Zamknij
REKLAMA

Harlan Coben i jego thrillery, które czyta cały świat

14:30, 09.06.2022 | Materiał partnera

Harlan Coben uznawany jest za jednego z lepszych i najbardziej poczytnych pisarzy na świecie. Na swoim koncie ma wiele sławnych powieści, posiada świetny warsztat, jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków obcych, a ponadto otrzymał niejedną nagrodę literacką. Co więcej, jego książki w ciągu ostatnich paru lat są chętnie ekranizowane. Czym zaskoczyć nas może pisarz? O czym opowiadają jego książki i dlaczego są tak lubiane przez czytelników?

Harlan Coben - pisarz kryminałów znany na całym świecie

Harlan Coben jest autorem powieści kryminalnych i thrillerów. Na swoim koncie ma ich ponad 30. Akcja w tych książkach, jak i fabuła tworzona jest z rozmysłem. Zazwyczaj może pochwalić się fantastycznym dopracowaniem. W jego dorobku znajdziemy takie tytuły, jak "Nie mów nikomu", "Nieznajomy", "Zachowaj spokój" czy "Bez pożegnania".

Doskonałym przykładem dopracowania oraz wymyślnej fabuły, która przypadła do gustu czytelnikom jest "The Stranger". Pokazuje on doskonale, jak wiele żyć może być zbudowanych na kłamstwie, a także ile zła przynoszą niedokończone sprawy. Ten konkretny tytuł, wydany przez Wydawnictwo Albatros, także doczekał się swojej ekranizacji. Nic w tym dziwnego - wielokrotne zwroty akcji zachęcają do czytania oraz oglądania.

Autor w swojej karierze otrzymał trzy prestiżowe nagrody literackie, w tym przyznawane książkom Anthony Award, Edgar Award czy Shamus Award. 

Książki z kategorii powieści kryminalnej - fenomen, który porwał czytelników

Jeśli lubisz czytać i gustujesz w thrillerach oraz kryminałach, książki Harlana Cobena na pewno przypadną Ci do gustu. Pisarz posiada międzynarodową sławę nie bez powodu. Jego powieści wciągają, sprawiają, że z każdą stroną wyczekujemy odpowiedzi na pytania. Ponadto, do czytania zachęcają dobre recenzje krytyków. Thrillery tego autora dostępne są w polskich bibliotekach i księgarniach praktycznie od ręki. W ostatnim czasie wydawnictwo Albatros postarało się o wznowienia wydawane w nowej szacie graficznej. To jeszcze bardziej zachęca do czytania, kompletowania wszystkich powieści oraz dzielenia się nimi z przyjaciółmi.

Amerykański pisarz posługuje się prostym, nieskomplikowanym językiem, co jest jego ogromnym atutem. Nic więc dziwnego, że wiele jego książek to podstawa do nakręcenia wspaniałych filmów czy seriali. Jeśli ktoś, kto chce się zapoznać z fenomenem pisarza, nie do końca lubi czytać, będzie mógł tego dokonać przy pomocy wersji wizualnej. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%