Zamknij
REKLAMA

Korzyści wynikające z założenia instalacji gazowej LPG

10:21, 02.04.2020 | materiały partnera

Miłośnicy aut stale szukają rozwiązań co zrobić, by ich samochód był lepszy oraz jak przy tym nie uszczuplić znacznie portfela. W końcu samochód dla każdego dorosłego mężczyzny to jedna z ważniejszych rzeczy. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest właśnie instalacja gazowa LPG.


Posiada ona masę atutów. Największą zaletą jest ekonomia. Ciągłym problemem posiadaczy aut są ceny paliwa. Przy LPG możemy mówić nawet o 40-procentowej oszczędności na tych kosztach, przy odpowiedniej eksploatacji oraz rozsądnym stylu jazdy. Mimo iż montaż jest dość kosztowny, ponieważ ceny wahają się od 2,5 tys. do ok. 8 tys. zł,  zwraca się on już w pierwszych miesiącach użytkowania. Zakładając, iż spalanie pojazdu wynosi 12 l gazu na przejechanych 100 km oraz miesięcznym przebiegu 3 tys. km w skali roku zaoszczędzić możemy nawet 7000 zł. Nawet przy ciągłych zmianach cen paliwa, różnica cen benzyny oraz gazu od lat utrzymuje się na stałym poziomie, a nic nie zapowiada na to, aby się ona zmieniła, w związku z czym możemy mówić tutaj o nawet dwa razy niższych cenach.


Komfort w podróży oraz szybszy czas dotarcia do celu to właśnie to, na czym nam zależy podczas długiej trasy. Już na dwóch zbiornikach jesteśmy w stanie pokonać większy dystans bez konieczności tankowania, co gwarantuje nam ograniczenie przerw do minimum.


Nie musimy także bać się o nasze bezpieczeństwo. Szereg badań oraz testów gwarantuje nam prawidłową pracę instalacji, oczywiście przy prawidłowym montażu, który możemy wykonać w profesjonalnej firmie BABB-AUTO z wieloletnim doświadczeniem. Z całością ich usług oraz cennikiem możemy zapoznać się na stronie internetowej https://babb-auto.pl.
Sam proces produkcji zapewnia nam już najwyższe standardy, a każdy element instalacji jest dokładnie sprawdzany na etapie wytwarzania. 


Nie musimy się także obawiać o to, iż nasz samochód będzie zyskiwał osiągi na niższym poziomie, gdyż dzięki swojej wysokiej pozycji technologicznej różnice nie są dostrzegane. Silnik działa prawidłowo, a przyśpieszanie odbywa się sprawnie. Często spotykane twierdzenie, iż „gaz niszczy silnik” na szczęście nie jest prawdą. Gaz w żadnym stopniu nie szkodzi naszemu silnikowi, lecz zły jego montaż, dlatego ważne jest, aby znaleźć sprawdzoną firmę z dobrymi opiniami oraz służącą fachową obsługę.
Ekolodzy oraz osoby dbające o środowisko także odnajdą się w tym wątku, gdyż spalanie gazu jest mniej szkodliwe dla środowiska. Podczas spalania benzyny wydzielane są substancje szkodliwe tj. benzen, których nie znajdziemy przy LPG.  Pozwala to prawie 20 razy mniej skazić naszą planetę, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.
W wielu głowach pojawia się teraz pytanie “Czy mój samochód nadaje się do takiej instalacji?”. Tym nie musimy się martwić, gdyż montaż możliwy jest w praktycznie każdym samochodzie. Podsumowując, montaż instalacji gazowej LPG to nie tylko oszczędność, ale także komfort, bezpieczeństwo, ekologia, a także duża satysfakcja z dopieszczenia swojego samochodu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA