Zamknij

Własna szklarnia ogrodowa – marzenie w zasięgu ręki!

10:43, 05.04.2024 . Aktualizacja: 10:47, 05.04.2024
[foto: nadesłane przez Partnera] [foto: nadesłane przez Partnera]

W dzisiejszych czasach, w których kładzie się szczególny nacisk na zdrowy tryb życia i zróżnicowaną dietę, posiadanie własnej szklarni staje się marzeniem wielu osób. Szklarnia nie tylko stanowi miejsce uprawy świeżych, organicznych warzyw, owoców i ziół, ale również otwiera drzwi do fascynującego świata hodowli rozmaitych roślin i kreatywnego wykorzystania przestrzeni. Uprawa własnych produktów wymaga czasu i cierpliwości, jednak efekty zdecydowanie są tego warte. Szklarnie to doskonałe środowisko do uprawy warzyw i owoców oraz ziół, ze względu na panujący w nich, specyficzny mikroklimat. Współcześnie coraz więcej osób korzysta z przywileju posiadania własnej działki czy kawałku ogrodu, gospodarując teren pod szklarnię. Tym sposobem, zamiast kupować ulubione warzywa w sklepie, mogą oni wyhodować je samodzielnie, z dodatkową pewnością, że nie powstały one na sztucznych nawozach. Ogromną popularnością cieszą się dziś szklarnie z poliwęglanu – zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów. Wszystko przez szereg zalet, jakie w sobie kryją. Poznaj je lepiej i już dziś zaplanuj postawienie w ogrodzie pierwszej, wymarzonej szklarni!

Przedstawiamy główne zalety szklarni z poliwęglanu

Poliwęglan to materiał o szerokim zastosowaniu, który od lat cieszy się rosnącą popularnością ze względu na swoje wyjątkowe właściwości i wszechstronność zastosowań. Jest to polimer termoplastyczny, który można wykorzystać w wielu dziedzinach, od przemysłu motoryzacyjnego i budowlanego po branżę medyczną i ogrodniczą. Główną cechą wyróżniającą poliwęglan spośród innych materiałów jest jego wyjątkowa wytrzymałość mechaniczna przy jednoczesnym zachowaniu lekkości i elastyczności. To specyficzne tworzywo sztuczne jest wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne i złamania, co czyni je doskonałym materiałem konstrukcyjnym do budowy szklarni. Jednak cecha, która uczyniła poliwęglan doskonałym materiałem ogrodowym, to przede wszystkim izolacyjność, która jest kilkukrotnie większa od szkła. Poliwęglan równomiernie rozprasza światło, utrzymując swoje właściwości w naprawdę szerokim zakresie temperatur. Nic więc dziwnego, że oprócz szklarni, materiał znakomicie odnajduje się w roli zadaszeń wiat, a także nowoczesnych altan. Szklarnia z poliwęglanu jest w stanie wytrzymać lata, zapewniając 100% swoich początkowych właściwości. Ważne jest jednak to, aby wybrać odpowiednio jakościowy materiał. Na rynku możemy spotkać się z szeregiem różnego rodzaju sprzedawców, którzy oferują płyty poliwęglanowe. Rozsądnie jest zwracać uwagę przede wszystkim na renomę producenta i jakość oferowanych przez niego produktów. Jedną z firm, która od wielu lat dostarcza wysokogatunkowe tworzywa sztuczne wszystkim, którzy tego potrzebują, jest Mediplex. Na stronie internetowej dystrybutora, znaleźć można szereg tworzyw budowlanych, w tym również poliwęglan komorowy, z którego skonstruować można własną szklarnię marzeń.

Czy postawienie szklarni z poliwęglanu wymaga uzyskania pozwolenia?

Wiele osób, które stoją przed decyzją o podjęciu się budowy szklarni z poliwęglanu, zadaje sobie to pytanie. Obowiązujące przepisy jasno wskazują, że w przypadku budowy szklarni z poliwęglanu, której całkowita powierzchnia jest mniejsza niż 35 metrów kwadratowych, nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Wystarczy jedynie zgłoszenie do odpowiedniego starosty czy prezydenta miasta. W innym przypadku, należy już starać się o pozwolenie. Posiadanie własnej szklarni to naprawdę ekologiczne i oszczędne wyjście; inwestycja jest w stanie szybko zwrócić się pod postacią obfitych plonów warzyw, ziół czy nawet owoców!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%