Zamknij
REKLAMA

Politechnika obejmie patronatem klasy płońskich 'Rutek' - podpisano porozumienie o współpracy

12:39, 27.09.2019 | za info Monika Rutkowska-Ryciak
Skomentuj
Od lewej: Prorektor ds. Filii w Płocku ? prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński, Wiesława Junczak, dyrektor ZS nr 2 w Płońsku oraz naczelnik Paweł Dychto [Foto: zbiory Politechniki]
REKLAMA

27 września podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Zespołem Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku.

Porozumienie ze strony Politechniki Warszawskiej podpisał Prorektor ds. Filii w Płocku – prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński, ze strony Szkoły podpisała dyrektor – Wiesława Anna Junczak w obecności Naczelnika Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płońsku Pawła Dychto.

W ramach porozumienia Politechnika wspierać będzie naszą szkołę w nauczaniu przedmiotów ścisłych, technicznych i ekonomicznych, w tym w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych oraz przedmiotów zawodowych z branży budowlanej. Współpraca w tym zakresie polegać będzie na przygotowywaniu uczniów do podejmowania studiów na uczelniach technicznych jako kontynuacji nauki w wybranym już na poziomie szkoły średniej zawodzie. Politechnika obejmie patronatem klasy o rozszerzonym profilu nauczania z zakresu chemii, biologii i matematyki. Będą one nazywane Klasami Patronackimi. Patronat polegał będzie na pomocy w formułowaniu oraz opiniowaniu treści programowych przekazywanych na lekcjach z wybranych przedmiotów, w trosce o wysoki poziom merytoryczny i praktyczny tych treści.

(za info Monika Rutkowska-Ryciak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA