Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
17:52, 05.04.2021
Trzy mecze Paulo Sousy w roli selekcjonera reprezentacji Polski wystarczyły, żeby w jego stronę poleciały już pierwsze przytyki, pretensje i inne epitety z tzw. środowiska trenerskiego w naszym pięknym kraju. I znów kręcimy się wokół tej samej tezy – „Eee, Panie. Tak jak on, to by każdy kadrę poprowadził.”.
1
11:34, 31.03.2021
Rok temu byliśmy chyba bardziej zaskoczeni tym co nas dotknęło. Nie poszliśmy ze święconką, nie było rezurekcji, ale był tylko niepokój. Po roku jakbyśmy przywykli do życia w zmienionych realiach, ale jesteśmy bardziej przerażeni.
10
08:21, 25.03.2021
To, że przybywa chorych na COVID-19 powszechnie wiadomo, bo ta wiadomość dominuje w mediach. Niesie ona ze sobą pewien strach, bo pandemia już od jakiegoś czasu nie omija również Płońska. Choć rok temu, kiedy wszystko się zaczynało, długo czekaliśmy na pierwszego zarażonego. Teraz wszyscy jesteśmy narażeni na zakażenie. Szczepienia trwają już od kilku dobrych tygodni, i jak słyszymy w telewizji publicznej, w Polsce idą najlepiej! Największa liczba zaszczepionych według przelicznika. Jakiego? Pewnie prezesa Kurskiego. Oczywiście gospodarka też rośnie, bo budujemy drogi, przekopy, czy tunele. Nie mam nic przeciwko temu. W końcu w Płońsku czeka nas rewitalizacja rynku, oczyszczenie dna Rutek, czy modernizacja dworca kolejowego.
11
13:13, 12.03.2021
Obecnie cała Europa, ba, cały świat walczy z pandemią. Rośnie liczba tych, którzy tę walkę przegrali. Jeszcze rok temu w Płońsku, kiedy zaczynała się zaraza, nie było ofiar śmiertelnych. Obecnie co i rusz słyszymy, że ktoś odszedł. Niektórych nawet dobrze znaliśmy. Czas zarazy, jak spojrzeć w historię, wzmagał u ludzi potrzebę wiary. Wypełniały się kościoły, chodzono w procesjach, aby uprosić Boga o odroczenie tragicznej sytuacji.
1
15:42, 03.03.2021
Właściwie nie chce się już pisać i mówić o pandemii. Generalnie wszyscy mamy jej dość. A jednak jest ona nadal obecna w naszym życiu. Mało tego nadal się rozkręca. Najpierw była ta z Chin, potem ta z Wielkiej Brytanii, a teraz słyszymy, że zbliża się brazylijska. Najgorsza, bo atakująca tych, co przeszli już koronawirusa. Może czeka nas jeszcze jakaś arktyczna, mocno zamrożona. Ale przynajmniej ginąca w słońcu. Za dużo tych odmian. Chorych ciągle przybywa, a do zakończenia szczepień jeszcze daleko. Niektórzy mogą zostać zaszczepieni dopiero pod koniec roku, jak dobrze pójdzie.
REKLAMA
2
13:15, 19.01.2021
Wczoraj opinią publiczną wstrząsnęło włamanie na twitterowe konto kolejnego polityka, więc kiedy około 12:30 ukazała się informacja o rozstaniu z Jerzym Brzęczkiem to przyznam, że kilka razy sprawdzałem czy to nie fejk. Czy jest to decyzja dobra? Moim zdaniem tak. Czy podjęta w odpowiednim czasie? Bynajmniej.
7
10:20, 05.01.2021
W ostatnich dniach w Telewizji Polskiej serwowano nam przegląd filmów przedstawiających znaczące postacie krajowej piosenki. Zaczęło się od Agnieszki Osieckiej. Serial przedstawiający jej karierę, ale co najważniejsze twórcze życie, jest także swego rodzaju lekcją historii.
11
14:08, 06.12.2020
Był taki czas, kiedy na płońskim targowisku handlowano końmi, żywym inwentarzem, psami i inną drobnicą. Oczywiście też pozostałymi artykułami, mieszczącymi się w przedziale spożywczo-przemysłowym. Handlu zwierzyną zabroniono, bo obiekt przestał spełniać wymagania, jakie weszły w życie. Targowisko poszło bardziej w kierunku bazaru.
3
18:09, 25.11.2020
W niedzielę, około godziny 19:30 po cichu, bez większego rozgłosu, po 126 dniach Legia Warszawa wróciła na fotel lidera PKO Ekstraklasy, w którym ostatni raz zasiadała 19 lipca, czyli na koniec sezonu 2019/2020. Mam nieodparte wrażenie, że środowisku, a zwłaszcza niektórym mediom jest to najwyraźniej nie w smak.
11
13:48, 17.11.2020
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał powszechne protesty w Polsce. Doszło do nich także w Płońsku. Przez nasze miasto przeszedł marsz sprzeciwu, a na rynku zebrał się tłum liczebnością dorównujący co najmniej temu, który witał prezydenta Andrzeja Dudę, kiedy ten odwiedził Płońsk w ramach swojej kampanii wyborczej. Płońszczanie do dzisiaj żywo komentują konsekwencje wyroku TK. W tej sprawie zwróciłem się do osób działających w płońskim samorządzie, reprezentujących różne opcje polityczne. Muszę przyznać, że dla każdego mojego rozmówcy był to temat trudny. Zadziwiająca jednak okazała się reakcja wszystkich przedstawicieli lokalnego Prawa i Sprawiedliwości.
REKLAMA
10
21:26, 16.11.2020
7,58 sekundy – tyle trwała cisza, podczas której Robert Lewandowski zastanawiał się, co odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, jaki pomysł miała drużyna Jerzego Brzęczka na mecz z Włochami i jakie były wskazówki od selekcjonera. Minęło 858 dni odkąd jest on trenerem kadry, a tego pomysłu dalej nie widać.
5
19:11, 10.11.2020
Nie poszliśmy pierwszego i drugiego listopada na cmentarze. Pandemia, która na co dzień przynosi śmierć, spowodowała, że bramy nekropolii zamknięto. Trudno nam było się z tym pogodzić. Przecież może wystarczyło wprowadzić tylko pewne ograniczenia. Niestety, strach i rosnąca liczba zakażonych powoduje, że zaczynamy żyć jakby w zupełnie innym świecie. Wymyślonym czy nierealnym. A jednak obecny czas jest dla nas bardzo trudny.
32
11:35, 24.10.2020
Chodzimy po płońskich ulicach, urzędach, sklepach, czyli miejscach publicznych w maseczkach. W zasadzie nic specjalnego, tak bowiem wygląda dzisiejszy świat. Ludzie są w nim zamaskowani. Kiedy na wiosnę wybuchła koronawirusowa pandemia, noszenie maseczki było czymś nowym. Muszę przyznać, że sam podchodziłem do tego z pewnym dystansem. Nosiłem jakoś bez przekonania. Teraz mam świadomość, że to nie wybór tylko konieczność.
8
21:45, 04.10.2020
Niby człowiek wiedział, ale jednak się łudził. Czwartkowy wieczór był kolejnym, gdzie naiwnie i prawdę mówiąc bez wielu merytorycznych podstaw wierzyło się, że to jest wreszcie ten moment i po ponad 3 latach Legia wróci do europejskich pucharów (nie mylić z eliminacjami). Niestety to było spotkanie gołej d*py z batem. I Legia niestety wystąpiła w tej pierwszej roli.
22
14:10, 23.09.2020
Podobno wizytówką miasta są jego dworce. Płońsk ma/miał takie dwa: kolejowy i autobusowy. Czyli mamy pełny kontakt ze światem. Lepiej jednak tych dwóch, bądź co bądź ważnych miejsc, nie pokazywać. Bo to tak, jakby się chwalić ogrodem, w którym rosną dzikie gruszki.
REKLAMA
REKLAMA