Zamknij
REKLAMA

Stypendia naukowe i sportowe dla uczniów szkół powiatowych przyznane

15:13, 30.09.2020 | RED
Skomentuj Grupowe zdjęcie stypendystów ze starostą Elżbietą Wiśniewską i dyrekcją powiatowych szkół (nie wszyscy stypendyści byli obecni dziś na sesji) [Foto: Starostwo Powiatowe w Płońsku]
REKLAMA

Podczas wrześniowych obrad radnych powiatowych przyznano stypendia starosty płońskiego. To od czterech lat bardzo dobra praktyka, dzięki której nagradzani są najbardziej uzdolnieni uczniowie ze szkół naszego powiatu. 

Stypendia Starosty Płońskiego, zgodnie z uchwałą z marca 2016 r., otrzymują uczniowie za wyniki w nauce oraz za wysokie osiągnięcia sportowe w minionym roku szkolnym.

Stypendia w kwocie od 500 do 3 000 zł przyznano za rok szkolny 2019/2020, naznaczony kształceniem zdalnym z powodu epidemii koronawirusa. - Nie miało to wpływu na przyznanie stypendiów, ale miało wpływ na ich ilość. Lista stypendystów jest nieco krótsza, choćby ze uwagi na mniejszą liczbę organizowanych zawodów sportowych - wskazywał Paweł Dychto, naczelnik wydziału oświaty płońskiego starostwa.- Przelewy dziś zostały wysłane - poinformował pół żartem, pół serio.

- Te stypendia będą zachętą do dalszej pracy, trochę taką siłą, która będzie nas napędzała - mówił jeden z wyróżnionych uczniów.

Stypendium Starosty Płońskiego

Lista uczniów uzdolnionych i uczniów osiągających wysokie wyniki sportowe, którym Starosta Płoński przyznał stypendia za rok szkolny 2019/2020:

I. Najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego

1. Karolina Ryzińska - najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Powiecie Płońskim, I LO im. H. Sienkiewicza w Płońsku (93,33%). 2. Maciej Majewski - najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiegow Płońsku, - III LO w Płońsku  (89,67%). 3. Natalia Radecka - najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół w Raciążu,- LO im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Raciążu (80,33%). 4. Filip Czaicki - najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Płońsku, Technikum Nr 1 w Płońsku (80%).

II. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych

1. Łukasz Pokorski (ZS Raciąż) - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego World of LanguagesExpert, 2019., 2. Hubert Bujakowski (ZS Nr 2) - Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „CONTINUUM 2020” dla uczniów szkół średnich, Płock 2020, - Finalista XXI Ogólnopolskiego Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Średnich zorganizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, 2020. 3. Oliwia Jakubowska (I LO) - Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2020, 4. Marta Łazarska (I LO) - Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2020, 5. Wiktoria Pietrzak (I LO) -  Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2020. 6. Jakub Żuchowski (ZS Nr 2) - Finalista XXI Ogólnopolskiego Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Średnich zorganizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, 2020. 7. Damian Natkowski (ZS Nr 2) - Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „CONTINUUM 2020” dla uczniów szkół średnich, Płock 2020. 8. Izabela Antoszewska (ZS Raciąż) - II miejsce w Ogólnopolskim konkursie literackim dla szkół ponadpodstawowych noszących imię mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, 9. Daria Kamińska (ZS Raciąż) - III miejsce w Ogólnopolskim konkursie literackim dla szkół ponadpodstawowych noszących imię mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

III. Wysokie wyniki sportowe

Indywidualne:

1. Aleksandra Zuba (I LO) - I miejsce w kategorii mace solo senior podczas United Majorettes World Cup,Brno 2019,- II miejsce w kategorii seniors solo baton podczas II. International Majorette Championship, Kočevje 2019,- III miejsce w kategorii solo mace seniors podczas International Championship Grand Prix Majorette – Sport & Twirling, St. Petersburg 2019, VII miejsce w kategorii mace senior solo podczas 14. European Championship Majorettes Sport, Crikvenica 2019; 2. Zuzanna Bronowska (I LO) - II miejsce w biegu na 800 m na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20, Toruń 2020, 3. Jakub Małecki (ZS Nr 1) - V miejsce w biegu na 400 m przez płotki na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS, Ciechanów 2020, 4. Wiktoria Widulińska (ZS Nr 2) - VI miejsce w trójskoku na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS, Ciechanów 2020, 5. Marlena Rosa (I LO) - VIII miejsce w chodzie na 5000 m na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS, Ciechanów 2020, 6. Emilia Opałka (I LO) - I miejsce w kategorii punkt - stop na Mistrzostwach Warmii i Mazur Taekwon-dow  Lidzbarku,-III miejsce w kategorii techniki specjalne na Mistrzostwach Warmii i Mazur Taekwon-dow  Lidzbarku, powołana do Kadry Narodowej „A”  Polskiej Federacji Taekwon-do na sezon 2019/2020.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA