Zamknij
REKLAMA

Formy nauki programowania - bootcamp w formie zdalnej czy stacjonarnie?

15:46, 24.11.2021 | materiały partnera

Nie od dziś wiadomo, że praca związana z programowaniem jest jednym z zawodów przyszłości. Coraz szybciej rozwijające się zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT wymusza niejako na kandydatach poznanie choćby podstaw z zakresu tej tematyki. Dzięki temu każdy posiadający elementarną wiedzę staje się atrakcyjniejszy na rynku pracy. A jeśli tak jest - nie warto czekać. W jaki sposób szybko pozyskać niezbędne podstawy? Czy bootcamp będzie dobrym rozwiązaniem? I wreszcie - czy warto szkolić się stacjonarnie czy zdalnie?

Cykl nauki programowania

Programowanie nie należy do najłatwiejszych dziedzin praktycznych umiejętności. Przynajmniej nie w wymiarze, gdy podejmowane są samodzielne próby. Wtedy nauka może być zdecydowanie bardziej uciążliwa i mniej efektywna. Umiejętności związane z tym obszarem są jednak wysoko cenione przez kolejnych pracodawców, dlatego nie brakuje chętnych wśród kolejnych gotowych do nauki śmiałków. Sam proces dobrze jest zacząć od podstaw. W szczególności, gdy przyszły programista nie wie nic lub jego aktualny poziom jest mizerny.

Tak jak wspomniano, warto jednak pamiętać, że samodzielny tryb pozyskiwania wiedzy jest niezwykle trudny do przeprowadzenia. Już od samego początku warto postawić na szkolenia prowadzone przez wykwalifikowany zespół wykładowców. W ten sposób kursant nie pozostanie bez odpowiedzi na nurtujące pytania, a swoje wątpliwości będzie mógł na bieżąco konsultować z bardziej doświadczonymi programistami. Dodatkowo wzięcie udziału w kursie to dodatkowa motywacja dla każdego z uczestników. Nierzadko bowiem przy samodzielnym trybie nauki, pozyskiwanie nowych umiejętności staje się być drugim wyborem, zaraz po wszelkiego rodzaju rozrywkach dostępnych w zasięgu ręki.

Więcej o bootcamp

Bootcamp'y wszelkiego rodzaju biją rekordy popularności. To przyspieszone kursy programowania, gdzie uczestnicy otrzymują solidną dawkę wiedzy w ramach prowadzonych zajęć. Ich intensywność jest na tyle wysoka, że zdobycie podstawowej wiedzy z zakresie programowania w zaledwie kilkadziesiąt godzin jest jak najbardziej możliwe. Warto też zaznaczyć, że bootcamp'y nie są prowadzone tylko dla początkujących, ale również dla wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć zakres swoich kompetencji. Wystarczy tylko odpowiednio wybrać poziom i zakres przekazywanej wiedzy.

Obecnie rozważa się dwie formy uczestnictwa w różnego rodzaju szkoleniach. Nie inaczej jest w przypadku bootcamp'ów. Można wziąć w nich udział zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie. Warto przy tym zaznaczyć, że formuła prowadzonych zajęć nie ma tak naprawdę większego znaczenia. Jest to wybór indywidualny każdego z uczestników. Niektórzy po prostu lepiej radzą sobie w domowym zaciszu, a inni na sali szkoleniowej. Ważniejsze jest wybranie kursu prowadzonego przez doświadczonych wykładowców. Dzięki temu przekazana wiedza będzie jasna, a nauka przebiegnie w efektywny sposób. Jeśli nie ma się pewności, co do udziału w szkoleniu w trybie stacjonarnym lub on-line, można wybrać bootcamp, który prowadzony jest przez firmę, oferującą te dwie metody. W ten sposób można mieć niemal pewność, że nauka nie będzie różniła się niczym.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%