Zamknij
REKLAMA

Egzamin zawodowy na kierunku technik masażysta już zdany! Trwa nabór na kolejne lata edukacji

12:03, 22.06.2021 | MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY
[Foto: zbiory szkolne]
REKLAMA

W czerwcu po raz pierwszy w historii Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu do egzaminu zawodowego przystępowała grupa ambitnych słuchaczy z przyszłościowego kierunku medycznego – technik masażysta. 

Przez dwa lata edukacji ciężko pracowali, pod czujnym okiem wybitnych specjalistów w swoim fachu, zdobywając cenną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Absolwenci mają za sobą zdany egzamin pisemny w formie elektronicznej, który odbył się 11 czerwca. 20 czerwca przystąpili także do praktycznego, państwowego egzaminu z kwalifikacji MED. 10 Świadczenie usług w zakresie masaż, którego wynik poznają w sierpniu.

Absolwenci nauczyli się: profesjonalnie wykonywać masaż medyczny, klasyczny, limfatyczny, sportowy i kosmetyczno-profilaktyczny, przeprowadzać zabiegi fizjoterapeutyczne wspomagające rehabilitację, dopasowywać typ masażu do pacjenta zgodnie z zaleceniami lekarza, obserwować pacjenta w trakcie masażu i prawidłowo rozpoznawać jego reakcje, przeprowadzać rozmowy z pacjentem zgodnie z zasadami psychologii i socjologii, prawidłowo obsługiwać sprzęt stosowany podczas masażu, stosować techniki relaksujące, umiejętnie udzielać pierwszej pomocy, popularyzować działania profilaktyczne i prozdrowotne, umiejętnie dobierać schemat postępowania w masażu, adekwatny do stanu chorobowego pacjenta, stosować metody i techniki masażu oraz zabiegi usprawniające leczenie i rehabilitację chorych.

Absolwenci poznali dodatkowo: podstawowe pojęcia z dziedziny anatomii i fizjoterapii, słownictwo z dziedziny ochrony zdrowia w języku angielskim i migowym, zasady prowadzenia działalności gospodarczej w ochronie zdrowia, zagadnienia z zakresu schorzeń kręgosłupa i wad postawy, różne techniki masażu, podstawy anatomii i funkcjonowania organizmu człowieka, zagadnienia z zakresu psychologii i socjologii w ochronie zdrowia, teoretyczne podstawy masażu.

Po zdaniu egzaminu państwowego przed absolwentami otworzą się nowe możliwości pracy w zawodzie technik masażysta. Zdobędą uprawnienia ważne w Unii Europejskiej i będą mogli pracować w: zespołach rehabilitacyjnych w szpitalach i przychodniach, uzdrowiskach, zakładach opiekuńczo – leczniczych, ośrodkach opieki społecznej, prywatnych salonach, klubach sportowych, zakładach opieki zdrowotnej, zakładach pracy chronionej, zakładach pomocy społecznej, turnusach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, sanatoriach, ośrodkach SPA, gabinetach masażu i fizjoterapeutycznych, hotelowych gabinetach odnowy biologicznej, zakładach rehabilitacyjnych, szpitalach, przychodniach rehabilitacyjnych, klinikach, obozach sportowych.

W ramach realizacji podstawy programowej absolwenci uczestniczyli w bardzo interesujących szkoleniach w zakresie masażu prenatalnego, kinesiotapingu i masażu japońskiego kobido.

Dziękujemy radzie pedagogicznej za wspaniałe, profesjonalne przygotowanie absolwentów do egzaminów!

Dyrekcja Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu prowadzi nabór na kierunek TECHNIK MASAŻYSTA! Tylko u nas! Wykwalifikowana kadra pedagogiczna! Nowoczesna, doskonale wyposażona pracownia! Interesujące szkolenia! Bezpłatna nauka. Wymagania: wykształcenie minimum średnie. Rekrutacja on-line: http://www.publicznastoraciaz.pl/rekrutacja-online/. Pierwsze zajęcia już od września 2021 roku. Czekamy na Ciebie!

(MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%