Zamknij
REKLAMA

Słuchaczki-Florystki zdawały egzaminy!

09:39, 14.06.2021 | MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY
Podczas egzaminu zawodowego na kierunku florysta [zbiory Publiczna Szkoła Policealna STO w Raciążu]
REKLAMA

W dniach od 10 do 13 czerwca po raz pierwszy w historii Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu grupa ambitnych, pracowitych i wspaniałych słuchaczek z kierunku florysta zdawała egzamin zawodowy.

Mimo wielu codziennych obowiązków, włożyły one bardzo dużo pracy i zaangażowania w zdobycie nowej wiedzy i umiejętności. Za podjęcie tak trudnego wyzwania zasługują na wielki szacunek i uznanie. Absolwentki mają za sobą zdany egzamin pisemny w formie elektronicznej. Przystąpiły także do praktycznego, państwowego egzaminu z kwalifikacji OGR.01 - wykonywanie kompozycji florystycznych, którego wynik poznają w sierpniu.

W trakcie zajęć edukacyjnych absolwentki nauczyły się między innymi opracowywać i wykonywać projekty dekoracji oraz przygotowywać kompleksowy wystrój wnętrz i otwartej przestrzeni z użyciem materiału roślinnego. Zdobyły dodatkowo umiejętności teoretyczne w zakresie doboru składu bukietów, uprawy i pielęgnacji roślin, aktualnych trendów, kulturowych podstaw florystyki, środków artystycznego wyrazu, tajników prowadzenia przedsiębiorstwa florystycznego oraz zawodowego języka obcego z naciskiem na profesjonalne słownictwo i zwroty, które przydadzą się w zawodzie florysty.

Podziwiając prawdziwe dzieła sztuki, których stworzenie wymagało od słuchaczek florystyki nie tylko fantazji i artystycznego kunsztu, lecz także ogromnych zdolności manualnych, bez trudu można stwierdzić, że będą one bardzo dobrze wykonywały wyuczony zawód, godnie reprezentując Publiczną Szkołę Policealną STO w Raciąż. Stanowią dumę dla dyrekcji i wszystkich pracowników szkoły.

Po zdaniu egzaminu państwowego przed absolwentami otworzą się nowe możliwości pracy w zawodzie o artystycznym charakterze. Zdobędą uprawnienia ważne w Unii Europejskiej! Będą mogły one znaleźć zatrudnienie w kwiaciarniach, firmach specjalizujących się w dekoracji wnętrz, hotelach, ośrodkach handlowo-usługowych, salonach odnowy biologicznej i wielu innych miejscach gdzie poszukiwani są specjaliści o artystycznej duszy znający najnowsze techniki z dziedziny florystyki.

Dziękujemy radzie pedagogicznej za wspaniałe, profesjonalne przygotowanie słuchaczek do egzaminów! Dyrekcja Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu prowadzi nabór na kierunek FLORYSTA. Tylko u nas! Wykwalifikowana kadra pedagogiczna! Nowoczesna, doskonale wyposażona pracownia! Interesujące szkolenia! Bezpłatna nauka. Szkoła zapewnia zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe.

Wymagania: wykształcenie średnie. Rekrutacja on-line: http://www.publicznastoraciaz.pl/rekrutacja-online/

Pierwsze zajęcia już od września 2021 roku. Czekamy na Ciebie!

(MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%