Zamknij
REKLAMA

Czym kierować się przy wyborze odkurzacza bezprzewodowego?

09:14, 10.05.2021 | materiały patnera

Odkurzacze bezprzewodowe to obecnie jedne z najchętniej kupowanych sprzętów AGD. Ich ogromną zaletą jest praktyczność, funkcjonalność i swoboda ruchu podczas pracy, jaką zapewniają. Aby sprzęt okazał się naprawdę funkcjonalny, przed zakupem warto spojrzeć na kilka istotnych jego elementów. 

  • Dlaczego odkurzacz bezprzewodowy a nie przewodowy?
  • Czym kierować się przy wyborze?

Dlaczego odkurzacz bezprzewodowy a nie przewodowy?

Odkurzacze bezprzewodowe stopniowo wypierają z rynku te tradycyjne. Powód jest chyba przede wszystkim jeden. Modele bezprzewodowe są bardziej funkcjonalne, łatwiej z nich korzystać. Świetnie sprawdzają się dla osób starszych lub schorowanych, ponieważ podczas pracy nie trzeba się schylać. Korzystają z nich z chęcią także inne osoby - cenią sobie kierowcy, posiadacze tarasów. Odkurzacz bezprzewodowy często posiada bowiem dodatkowy moduł ręczny, który pozwala na wygodne czyszczenie tapicerki samochodowej, kanap, mebli, krzeseł, foteli. Nigdzie nie plącze się kabel, sprzęt jest wyjątkowo lekki, a ty sprzątasz z przyjemnością. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, przyjrzyj się kilku ważnym jego aspektom. Pomóc w wyborze może ci także odkurzacz bezprzewodowy ranking.

Czym kierować się przy wyborze?

Wybierając odkurzacz bezprzewodowy, przede wszystkim warto kierować się własnymi potrzebami i oczekiwaniami. 

  • Jakiej funkcjonalności poszukujesz? Zależy ci jedynie na odkurzaniu, a może i na myciu podłogi. W tym drugim przypadku zwracaj uwagę na modele ze specjalną nakładką mopującą. Chcesz także prać dywany? Sprawdź czy twój odkurzacz ma taką funkcję. Bardzo dużą popularnością cieszą się odkurzacze z mopem parowym, który pozwala zachować idealną czystość bez użycia detergentów. 
  • Jakie powierzchnie chcesz odkurzać? Jeśli wyłącznie płaskie, wystarczy ci model jednoczęściowy. Jeśli jednak chcesz mieć także moduł podręczny do czyszczenia kanap, zasłon czy mebli, wybierz model 2w1. Jeśli natomiast chciałbyś, aby twój odkurzacz pozwalają odkurzacz wszystko, wybierz model 2w1 z silniczkiem w rączce. 
  • Jak dużej mocy odkurzacza potrzebujesz? Przekładać się one będzie na efektywność działania. Są modele, które w trybie elektrsozczotki są w stanie pracować max. kwadrans, a są i takie które pracują znacznie ponad godzinę. 
  • Czy waga odkurzacza ma dla ciebie znaczenie? Przedział wagowy odkurzaczy bezprzewodowych jest bardzo duży, od 2 do ponad 6 kilogramów. Warto jednak patrzeć nie tylko na wagę, ale i na łatwość prowadzenia. Ważna jest tutaj mobilna jednostka silnika, którą można przesunąć w dół i w ten sposób odciążyć nadgarstek. 
  • Jak dużo chcesz sprzątać za jednym razem? Wpływ na to będzie miała zarówno moc silnika, jak i wielkość pojemnika na śmieci. Ten może mieć wielkość około 0,25 do 0,6 l. 
  • Jakich dodatków potrzebujesz? Kluczowa jest napewno elektroszczotka, wiele osób (szczególnie alergików) chwali sobie szczotkę ze światłem UV. Plusem jest z pewnością samoczyszcząca się szczotka i oświetlenie ledowe. 
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%