Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z 'Rutek' wyjadą na praktyki do Włoch

09:45, 03.10.2019 | nadesłała Katarzyna Krzywkowska z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku
Skomentuj
[Foto: zbiory szkolne]
REKLAMA

1 października odbyło się już pierwsze spotkanie informacyjne przed wyjazdem na praktyki do miejscowości Rimini. - Z wielką radością informujemy, że jeszcze w tym roku szkolnym uczniowie naszego technikum uczący się w zawodach technik handlowiec, technik informatyk i technik budownictwa będą mieli możliwość uczestniczenia w praktykach zagranicznych na terenie Włoch w marcu 2020 roku - mówi Wiesława Junczak, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku. 

- Dzięki zaangażowaniu pani Eweliny Brzeskiej oraz Katarzyny Krzywkowskiej powstał projekt „POLSKI MISTRZ ZAWODU = EUROPEJSKI PRAKTYKANT”, który będzie realizowany ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasi technicy zdobędą nowe doświadczenia i umiejętności w standardach europejskich - dodaje dyrektor ''dwójki". 

Udział w projekcie pozwoli uczniom na zaspokojenie ich potrzeb zarówno tych związanych z podnoszeniem kwalifikacji, wzrostem wiedzy i umiejętności praktycznych jak i językowych. Uczniowie będą wykonywać przydzielone im zadania na podstawie programu praktyk. Ponadto, odbyta praktyka zostanie potwierdzona odpowiednimi certyfikatami: Europass Mobilność, Europejskim Systemem Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym (ECVET) oraz Europass CV. 

Udział w projekcie jest nie tylko szansą na podnoszenie jakości pracy szkoły i kwalifikacji zawodowych uczniów, ale także na aktualizowanie i dopasowywanie form i treści nauczania przedmiotów zawodowych i języków obcych do europejskich standardów edukacyjnych. 

- Mamy głęboką nadzieję, że przystąpienie do mobilności zagranicznej pomoże wytworzyć  wśród uczniów świadomość potrzeby podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych ze względu na trudny i dynamiczny rynek pracy w kraju i w Europie - przyznaje Wiesława Junczak. 

Maksymalna kwota przyznanej dotacji wynosi 219494,77 PLN i obejmuje dofinansowanie w proporcji 94,29% budżet środków europejskich i 5,71% środki budżetu Państwa. 

Uczniowie zapoznali się z planem pobytu w Rimini, szczegółowym programem praktyk w każdym zawodzie oraz dowiedzieli się jakie inne atrakcje kulturalne czekają na nich we Włoszech. Dodatkowo wypełnili deklaracje potwierdzające uczestnictwo w projekcie. Uczniom zostały przekazane warunki do spełnienia przed, w trakcie i po mobilności. 

(nadesłała Katarzyna Krzywkowska z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA