Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
21
14:10, 23.09.2020
Podobno wizytówką miasta są jego dworce. Płońsk ma/miał takie dwa: kolejowy i autobusowy. Czyli mamy pełny kontakt ze światem. Lepiej jednak tych dwóch, bądź co bądź ważnych miejsc, nie pokazywać. Bo to tak, jakby się chwalić ogrodem, w którym rosną dzikie gruszki.
22
09:14, 15.09.2020
To, że Prawo i Sprawiedliwość jest wrogiem politycznym numer jeden Platformy Obywatelskiej wiedzą nawet ci, którzy polityką się nie zajmują. Ciągnie się to praktycznie od przegranych wyborów Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim. Ten konflikt przybierał momentami paskudne oblicze. W dodatku katastrofa Smoleńska jeszcze bardziej zaostrzyła wrogość obu opcji politycznych. A co za tym idzie, podzieliła społeczeństwo polskie. I ten podział trwa. Najbardziej na szczytach politycznych, ale również nieco niżej, w strukturach lokalnych. Płońsk pod tym względem jest ewenementem.
43
15:34, 12.09.2020
Rozbudowany i zmodernizowany obiekt Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku przekazywano do użytku z dużą pompą. Zaproszono polityków, tych z najwyższej półki, oczywiście lokalnych samorządowców i tych, których uznano za godnych wyróżnienia, aby zasiąść na sali widowiskowej. Dla lokalnych twórców miejsca zabrakło, bo wejściówki rozdano według klucza polityczno – samorządowego. I w zasadzie sytuacja wróciła do tej wyjściowej.
REKLAMA