Zamknij
REKLAMA

Nowe kwalifikacje szansą na pieniądze. Uczestnicy kursu zawodowego technik turystyki wiejskiej odebrali zaświadczenia

17:41, 30.12.2019 | Materiał zewnętrzny
REKLAMA

W Dworku Amore w miejscowości Jeżewo-Wesel odbyło się wręczenie zaświadczeń o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zawodzie technik turystyki wiejskiej Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu.

Łącznie naukę ukończyło 59 ambitnych, pracowitych i wspaniałych kursantów, którzy mimo wielu codziennych obowiązków, włożyli dużo pracy i zaangażowania w poszerzenie kwalifikacji zawodowych. Za nimi pierwszy etap do zdobycia uprawnień rolniczych. Już w styczniu 2020 roku przystąpią oni do pisemnego i praktycznego, państwowego egzaminu z kwalifikacji z prowadzenia działalności turystycznych na obszarach wiejskich. 

Swoją obecnością na uroczystości zakończenia roku zaszczycili: radna z Gminy Raciąż Małgorzata Ziółkowska wraz z małżonkiem, radna powiatowa Bożena Szerszeniewska oraz dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym Krystyna Siwiec, dzięki której życzliwości i wsparciu udało się uruchomić kwalifikacyjny kurs zawodowy w zakresie turystyki wiejskiej w oparciu o mieszkańców gminy Zawidz.

W uroczystości uczestniczyli także: prezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 223 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu Jarosław Pietrzak, dyrektor Andrzej Nizielski, dyrektor Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciąż Łukasz Palmowski, nauczycielki wykładające na kursie: Hanna Szałkowska (opiekun kierunku), Marta Samoraj, Monika Czyżyk-Dureńska, a także Marcin Ciarkowski. 

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, padło wiele ciepłych słów skierowanych do absolwentów. Pogratulowano kursantom edukacyjnego sukcesu - zdobycia cennych kwalifikacji rolniczych niezbędnych do przejmowania i prowadzenia gospodarstw rolnych.

Źródłem wielu emocji i nieukrywanych wzruszeń było uroczyste wręczenie zaświadczeń o ukończonym kursie. Szczególnym zaangażowaniem w naukę wyróżnili się: Karpińska Agata,  Drutowski Rafał, Rosmanowski Piotr, Piasecki Jakub, Krystyniak Joanna, Markiewicz Jacek, Bielska Beata, Kwiatkowski Mariusz, Lewandowski Damian, Jeznach Iwona i Figat Albert. 

Absolwenci, pełni uznania dla pracy dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły w podziękowaniu ofiarowali im kwiaty. Po części oficjalnej dla zaproszonych gości, kadry pedagogicznej oraz kursantów przygotowano obiad. Efektowny wystrój sali sprawił, że uczestnicy imprezy czuli się w dworku bardzo dobrze. Można było miło spędzić czas w gronie znajomych, wymienić się życiowymi doświadczeniami oraz porozmawiać o planach na przyszłość. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć. 

********************************************************************************************

20 grudnia rozpoczęły się zajęcia w zakresie kwalifikacji z prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego. To kolejny etap na drodze do zdobycia pełnych uprawnień rolniczych. Po ukończeniu całego kursu uczestnicy zdobędą następujące kwalifikacje: 

1) Prowadzenia działalności turystycznych na obszarach wiejskich (TG.08), 
2) Prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego (TG.09).

Ważne! Każda osoba która chce zdobyć kwalifikacje rolnicze  może zapisać się na druga kwalifikację TG.09. od grudnia tego roku a na pierwszą zapisać się od września 2020 r.

Po ukończeniu Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego kursant otrzyma zaświadczenie wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, potwierdzające zdobycie kwalifikacji zawodowych oraz zaświadczenie instytucji oświatowej dające uprawnienia do przejmowania gospodarstw rolnych, pozyskiwania środków z funduszów unijnych, w tym także premii dla młodych rolników.

Wymagane wykształcenie: minimum podstawowe i 18 lat – wykorzystaj swoją ogromną szansę!

Chcesz zostać wykwalifikowanym rolnikiem i zdobyć środki dla młodych rolników? Zapisz się zanim będzie za późno! Publiczna Szkoła Policealna STO w Raciążu stoi przed Tobą otworem!

(Materiał zewnętrzny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone