Zamknij
REKLAMA

Barwna szkoła specjalna w Płońsku - #dzieńkolorowejskarpetki [FOTO]

19:10, 19.03.2021 | info Paulina Jarczewska/dodał D.T.
Skomentuj Kolorowe skarpetki, koniecznie nie do pary - to symbol niedopasowania społecznego, ale też genotypowego, z jakim borykają się osoby cierpiące na zespół Downa. To właśnie z myślą o przełamywaniu stereotypów i oswajaniu się z odmiennością w płońskim ośrodku przy ul. Młodzieżowej ten dzień ma szczególne znaczenie [Foto: zbiory SOSW Płońsk]
REKLAMA

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzień ustanowiono w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od 2012 roku odbywa się pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem tego dnia jest podnoszenie świadomości na temat potrzeb i życia osób z zespołem Downa.

Zespół Downa inaczej trisomia 21 pary chromosomów oznacza, że przy 21 parze jest dodatkowy, trzeci chromosom lub jego fragment. To naturalna zmienność biologiczna człowieka, której nikt nie jest winny.    

Uczniowie oraz nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego im. św. Stanisława Kostki w Płońsku na znak solidarności i wsparcia osób z zespołem Downa, przygotowali plakaty oraz prace plastyczne, którymi udekorowano budynek Ośrodka. Można to zobaczyć przechodząc ulicą Młodzieżową, obok placówki. Hasła „Nie bój się myśleć kolorowo”, „Kolorowe skarpetki włóż dziś, tolerancyjny bądź zawsze” mają zachęcić do wspólnego świętowania. A jak możemy wspólnie świętować?      

To proste! Wystarczy, że 21 marca zrobisz zdjęcie w kolorowych skarpetkach z hashtagiem #dzieńkolorowejskarpetki #soswpłońsk. Każde zdjęcie i każda aktywność jest na wagę złota, gdyż pomaga zerwać ze stereotypami i mitami dotyczącymi osób z zespołem Downa. Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w akcję!

Więcej zdjęć z udekorowanego SOSW w Płońsku znajdziecie poniżej.

(info Paulina Jarczewska/dodał D.T.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%