Zamknij

Zaskakujący Kraj Kwitnącej Wiśni – co powinieneś wiedzieć przed podróżą do Japonii

. + 17:50, 12.03.2023 Aktualizacja: 17:55, 12.03.2023
Skomentuj [Zdjęcie Partnera] [Zdjęcie Partnera]

Kraj, w którym rozkwitają pąki wiśni, słońce wschodzi o wiele jaśniej, a postacie z legend i baśni przewijają się przez stoiska z pamiątkami, aż po zdobienia naścienne – to właśnie Japonia. Państwo położone jest na wschodnim wybrzeżu Azji i składa się z czterech przynależących wysp: Kiusiu, Sikoku, Honsiu i Hokkaido. Usytuowane są one po zachodniej stronie Oceanu Spokojnego; żyje tu ponad 126 milionów mieszkańców. Japonia to kraj, w których technologia łączy się z tradycją, zaś nowoczesność doskonale przeplata się z przeszłością. Wybierając się do Kraju Kwitnącej Wiśni powinieneś wiedzieć, że klimat tam jest mocno zróżnicowany – latem temperatura wynosi około 20°C, natomiast zimą może ona spaść aż do -40°. Południe kraju jest ciepłe, zaś amplitudy temperatur są dużo mniejsze. Różnice klimatu przyczyniają się do bogactwa fauny i flory na terenie wysp – ciekawostkę stanowi fakt, że w Japonii znajduje się bardzo dużo aktywnych wulkanów, co przede wszystkim przyciąga turystów lubiących nagłe skoki adrenaliny. 

5 ciekawostek o Japonii, które mogą uchronić Cię przed złym spojrzeniem tubylców

Japonia może śmiało konkurować w tytule o najchętniej odwiedzany kraj przez turystów z całego świata. Szacuje się, że każdego roku miliony turystów odwiedzają Kraj Kwitnącej Wiśni, który jest świetnie przygotowany na przyjęcie przybyszów z obcych krajów. Oto pięć wskazówek, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas zwiedzania Japonii:

  • Będąc w Japonii, warto jest powstrzymać się od publicznego okazywania uczuć. Nawet trzymanie się za ręce jest przez wielu odbierane jako nietakt. Uścisk na powitanie nie jest czymś naturalnym w krajach azjatyckich – nie leży to w naturze mieszkańców, dlatego zrozumiałym jest, że rodowici mieszkańcy Japonii na wylew emocji mogą jedynie zareagować zmieszaniem.
  • Pod względem przepisów drogowych, Japończyków i Anglików łączy jedno – posiadaczy samochodów obowiązuje jazda ruchem lewostronnym. Dlatego jeżeli chcesz wybrać się do Japonii samochodem, lepiej nie zapominać o tym, że co kraj to inny ruch drogowy. Ta zasada została wprowadzona w XVII i była związana z samurajami, którzy poruszając się wąskimi ulicami bardzo często zaczepiali się bronią noszoną po lewej stronie.
  • Jedząc posiłek na mieście lub w towarzystwie Japończyków, nie należy wbijać pałeczek bezpośrednio w pożywienie. Przed miejscowych jest to odbierane jako spory nietakt, gdyż budzi to bezpośrednie skojarzenia z uroczystościami pogrzebowymi, podczas których japońskie sztućce wbija się w ryż.
  • Jeżeli otrzymasz prezent powitalny zapakowany w ozdobny papier, pod żadnym pozorem nie waż się go potargać. W japońskiej kulturze takie zachowanie uchodzi za ogromny nietakt, mogący sprawić przykrość temu, kto wręczył ci prezent.
  • Japonia to nie kraj dla spóźnialskich. Jako turysta musisz wiedzieć, że tamtejsze koleje charakteryzują się wysoką punktualnością – nawet spóźnienie się o zaledwie kilka sekund zazwyczaj równoznaczne jest z oczekiwaniem na następny pociąg.

(Mała) Japonia na wyciągnięcie ręki – o polskim Ogrodzie Japońskim Siruwia

Jeżeli Japonia jest jednym z twoich odległych planów podróży, zawsze możesz odwiedzić Karkonosze – to właśnie tam, w okolicy gór, mieści się Mała Japonia. Ogród Japoński Siruwia został stworzony przez ludzi z pasją, którzy chcieli podzielić się namiastką Japonii z wszystkimi zainteresowanymi tym niezwykłym krajem. To właśnie tam możesz skosztować oryginalnej japońskiej herbaty czy przysmaków, a także wyposażyć się we własny talizman na szczęście. Na stronie https://www.malajaponia.pl/ co rusz dodawane są nowe wydarzenia skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni. Pobyt w ogrodzie skonstruowanym w oparciu o harmonię może naprawdę pomóc w osiągnięciu prawdziwego stanu zen. Warto rozwijać swoje pasje, a podróże rozpoczynać małymi krokami. Na Japonię przyjdzie jeszcze czas!

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%