Zamknij
Wydarzenia

Nowy test sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w policji

18:17, 17.03.2025 Aktualizacja: 18:21, 17.03.2025
Skomentuj

Nowe Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 14 lutego 2025 roku w sprawie postępowania kwalifikacyjnego wobec kandydatów do służby w Policji wprowadza nowe regulacje. Wśród nowych rozwiązań jest wprowadzenie zmian w zakresie i sposobie przeprowadzenia testu sprawności fizycznej.

Struktura nowego testu sprawnościowego

Test składa się z czterech prób, wykonywanych w określonej kolejności jednego dnia:

  • Rzut piłką lekarską o ciężarze 3 kg Kandydat wykonuje rzut oburącz zza głowy do przodu. Dozwolone są dwa rzuty, a pod uwagę brany jest ten, który osiąga większy dystans. W przypadku popełnienia dwóch błędów technicznych kandydat uzyskuje wynik negatywny.
  • Siady z leżenia na plecach w czasie 30 sekund Próba polega na wykonywaniu siadów w określonym czasie, z dotykaniem łokciami kolan i powrotem do pozycji leżącej tak, aby łokcie dotknęły materaca. Liczy się liczba prawidłowo wykonanych powtórzeń.
  • Bieg ze zmianą kierunku Kandydat pokonuje trasę wyznaczoną przez stojaki w ustalonej kolejności (A – B – E – C – D – E – A). Czas trzykrotnego pokonania tej trasy z dokładnością do 0,1 sekundy jest wynikiem próby. Jeden błąd techniczny pozwala na ponowne przystąpienie do próby tego samego dnia.
  • Bieg z obieganiem stojaków w czasie 90 sekund Kandydat ma za zadanie pokonać jak największy dystans, zaliczając kolejne odcinki o długości 10 metrów. Wynik stanowi liczba prawidłowo pokonanych odcinków, przy czym każdy musi zostać zakończony postawieniem stopy poza linią wyznaczającą dystans.

Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania z testu wynosi 60, a aby uzyskać pozytywny wynik, kandydat musi zdobyć co najmniej 32 punkty oraz zaliczyć wszystkie próby.

Skrócone okresy karencji

Nowe regulacje przynoszą również zmiany w okresach karencji dla kandydatów, którzy nie zaliczyli danego etapu rekrutacyjnego. W porównaniu do wcześniejszych zasad okresy te zostały znacząco skrócone:

  • Test sprawności fizycznej – z 2 miesięcy do 14 dni kalendarzowych,
  • Rozmowa kwalifikacyjna – z 6 miesięcy do 14 dni kalendarzowych,
  • Badanie psychologiczne – z 6 miesięcy do 4 miesięcy.

Skrócone okresy mają na celu przyspieszenie procesu rekrutacyjnego oraz umożliwienie kandydatom szybszego powrotu do starań o przyjęcie do służby.

Proces rekrutacyjny do policji

Rekrutacja do służby w Policji składa się z kilku etapów:

  • Złożenie wymaganych dokumentów,
  • Test wiedzy,
  • Test sprawności fizycznej,
  • Badanie psychologiczne,
  • Rozmowa kwalifikacyjna,
  • Komisja lekarska,
  • Postępowanie sprawdzające.
REKLAMA

(Zespół prasowy KWP zs. w Radomiu )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

LepiejLepiej

0 0

Niech ich przebadana psycholog albo psychiatra,często do służby trafiają ludzie z takimi zaburzeniami i jeszcze dostają broń palną...nieszczęście gotowe.

18:27, 17.03.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu plonskwsieci.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%