Zamknij
NA SYGNALE

Lepszy powiat!

07:39, 04.04.2024 Aktualizacja: 14:00, 04.04.2024

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Płońskiego! Przed Polską i przed naszymi samorządami szansa na skokowy rozwój. Z KPO do Polski trafi 600 miliardów złotych. Większość tych środków przeznaczonych będzie dla samorządów. Porozumienie Samorządowe Ziemi Płońskiej wystawia swoje listy z kandydatami do Rady Powiatu Płońskiego, by pozyskać jak najwięcej pieniędzy dla Powiatu Płońskiego: na budowę dróg i ścieżek rowerowych, ekologię czy infrastrukturę szkół ponadpodstawowych. Nasze miasta i gminy: Płońsk, Raciąż, Czerwińsk nad Wisłą, Nowe Miasto, Sochocin, Baboszewo, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo i Załuski zasługują na dobrze zarządzany powiat. 

Strategicznie ważne jest dla nas bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu. Nie możemy zgodzić się na trwającą w nieskończoność karuzelę dyrektorów szpitala powiatowego. Tej placówce, jej pacjentom i kadrze, potrzebna jest stabilizacja i rozwój. Dlatego te wybory, na szczeblu naszego powiatu, są o naszym zdrowiu i naszym szpitalu. 

Na naszych listach znajdą Państwo kandydatów, którym jest bliski los ich małych ojczyzn – społeczników, rolników, przedsiębiorców, nauczycieli i urzędników. To połączenie jest gwarancją, że Wasz głos – oddany na Porozumienie Samorządowe Ziemi Płońskiej – będzie silny, będzie miał znaczenie i że po 7 kwietnia Powiat Płoński będzie lepszy! 

Mamy konkretny, realny i ambitny plan na kolejne lata rozwoju całego Powiatu Płońskiego. Dlatego prosimy o Twój głos! 7 kwietnia głosuj na listę PSZP numer 13!

Okręg wyborczy nr 1: MIASTO PŁOŃSK

1. ALINA BRAULIŃSKA, doświadczony pracownik samorządowy, radna miejska od 4 kadencji, obecnie wiceprzewodnicząca Rady, jej celem jest ratowanie płońskiego szpitala i poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego, prywatnie mama dwójki synów i babcia dwójki wnucząt.

2. PIOTR BUDZISZEWSKI, prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy w Płońsku, wiceprezes Stowarzyszenia Diabetyków prezes fundacji „Miód i malina”, społecznik, spełniony mąż, ojciec dwójki dzieci.

3. JAROSŁAW CHYLIŃSKI, pedagog, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Płońsku, życie zawodowe poświęcił pracy i działalności oświatowej, stawia na edukację przez dialog.

4. MARZANNA SZACHERSKA, wieloletnia nauczycielka, dyrektor szkół podstawowych i średnich, potrafi pracować z ludźmi, szanuje ich poglądy, czuje ich potrzeby, chce działać na rzecz rozwoju, zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

5. AGNIESZKA ANNA KACPRZAK, żona i mama czwórki dzieci, przedsiębiorca, od urodzenia związana z Płońskiem, kocha pracować z ludźmi, priorytetem są dla niej lokalne sprawy naszej małej ojczyzny.

6. KATARZYNA STRYJEWSKA-WASIAK, doświadczona nauczycielka, dla której najważniejsze są problemy dzieci i młodzieży oraz wymagania nowoczesnej edukacji, prywatnie szczęśliwa żona i mama dwuletniego Jasia.

7. FILIP PRZEDPEŁSKI, od 11 lat rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Płońsku, polonista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, wierzy w siłę samorządu i lokalnej społeczności, stawia na dialog i porozumienie.

Okręg wyborczy nr 2: MIASTO RACIĄŻ, GMINA BABOSZEWO, GMINA RACIĄŻ

1. JANUSZ CHŁOPIK, menadżer, samorządowiec, społecznik, były prezes klubu „Błękitni Raciąż”, jako radny będzie budował platformę współpracy pomiędzy samorządem powiatowym a samorządami gminnymi. Prywatnie mąż i tata dwóch córek.

2. GABRIELA SOBIECKA, pracownik samorządowy w Urzędzie Gminy Raciąż, cechuje ją empatia, komunikatywność i kreatywność, a także umiejętność słuchania innych, mama dwóch synów.

3. MARTYNA DOBIES-GIERCZAK, od urodzenia mieszkanka powiatu płońskiego z miejscowości Koziebrody, wrażliwa na krzywdę ludzi i zwierząt, organizatorka akcji charytatywnych, chce być mocnym głosem kobiet w Radzie Powiatu, żona, mama 3 córek.

4. JACEK BRZEZIŃSKI, pedagog, wychowawca w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Dziekanowie Leśnym, terapeuta zajęciowy, wolontariusz Szlachetnej Paczki, chce poświęcić się pracy na rzecz młodzieży, mąż, tata 3 synów.

5. ADAM DERDZIKOWSKI, popularyzator astronomii, założyciel i opiekun Płońskiego Koła Miłośników Astronomii, jako pracownik Biura Powiatowego ARiMR w Płońsku pomagał w organizacji 56 kół Gospodyń Wiejskich. Obecnie pracuje nad uruchomienie obserwatorium i planetarium w Płońsku.

6. AGNIESZKA ROSIŃSKA, prowadzi własną działalność gospodarczą, pochodzi z Krajkowa, chce być ważnym głosem mieszkańców swojej wsi w powiecie płońskim, walczy o prawa kobiet, z zamiłowania – florystka i ogrodnik.

7. GABRIELA GOSZCZYCKA, przedsiębiorca, jako radna będzie wspierała politykę senioralną, służbę zdrowia, z uwzględnieniem nocnej pomocy z lekarzem pediatrą, będzie zabiegała o działanie całodobowej apteki w Płońsku.

Okręg wyborczy nr 3: MIASTO I GMINA NOWE MIASTO, MIASTO I GMINA SOCHOCIN, GMINA JONIEC

1. ELŻBIETA GOŁĘBIEWSKA, mieszkanka Sochocina, dyrektor Przedszkola nr 2 w Płońsku, w wyjątkowy sposób potrafi dostrzegać potrzeby innych ludzi, bycie radną traktuje jako służbę, prywatnie mama i babcia.

2. MARIOLA BUGALSKA, od czterech dekad związana z Urzędem Gminy w Nowym Mieście, aktualnie – jako sekretarz, zna problemy i potrzeby społeczności lokalnej, dysponuje wiedzą i doświadczeniem w zakresie zadań samorządowych.

3. EWA GRZESZCZAK, dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Płońsku, interesuje się nieruchomościami, polityką i ekonomią, jako radna chce rozwinąć infrastrukturę drogową, zatroszczyć się o zdrowie mieszkańców powiatu i lepszą współpracę z gminami.

4. KRZYSZTOF KOWALCZYK, prezes zarządu LZS Sona Nowe Miasto, trener UEFA B, trener personalny i animator kultury, miłośnik sportu, szczególnie piłki nożnej.

5. MIROSŁAW KAZIMIERCZAK, przedsiębiorca, właściciel sklepów w Jońcu i Bolęcinie oraz Ogródka Piwnego nad Wkrą, odpowiedzialny, dobrze zorganizowany i komunikatywny, miłośnik motoryzacji.

Okręg wyborczy nr 4: MIASTO I GMINA CZERWIŃSK N. WISŁĄ, GMINA NARUSZEWO

1. ADAM JAKUBOWSKI, dyrektor w Szkole Podstawowej im. Piotra Sękowskiego w Nacpolsku, nauczyciel, odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej, organizator wydarzeń kulturalnych, charytatywnych i sportowych, były właściciel Kawiarni Artystycznej w Płońsku, doskonale zna problemy mieszkańców swojej gminy i powiatu.

2. MIROSŁAWA JUŹWIK, doświadczony pracownik Urzędu Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, udziela pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej, a także w sprawach administracyjnych, jako radna skupi się na infrastrukturze drogowej, służbie zdrowia i oświacie.

3. ROMAN LEMANOWICZ, mieszkaniec Wróblewa, członek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej, umiejętnie pozyskiwał środki z ramienia Lokalnej Grupy Działania na budowę zewnętrznej siłowni w swojej miejscowości. Kandyduje, by mieć wpływ na decyzje dotyczące jakości życia mieszkańców.

4. ANETA GRZELAK, pracuje w gastronomii, w sposób szczególny zależy jej na poprawie infrastruktury drogowej i jakości świadczonych usług medycznych w powiecie płońskim, prywatnie mama 3 córek.

5. ALEKSANDRA MATUSIAK, 18 lat, najmłodsza na liście Porozumienia, uczęszcza do technikum logistycznego w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą. Chce wnieść do Rady Powiatu powiew świeżości. Potrafi słuchać i pomagać.

6. SŁAWOMIR WRONKA, mieszka w Wichorowie i całe życie związany jest z Gminą Naruszewo, jako radny powiatowy będzie troszczył się o los mieszkańców wsi.

Okręg wyborczy nr 5: GMINA DZIERZĄŻNIA, GMINA PŁOŃSK, GMINA ZAŁUSKI

1. BOŻENA SKRZYŃSKA, pracownik Gminnej Spółki Wodnej w Dzierzążni, specjalizuje się w finansach, w tym w pozyskiwaniu i rozliczaniu dotacji, jako radna powiatowa chce kontynuować pracę dla dobra lokalnej społeczności. Zaangażowana w prace na rzecz zapobiegania bezdomności zwierząt.

2. WITOLD PAJĄK, wieloletni pracownik ośrodka doradztwa rolniczego na Poświętnem, były radny powiatowy i wójt Gminy Dzierzążnia, obecnie zajmuje się kontrolą gospodarstw ekologicznych na terenie całej Polski, jako radny chce zadbać o rolnictwo, drogi i zdrowie mieszkańców powiatu.

3. ARKADIUSZ SZCZECIŃSKI, były przewodniczący i radny Gminy Płońsk, prezes klubu sportowego GUKS Orzeł Siedlin, przewodniczący gminnej spółki wodnej, obszary jego zainteresowania to rolnictwo, oświata i sport.

4. RENATA SŁUMIŃSKA, prowadzi gospodarstwo rolne owocowo-warzywne, przez trzy kadencje sołtys Słotwina, działa w Stowarzyszeniu Kobiet Gminy Załuski, jako radna chce aktywizować kobiety z terenu powiatu płońskiego.

5. WŁODZIMIERZ CZYŻEWSKI, były radny gminy, powiatu i wójt, obecnie skarbnik gminy, chce być radnym, by wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w budowaniu lepszej przyszłości mieszkańców powiatu płońskiego.

6. BEATA NIEWIADOMSKA, nauczycielka, prowadzi własną działalność –  „Zieloną Polanę”, jako radna zadba o inwestycje w regionie i poprawę jakości i poziomu życia mieszkańców. Widzi konieczność rozwoju infrastruktury technicznej, np. internetu szerokopasmowego.

Powiat na szóstkę, czyli nasze priorytety na następną kadencję.

[ZT]16761[/ZT]

(Materiał zewnętrzny/promowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%