszcze PSL

4 2

TE SAME ZŁODZIEJE I OSZUŚCI TYLKO KONFEDERACJA 13:56, 25.10.2022


Antypisior Antypisior

9 6

"[...] W roku 1989 dzieje się rzecz najbardziej szokująca: Jarosław Kaczyński zaczyna się spotykać z głównym szpiegiem KGB w Polsce Anatolijem Wasinem. Odwiedza go w jego prywatnym mieszkaniu, pije z nim alkohol, wymienia informacje, rozmawia o wielkiej polityce - mówi Tomasz Piątek, autor książki "Kaczyński i jego pajęczyna". 23:30, 24.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AdamAdam

4 4

Zamknij mordę 11:39, 25.10.2022


tomo65tomo65

9 0

Jeśli wykonawca nie dotrzymuje terminów to wali mu się kary umowne zapisane w umowie i przegania z placu budowy, to reguluje prawo zamówień publicznych. No chyba, ze zapomniano dodać takie zapisy w umowie dlatego wykonawca robi co chce. 11:13, 25.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

666666

12 0

Nasz burmistrz z radnymi codziennie do końca remontu powinni mieć spacerek rynkiem i Grunwaldzka o 5 rano w ciemnościach ( choć za dnia wcale lepiej nie jest ) żeby poczuli się jak zwykli mieszkańcy idący do pracy 13:03, 25.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniaAnia

13 0

Można jakieś nazwiska urzędników którzy odpowiadają za taki stan ulicy .Kto odpowiada za taką umowę z firmą wykonującą prace . Może niech urzędasy przestaną być anonimowi i bezkarni i zaczną odpowiadać za swoje czyny . 19:46, 25.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..........

17 0

to kiedy wyjazdowa sesja rady bezradnych ,wyjazdowa na ul grunwaldzkiej oczywiscie ,właściwie moga z buta dojść 12:56, 26.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

widzwidz

0 1

@E i Obserwer :)
https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.tvp.info%2F55934504%2Ftusk-kresli-znak-krzyza-i-caluje-chleb-ekspert-ocenia-to-go-szczegolnie-obciaza&psig=AOvVaw0sRCL86tuZqNx1e9BSvRRj&ust=1667652158500000&source=images&cd=vfe&ved=0CA0QjRxqFwoTCMCN6MbGlPsCFQAAAAAdAAAAABAE 13:46, 04.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ej tvpisinfoEj tvpisinfo

1 0

"Największym zdumieniem było jednak to, że Jarosław Kaczyński przez półtora roku w latach 1989-1990 spotykał się z głównym szpiegiem KGB w Polsce, Anatolijem Wasinem. Pił z nim alkohol, wymieniał informacje, rozmawiał o wielkiej polityce. Kaczyński twierdzi, że pod koniec 1990 roku przyznał się do tego szefowi UOP Andrzejowi Milczanowskiemu, ale ten zaprzecza. To też szokujące. Lata 1989-1990 to przecież moment, w którym Kaczyński z drugoplanowego polityka staje się graczem politycznym pierwszej ligi. To moment, w którym buduje swoje imperium polityczno-biznesowe, swoją strefę wpływów. A Wasin, który wcześniej działał w Finlandii, był właśnie specjalistą od tworzenia takich imperiów. "
Więcej:
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Tomasz-Piatek-W-teczce-Jaroslawa-Kaczynskiego-sa-szokujace-rzeczy 01:19, 06.11.2022


REKLAMA

Mieczysław PatusekMieczysław Patusek

1 0

A co to, nie ma komu kostki położyć? Nie ma komu betonu wylać? 18:24, 06.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mirkomirko

1 1

Pamiętajcie przy wyborach kto nas w to wrobił szczególnie o radnych bezradnych za 12 tys/mies. 07:45, 07.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bez głowy!Bez głowy!

0 0

Czyn ktoś przy zdrowych zmysłach, mógłby rozkopać jednocześnie pół miasta ? 17:05, 08.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%