Zamknij
REKLAMA

Najważniejsze zalety czyściwa przemysłowego do wielokrotnego użytku. Zamień syntetyczne jednorazówki na mocną bawełnę

14:55, 13.03.2020 |
Skomentuj

Ciężka, żmudna i niezwykle wymagająca praca w różnych sektorach przemysłu (choć nie tylko tutaj) często nazywana jest „brudną robotą”. Nie da się ukryć, że wykonywanie pewnych czynności wiąże się z powstawaniem rozmaitych zanieczyszczeń, które na pewnym etapie trzeba będzie usunąć. Stanowisko pracy musi pozostawać w nienagannym stanie: dotyczy to zarówno konserwacji maszyn, jak też przygotowywania wieloskładnikowych dań w kuchni. Do usuwania typowych plam często używa się wielowarstwowych ręczników jednorazowych – jednak eksperci przekonują, że czyściwo bawełniane ma znacznie więcej zalet.

Twoja firma dba o dobry wizerunek i środowisko naturalne? Spraw, aby generowała jak najmniej odpadów

Tematy odnoszące się do szeroko pojmowanych postaw ekologicznych pojawiają się w przestrzeni publicznej coraz częściej. Przedsiębiorstwa, które chcą cieszyć się opinią firmy odpowiedzialnej społecznie, powinny stosować rozwiązania maksymalnie ograniczające wpływ ich działalności na stan okolicznej przyrody. Przy korzystaniu ze standardowych, jednorazowych ręczników powstaje ogromna ilość odpadów, które lądują na wysypisku śmieci i szpecą krajobraz – o oddziaływaniu na glebę już nie wspominając. Z kolei czyściwo bawełniane rewelacyjnie nadaje się do ponownego wykorzystania, bez względu na to, czym i jak intensywnie zostało zabrudzone. A jak podkreślają specjaliści z firmy Berendsen: Part of Elis, proces prania tkanin wykorzystywanych w przemyśle przeprowadza się w taki sposób, aby zminimalizować zużycie wody, energii, środków czyszczących itd. Dzięki obiegowi zamkniętemu, systemowi recyklingu i kilku dodatkowym technologiom udaje się osiągnąć rewelacyjne rezultaty.

Czyściwo bawełniane najwyższej jakości zawsze pod ręką. Nie kupuj na zapas, skorzystaj z opcji outsourcingu

Redukcja zapotrzebowania na wszelkie składowe procesu czyszczenia o 90% mało kogo pozostawi obojętnym. Tutaj istotna uwaga: wcale nie ma konieczności urządzania specjalnej pralni na terenie zakładu lub w jego bliskiej okolicy. Wśród firm parających się przemysłem coraz większą popularnością cieszy się współpraca na zasadzie wynajmu i kompleksowego serwisu materiałów eksploatacyjnych – poza czyściwem bawełnianym podobne możliwości dotyczą chociażby odzieży roboczej czy najróżniejszych urządzeń higienicznych. Cykl obiegu jest bardzo prosty: dostawca zapewnia produkt gotowy do użycia, a po umówionym czasie pojawia się z nową partią, a zabrudzone tkaniny zabiera do ekologicznej pralni. Aby czyściwo mogło zostać ponownie wykorzystane, najpierw musi przejść rygorystyczną kontrolę jakości i trwałości. W efekcie zużycie surowców ogranicza się do niezbędnego minimum, co bardzo szybko da się zauważyć w liczbach reprezentujących stan finansów firmy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA