Zamknij
REKLAMA

Jesteśmy już z Wami 5 lat!

18.18, 24.09.2021 MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY
[Fot.: zbiory szkolne]

Publiczna Szkoła Policealna w Płońsku uczy i wspiera swoich słuchaczy nie tylko w kwestiach edukacyjnych. Placówka swoją działalność rozpoczęła w 2011 roku  jako szkoła niepubliczna kształciła dorosłe osoby na wielu kierunkach. Jednak od 2016 roku, dzięki otrzymanym rok wcześniej nowym uprawnieniom, stała się instytucją publiczną, w której nauka odbywa się w pełni bezpłatnie. Od tej pory placówka wykształciła setki absolwentów.

Pięć lat publicznej działalności szkoły to jedna z kwestii, które towarzyszyły jej wykładowcom i absolwentom w dniach 9 i 10 września tego roku, kiedy to odbyły się uroczystości zakończenia roku dla słuchaczy dziesięciu kierunków. Tym razem, wyjątkowo, zostały one podzielone na 3 tury ze względu na liczbę absolwentów. 

Swoją edukację zwieńczyli dyplomami oraz certyfikatami słuchacze następujących kierunków:

  • technik masażysta
  • terapeuta zajęciowy
  • technik administracji
  • technik BHP
  • asystentka stomatologiczna
  • opiekun medyczny
  • technik usług kosmetycznych
  • opiekunka dziecięca
  • technik sterylizacji medycznej
  • oraz technik weterynarii

Jesteśmy tym bardziej dumni, że 48 absolwentów osiągnęło wynik 100% z egzaminu państwowego, zawsze nas to bardzo cieszy i świadczy o doskonałym przygotowaniu naszych słuchaczy.

Na uroczystości nie zabrakło też wzruszeń. Przedstawiciel grupy terapeutów zajęciowych Piotr Budziszewski przeczytał pismo do dyrekcji oraz do wychowawczyni grupy Elizy Bieńkowskiej i odczytał je w ramach podziękowania za możliwość nauki w szkole.

- Jest to dla nas szczególnie miłe, gdy nasi absolwenci są zadowoleni ze swoich rezultatów

– mówiła Barbara Sawczuk-Gołaszewska – dyrektor szkoły. – Niejednokrotnie zdarza się, że chętnie wracają do nas i chcą uczyć się na kolejnych kierunkach, poszerzając tym swoje kwalifikacje.

Jubileusz placówki to czas podsumowań dotychczasowej pracy, analizy doświadczeń. W ciągu tych lat szkoła była miejscem, gdzie każdy słuchacz mógł znaleźć coś dla siebie, nie tylko wykształcenie, ale też wsparcie i bratnie dusze. Dyrekcja i nauczyciele są to osoby wykonujące swój zawód z pasją, dzięki czemu mocno zżywają się ze swoimi podopiecznymi i często śledzą ich losy.

- Największą satysfakcję mamy, gdy wchodzimy np. do urzędu, szpitala, przedszkola czy innej instytucji i widzimy, jak nasi absolwenci spełniają swoje aspiracje i pracują tam, gdzie sobie wymarzyli - dodaje Barbara Sawczuk-Gołaszewska - A wszystko to dzięki naszej szkole.

Wtedy z dumą możemy stwierdzić, że trud związany z powstaniem oraz działalnością naszej szkoły, przynosi wymierne korzyści, dla każdych osób będących jej częścią.

Serdecznie gratulujemy tegorocznym absolwentom, a nowym słuchaczom Publicznej Szkoły Policealnej w Płońsku życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym 2021/2022.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z JUBILEUSZU PSP W PŁOŃSKU W FOTO-GALERII PONIŻEJ.

(MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%