Płońszczanin Damian Chorzewski, absolwent klasy matematycznej Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku, odniósł w ostatnim czasie niemały sukces. Zdobył tytuł Mistrza Fotografii w kategorii ''Fotograf Amator Roku"!
Damian Chorzewski od 4 lat studiuje na Wydziale Inżynierii Zarządzania w Białymstoku. Kilka miesięcy temu dowiedziałem się, że na terenie całego kraju zorganizowany zostanie plebiscyt w kategoriach: "Fotograf Amator Roku" jak i "Fotograf Zawodowy Roku". Plebiscyt miał się odbyć w dwóch etapach: miejskim (wybrane miasta z województwa) i wojewódzkim (laureaci z poszczególnych miast walczą o zwycięstwo).
- W związku z tym, że od dłuższego czasu mieszkam w województwie podlaskim (ze względu na studia) oczywistym było, że to tam będę brał udział w konkursie. Podjąłem decyzję, że zdjęcia umieszczone w moim zgłoszeniu będę tylko i wyłącznie te, które zostały wykonane na terenie Podlasia - mówi nam Damian. - Pierwszy etap zakończyłem na pierwszym miejscu z wynikiem 722 głosów, co dało mi awans do drugiego, ostatniego etapu). W drugim etapie otrzymałem 1803 głosy, wyprzedzając innego uczestnika o 150 głosów - przybliża szczegóły konkursu nasz fotograf.
- Jest to dla mnie olbrzymie wyróżnienie, ponieważ od dłuższego czasu publikuję swoje prace w Internecie, więc w ten sposób wiem, że moja praca nie poszła na marne. Wygrana cieszy, bo zgłoszeń było dużo, a ubiegający się o tytuł prezentowali bardzo ciekawe prace - dodaje Damian Chorzewski, który jak przyznaje, jest samoukiem i uczy się fotografii na własnych błędach.
Swoje zdjęcia dokładnie planuje, bo jak twierdzi, magia nie tworzy się sama. - Zaczynałem od fotografii krajobrazowej, chyba jak każdy na początku. Teraz natomiast nie ograniczam się do tylko jednej kategorii. Lubię również fotografię portretową. Na chwilę obecną traktuje to jako pasję, ale nie wykluczam, że stanie się ona sposobem na życie :-) - kończy laureat fotograficznego plebiscytu.
Gratulujemy sukcesu! Dodajmy, że Damian brał także udział w konkursie naszego portalu na najlepsze zdjęcie wakacyjne (wrzesień 2017) i wygrał główną nagrodę finansową.
Leo22:29, 24.02.2019
Brawo! Powodzenia Życzę i dużo sukcesów.
Pięć zarzutów dla 54-latka
Mordercy 3 osób z autostrady do 8 lat...czy ten kraj poje.......ło do końca?
A temu
18:40, 2025-05-27
Zmiany wikariuszowskie w naszych parafiach
Leków dzisiaj zapomniałeś?
do antykler
17:08, 2025-05-27
Gmina Dzierzążnia: Kradzież udaremniona w ostatniej chw
Jakie włamanie jak był klucz z tego co piszecie
Darek
17:06, 2025-05-27
Zmiany wikariuszowskie w naszych parafiach
MATKO chroń dzieci swoje przed tym gniazdem zła!
antykler
12:07, 2025-05-27