Zamknij
REKLAMA

Jak zwalczyć żółte tony na blond włosach?

15:13, 16.12.2021 | materiał zewnętrzny

Jeśli jesteś zwolenniczką chłodnych odcieni blondu, z pewnością wiesz jak bardzo potrafią dać się we znaki ciepłe żółte tony. Pojawiają się często już w niedługim czasie po koloryzacji w salonie fryzjerskim. Co zrobić, aby blond pozostał chłodny – taki jak po wyjściu od fryzjera? Odpowiedzią jest odpowiednia pielęgnacja koloru i zabezpieczenie go przed efektem „ocieplania”.

Skąd żółte tony?

Chłodny blond to bardzo popularny i efektowny kolor, jednak nie jest tak łatwo go uzyskać. Dlaczego? Bo włosy zwykle muszą zostać rozjaśnione. Inaczej mówiąc, musimy wygonić z włosa naturalne pigmenty. Aby to zrobić, trzeba zadziałać chemią – najczęściej nadtlenkiem wodoru. Jednak kolor nie zniknie od razu. Jest to złożony proces, w którym wytrącają się poszczególne pigmenty. Po kolei stają się brązowe, czerwone, pomarańczowe, a na ostatnim dopiero etapie – żółte. Ten właśnie żółty, ciepły odcień będący efektem rozjaśniania nie jest łatwym przeciwnikiem. By się go pozbyć, stosuje się specjalne farby i tonery. Jednak po czasie żółć lubi wyjść na światło dzienne. Jak do tego nie dopuścić?

Zaprzyjaźnij się z fioletowym szamponem i odżywką

Najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem na utrzymanie efektu chłodnego blondu bez żółtych tonów aż do następnej koloryzacji jest stosowanie odpowiedniego szamponu i odżywki do włosów. Zobacz najlepsze szampony fioletowe: https://www.fryzomania.pl/blog/top10-najlepszych-fioletowych-szamponow-do-blond-wlosow.html. Powinny być to kosmetyki z fioletowym pigmentem, który równoważy, czyli neutralizuje żółty odcień. Taka pielęgnacja musi być jednak z wykorzystaniem dobrej jakości produktów, które nie będą dbały tylko o kolor, ale i o włosy – ich stan. Wiele sklepowych fioletowych specyfików wysusza bowiem włosy, a tego nie chcemy. Z profesjonalnymi kosmetykami fioletowymi możesz być pewna, że kolor będzie idealnie chłodny,  żółte tony nie będą wybijać, a włosy będą w dobrej formie – nawilżone, zdrowo lśniące i gładkie. Uzupełnieniem szamponu i odżywki z fioletowymi pigmentami będzie maska, najlepiej z tej samej serii. Dostarczy ona włosom potrzebnych składników silnie i dogłębnie odżywiających i nawilżających.

(materiał zewnętrzny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%