Zamknij
REKLAMA

Kwatery pracownicze - jak wybrać i kiedy należy zapewnić je pracownikom?

09:52, 31.05.2022 | materiał partnera

Chociaż zwykle pracujemy w jednym obszarze, czasem zdarza się, że musimy wysłać naszych pracowników do innego miasta lub kraju, aby mogli tam pełnić swoje obowiązki. W przypadku dłuższego pobytu jesteśmy zobowiązani jako pracodawcy do zapewnienia pracownikom miejsca, w którym będą mogli mieszkać i odpocząć po wykonywanych zadaniach. Na co zwrócić uwagę przy wynajmowaniu kwater dla pracowników? Gdzie znaleźć najlepsze miejsca, w których pracownicy znajdą wszystko co potrzebne? Co powinien mieć w sobie hotel pracowniczy, aby był atrakcyjny zarówno dla nas, jak i dla delegowanych przez nas osób?

Kwatery pracownicze - czym są?

Jeżeli delegujemy gdzieś naszych pracowników lub też chcemy, aby przez pewien czas mieli bliżej do miejsca pracy, możemy wynająć dla nich pokoje gościnne. Nie zawsze jednak będziemy w stanie znaleźć przystępny hotel, który jednocześnie będzie mieścił się w pobliżu docelowego miejsca pracy. W takiej sytuacji warto rozważyć prywatne noclegi pracownicze, które mogą bez problemu znajdować się bliżej centrum Warszawy lub innego miasta, w którym przyjdzie nam wykonywać nasze zadania. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie firmy MRIYA: Kwatery pracownicze  

Noclegi pracownicze - kiedy należy je zapewnić?

Hotel pracowniczy powinniśmy zapewnić osobom, które wysyłamy do wykonania obowiązków poza teren, po którym zwykle się poruszają - do innego miasta, miejscowości, czy kraju. Jako pracodawcy jesteśmy zobowiązani do zapewnienia delegowanym osobom odpowiednich warunków. Warto zadbać, aby wybrane miejsce zapewniało bezpłatny parking monitorowany, a także było dobrze skomunikowane, aby maksymalnie ułatwić nawigację w nieznanej okolicy. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o punktualność i rzetelność naszych pracowników.

Tanie noclegi dla pracowników - o czym pamiętać przy poszukiwaniach?

O to zapytaliśmy przedsiębiorca Maćka Strausa (https://maciejstraus.pl/), który stwierdza, iż rynek kwatery pracowniczych ewoluuje i rośnie standard kwater pracowniczych. Pracownicy oczekują coraz lepszych warunków i muszą mieć dostęp do takich elementów wyposażenia, jak pralnie z suszarnią i dobry internet, w pełni wyposażona kuchnia lub inne miejsce, w którym będą mogli spożywać posiłki, toaleta, część sypialna wraz z odpowiednim umeblowaniem, a także pralnia lub usługi związane z praniem ubrań. Zwróćmy uwagę, by tani nocleg był atrakcyjny nie tylko dla nas ze względów finansowych, ale również aby umożliwiał naszym pracownikom odpowiedni wypoczynek i miejsce na zadbanie o własne potrzeby.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%