Zamknij
REKLAMA

Uczeń i nauczyciel to team. Jeden bez drugiego nie miałby racji bytu (...) - R. Honczar, laureatka konkursu na opiekuna stypendysty

18:06, 18.10.2021 | RED
Skomentuj Renata Honczar z symbolicznym czekiem, nagrodą za tytuł 'Opiekuna Stypendysty' w Roku 2020/2021 [Foto: zbiory prywatne]
REKLAMA

Renata Honczar, nauczycielka Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku, po raz trzeci już została laureatką Konkursu ''Opiekun Stypendysty'' w roku szkolnym 2020/2021. Gratulujemy!  

Jak zauważa członek Zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, konkurs jest dobrym podsumowaniem ubiegłorocznej edycji tych dwóch projektów stypendialnych dla uczniów szczególnie uzdolnionych z Mazowsza.

– Stypendia są nagrodą dla najlepszych uczniów za ich pracę i ogromną wiedzę. Ale na wyróżnienie zasługują również nauczyciele, opiekunowie tych niezwykle utalentowanych młodych ludzi, którzy każdego dnia towarzyszą im w tej podróży po świecie wiedzy.

Spośród nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym opiekowali się stypendystami marszałka, wybrano 36 najlepszych. Aż sześcioro z nich uczy w szkołach z subregionu ciechanowskiego, jeden w Płońsku, w Zespole Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego. Tym nauczycielem jest Renata Honczar, która prowadzi uczniów szkół zawodowych. 

18 października podczas gali organizowanej przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego uroczyście wręczył nagrody laureatom konkursu „Opiekun Stypendysty Roku 2020/2021” realizowanego w ramach projektu Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych. Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł. 

- Udział w projekcie był możliwy dzięki uzdolnionym uczniom z Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Nr 2 w Płońsku, którzy w większości są już absolwentami naszej szkoły. Żeby przystąpić do projektu, uczniowie musieli spełnić warunki opisane w regulaminie, posiadać średnią ocen z wszystkich przedmiotów co najmniej 4,75 oraz trzy oceny celujące z przedmiotów zawodowych informatycznych. Wyróżniony projekt, to praca bardzo zdolnego Bartłomieja Kacpra Pantowa z klasy IVTIE, który wcześniej otrzymał też nagrodę prezesa Rady Ministrów za bardzo wysokie osiągnięcia w nauce. Więc na pewno jest to uczeń wybitnie uzdolniony, przede wszystkim w kierunku informatycznym

- mówi naszej redakcji laureatka konkursu - Renata Honczar

- Praca z takim uczniem to czysta przyjemność i satysfakcja. Dla mnie możliwość rozwijania pasji i szlifowania zagadnień związanych z WWW i bazami danych. Dla niego dodatkowe przygotowanie do egzaminu zawodowego EE.09, zdawanego w klasie IV, żeby uzyskać certyfikat Technika Informatyka. Obecnie Bartek studiuje na kierunku informatycznym. Celem ogólnym projektu było zaprojektowanie, utworzenie, edytowanie i administrowanie oraz aktualizowanie strony sklepu internetowego opartego na środowisku Wordpress z wykorzystaniem języków programowania w najnowszym standardzie W3C. Na stronie sklepu można kupić komputery według marek producentów, laptopy, smartfony oraz aparaty fotograficzne. Każdy produkt ma zdjęcie, opis, cenę, dostępną ilość oraz ocenę potencjalnego klienta. Priorytetem było utworzyć stronę zgodnie z wymaganiami potencjalnych klientów, a następnie rozszerzać możliwości utworzonej strony o responsywność

- wyjaśnia nauczycielka ZS nr 2, dodając: - Cieszę się, że jako opiekun mogłam pomagać mojemu uczniowi rozwijać skrzydła w dziedzinie IT. Dziękuję  Bartkowi za ciężką pracę i życzę dalszym sukcesów, podobnie jak pozostałym stypendystom. Przez trzy lata naszego projektu stypendia uzyskało aż 17 uczniów, z czego każdy otrzymał 5 tys. zł. Taki zastrzyk gotówki jest dla uczniów bardzo motywujący, więc z chęcią brali udział w przedsięwzięciu. Niestety projekt zakończył się, czekamy na kolejne edycje, niestety w tym roku nie ma - kontynuuje pani Renata, kończąc cytatem Paulo Coelho, obrazującym codzienną pracę nauczyciela: „Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy”, niezmiennie tak jest w teamie uczeń-nauczyciel, jeden bez drugiego nie miałby racji bytu - podkreśla laureatka. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

R HR H

0 1

Gratulacje i za rok powtórzyć. 08:45, 20.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%