Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
2
13:15, 19.01.2021
Wczoraj opinią publiczną wstrząsnęło włamanie na twitterowe konto kolejnego polityka, więc kiedy około 12:30 ukazała się informacja o rozstaniu z Jerzym Brzęczkiem to przyznam, że kilka razy sprawdzałem czy to nie fejk. Czy jest to decyzja dobra? Moim zdaniem tak. Czy podjęta w odpowiednim czasie? Bynajmniej.
7
10:20, 05.01.2021
W ostatnich dniach w Telewizji Polskiej serwowano nam przegląd filmów przedstawiających znaczące postacie krajowej piosenki. Zaczęło się od Agnieszki Osieckiej. Serial przedstawiający jej karierę, ale co najważniejsze twórcze życie, jest także swego rodzaju lekcją historii.
9
14:08, 06.12.2020
Był taki czas, kiedy na płońskim targowisku handlowano końmi, żywym inwentarzem, psami i inną drobnicą. Oczywiście też pozostałymi artykułami, mieszczącymi się w przedziale spożywczo-przemysłowym. Handlu zwierzyną zabroniono, bo obiekt przestał spełniać wymagania, jakie weszły w życie. Targowisko poszło bardziej w kierunku bazaru.
3
18:09, 25.11.2020
W niedzielę, około godziny 19:30 po cichu, bez większego rozgłosu, po 126 dniach Legia Warszawa wróciła na fotel lidera PKO Ekstraklasy, w którym ostatni raz zasiadała 19 lipca, czyli na koniec sezonu 2019/2020. Mam nieodparte wrażenie, że środowisku, a zwłaszcza niektórym mediom jest to najwyraźniej nie w smak.
11
13:48, 17.11.2020
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał powszechne protesty w Polsce. Doszło do nich także w Płońsku. Przez nasze miasto przeszedł marsz sprzeciwu, a na rynku zebrał się tłum liczebnością dorównujący co najmniej temu, który witał prezydenta Andrzeja Dudę, kiedy ten odwiedził Płońsk w ramach swojej kampanii wyborczej. Płońszczanie do dzisiaj żywo komentują konsekwencje wyroku TK. W tej sprawie zwróciłem się do osób działających w płońskim samorządzie, reprezentujących różne opcje polityczne. Muszę przyznać, że dla każdego mojego rozmówcy był to temat trudny. Zadziwiająca jednak okazała się reakcja wszystkich przedstawicieli lokalnego Prawa i Sprawiedliwości.
10
21:26, 16.11.2020
7,58 sekundy – tyle trwała cisza, podczas której Robert Lewandowski zastanawiał się, co odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, jaki pomysł miała drużyna Jerzego Brzęczka na mecz z Włochami i jakie były wskazówki od selekcjonera. Minęło 858 dni odkąd jest on trenerem kadry, a tego pomysłu dalej nie widać.
5
19:11, 10.11.2020
Nie poszliśmy pierwszego i drugiego listopada na cmentarze. Pandemia, która na co dzień przynosi śmierć, spowodowała, że bramy nekropolii zamknięto. Trudno nam było się z tym pogodzić. Przecież może wystarczyło wprowadzić tylko pewne ograniczenia. Niestety, strach i rosnąca liczba zakażonych powoduje, że zaczynamy żyć jakby w zupełnie innym świecie. Wymyślonym czy nierealnym. A jednak obecny czas jest dla nas bardzo trudny.
32
11:35, 24.10.2020
Chodzimy po płońskich ulicach, urzędach, sklepach, czyli miejscach publicznych w maseczkach. W zasadzie nic specjalnego, tak bowiem wygląda dzisiejszy świat. Ludzie są w nim zamaskowani. Kiedy na wiosnę wybuchła koronawirusowa pandemia, noszenie maseczki było czymś nowym. Muszę przyznać, że sam podchodziłem do tego z pewnym dystansem. Nosiłem jakoś bez przekonania. Teraz mam świadomość, że to nie wybór tylko konieczność.
8
21:45, 04.10.2020
Niby człowiek wiedział, ale jednak się łudził. Czwartkowy wieczór był kolejnym, gdzie naiwnie i prawdę mówiąc bez wielu merytorycznych podstaw wierzyło się, że to jest wreszcie ten moment i po ponad 3 latach Legia wróci do europejskich pucharów (nie mylić z eliminacjami). Niestety to było spotkanie gołej d*py z batem. I Legia niestety wystąpiła w tej pierwszej roli.
22
14:10, 23.09.2020
Podobno wizytówką miasta są jego dworce. Płońsk ma/miał takie dwa: kolejowy i autobusowy. Czyli mamy pełny kontakt ze światem. Lepiej jednak tych dwóch, bądź co bądź ważnych miejsc, nie pokazywać. Bo to tak, jakby się chwalić ogrodem, w którym rosną dzikie gruszki.
22
09:14, 15.09.2020
To, że Prawo i Sprawiedliwość jest wrogiem politycznym numer jeden Platformy Obywatelskiej wiedzą nawet ci, którzy polityką się nie zajmują. Ciągnie się to praktycznie od przegranych wyborów Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim. Ten konflikt przybierał momentami paskudne oblicze. W dodatku katastrofa Smoleńska jeszcze bardziej zaostrzyła wrogość obu opcji politycznych. A co za tym idzie, podzieliła społeczeństwo polskie. I ten podział trwa. Najbardziej na szczytach politycznych, ale również nieco niżej, w strukturach lokalnych. Płońsk pod tym względem jest ewenementem.
43
15:34, 12.09.2020
Rozbudowany i zmodernizowany obiekt Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku przekazywano do użytku z dużą pompą. Zaproszono polityków, tych z najwyższej półki, oczywiście lokalnych samorządowców i tych, których uznano za godnych wyróżnienia, aby zasiąść na sali widowiskowej. Dla lokalnych twórców miejsca zabrakło, bo wejściówki rozdano według klucza polityczno – samorządowego. I w zasadzie sytuacja wróciła do tej wyjściowej.
REKLAMA